•  

Donald Tusk ogłosił, że nie będzie kandydował na Prezydenta RP i powiedział: „Dziękuję wszystkim, którzy rozumieją moją decyzję, przepraszam wszystkich nią zawiedzionych.”

Panie Premierze, przeprosić to Pan powinien wszystkich Polaków! Nie z powodu Pana ostatniej decyzji, ale za osiem złodziejskich lat rządów Platformy Obywatelskiej!

Przypominamy:
    Dług publiczny ➡️ 826 mld zł
    Podwyżka VAT ➡️ 23%
    Składka rentowa ➡️ 8%
    Bezrobocie ➡️ 11,5%
    Wiek emerytalny ➡️ 67 lat
    Grabież 153 mld zł z OFE
    Emigracja z Polski ➡️ 2 mln obywateli
    Liczne afery i 21 podwyższone podatki❗

#konfederacja #4konserwy #bekazlewactwa #bekazpodludzi #polityka

•  

@pjn03: Zapomniałeś o "Grabieży 250 mld VAT".

•  

@pjn03: a kiedy karakan przeprosi za kłamstwa smoleńskie?

•  

@pjn03 wszystko co powiedziałeś jest propagandowymi wymysłami PiSu a nie aferami. Ale spokojniezPiS karmi się takimi głupcami jak ty

•  

@Filippa: 23% Vat to wymysł propagandy PiSu?

•  

@pjn03:
      "Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec 2016 r. wyniosło 928 mld 661,2 mln zł, co oznacza wzrost o 5 mld 321,2 mln zł (0,6 proc.) w grudniu 2016 r. i wzrost o 94 mld 110,5 mln zł (11,3 proc.) wobec końca 2015 r. - poinformowało we wtorek w komunikacie Ministerstwo Finansów. "

Pis obiecał obniżyć vat, obiecał też zwiększenie kwoty wolnej od podatku
      "Prezydent Andrzej Duda oraz Prawo i Sprawiedliwość podczas kampanii wyborczej w 2015 roku mówili o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku. Obecny prezydent porównywał polskie 3091 zł kwoty wolnej z niemieckimi 30 tysiącami. I zadawał pytania: O czym my w ogóle mówimy? W jakiej sytuacji są Polacy? Jak państwo polskie traktuje swoich obywateli?! Po 4 latach kwota wolna dla większości Polaków wynosi dalej 3091 zł."

tak z nudów, sobotniego wieczora.
      pisałeś coś o licznych aferach, chyba chciałeś pisać o PIS
      tutaj lista startowa
      https://twitter.com/KenLewak/status/931431856553250818

podatki, znaleziona lista
      Podatki wprowadzone lub podwyższone za rządów PiS:
      1. Podatek bankowy, czyli od kredytów,
      2. Podatek handlowy, czyli od zakupów,
      3. Podatek „galeryjny" - początkowo od galerii handlowych i biurowców,
      4. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych,
      5. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem.
      6. Rząd utrzymał wyższą stawkę VAT 23%
      7. Podniósł VAT z 8 na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy.
      8. Postanowił owatować „Noc Muzeów" i inne imprezy promujące instytucje kultury (muzea nie będą mogły w całości odliczać VAT-u z faktur dokumentujących wydatki związane z organizacją tych imprez).
      9. Zaostrzył sposób naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
      10. i opodatkowania farm wiatrowych.
      11. Zamroził progi w PIT.
      12. Wprowadził "daninę solidarnościową"
      13. Zlikwidował liniowy PIT dla przedsiębiorców.
      14. zniósł limit składek emerytalno-rentowych,
      15. obniżył do zera kwotę wolną od wysokich zarobków
      16. i pozbawił wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.
      17. Opodatkował wkłady pieniężne wnoszone do firm
      18. oraz przychody z dziedziczonego majątku lub
      19. otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować (w lipcu ma zostać przywrócona możliwość amortyzowania dziedziczonego majtku).
      20. Ograniczył możliwość zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na usługi świadczone przez podmioty powiązane, na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów, jak również na znaki towarowe, czy licencje.
      21. Zlikwidował możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych.
      22. Zawęził listę przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania. Oprócz wyżej wymienionych rząd zwiększył lub wprowadził quasi-fiskalne opłaty:
      23. opłatę przejściową.
      24. i tzw. opłatę mocową za prąd,
      25. opłatę emisyjną od paliw,
      26. opłatę wodną,
      27. opłatę jakościową za badanie techniczne pojazdów
      28. i opłatę dodatkową, jeśli przeprowadzi się je po terminie,
      29. opłatę denną od przystani,
      30. opłatę recyklingową
      31. Nową podwyżkę opłat za wywóz niesegregowanych śmieci!

Skoro nazywasz kogoś złodziejem, to rozumiem, że zapadły wyroki skazujące

•  

@czynastolatek: Jakoś przez 4 lata pis nie zrobił nic żeby go obniżyć, a wręcz przeciwnie dojebał jeszcze swoje.

•  

@Filippa: Skąd przekonanie że jak ktoś najeżdża na platformę to musi być sympatykiem pisu?

•  

@Filippa: Kiedy gazeta wyborcza wejdzie za mocno xD

•  

@Filippa: To jest z grafiki, która była na fp Partia Wolność. Ci debile powtarzają całą propagandę PiSu z połykiem, a potem płaczą jak ktoś coś od nich manipuluje... Zresztą jak widziałem w komentarzach to nawet wielu kuców oburzyła bezczelność tej propagandy.

@pjn03: Debilu wpisz w google "emigracja z polski", bo naprawdę 5 sekund trzeba by ten bullshit sprawdzić. W czasach PO liczba emigrujących była równa tym wracającym.

•  

@pjn03 grabież z ofe? Kolejny który nie rozumie na czym polegała tamta reformaofe ale rzuca wyświechtane hasełkanawet ich nie rozumiejąc

•  

@pjn03: Kurski, uspokój się. Zajmij się rządzącymi.

•  

@pjn03: Co tu do kurwy robi tag #konfederacja? Nie ma ani #pis, ani #po. Spierdalaj typie.

+: widmo82
    •  

@promateosz jest to post Jacka Wilka z Facebooka.

•  

@Filippa: Podniesienie wieku emerytalnego jest propagandowym wymysłem PiS? Jestem zwolennikiem podnoszenia wieku emerytalnego za rosnącym średnim wiekiem społeczeństwa, ale trzymajmy się faktów.

+: Dutch

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Chyba pora na #rozdajo świecącego breloka (albo wisiorka jeśli ktoś woli!) ze zdjęcia. Na stronie rozeszły się już wszystkie w tym kolorze, ale zachowałem jeden na szczególną okazję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uruchomiłem listopadową promocję na mojej stronie dzisiaj -20% z kuponem "listopad"
    Jutro będzie -25% a od piątku do niedzieli aż 40%. Na stronie jest dostępnych najczęściej po parę sztuk danego wzoru choć część jest unikalna i dostępna tylko po jednej sztuce więc zapraszam do przeglądania.

Może nie jestem w stanie dorównać amerykańskim obniżkom cen, ale przynajmniej nie podwyższam ich jak niektórzy ( ͡º ͜ʖ͡º)

pokaż spoiler Tutaj specjalne pozdrowienia dla @Media_Expert - ja nie robię "wielkiego wietrzenia magazynów" co tydzień, ani nie bawię się w podwyższanie cen, działajmy może po ludzku a nie po polsku kombinując cały czas (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

Postaram się do piątku dorobić po parę sztuk Vegvisirów, Lisów i Sów bo często mnie o nie prosicie.
    Mam też w przygotowaniu głowę lisa, prawdopodobnie do piątku zdążę wykończyć 10 sztuk, więc w sam raz trafi na promocję.

Nowości póki co nie mam, szykuję się na 2 duże dla mnie wydarzenia w #wroclaw - będę się wystawiać w Browarze Mieszczańskim 30.11 i 01.12 na festiwalu rękodzieła a także 7-8 i 14-15 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty na zimowej edycji RękidziełaFest - jeśli są jakieś wrocławskie Mirasy które planują tam być, przygotuję coś specjalnego dla Was już na miejscu, albo mały rabacik, albo gratis, coś wymyślę. Będzie można ze mną zbić piątkę, udawać że nie jesteśmy z wykopu i tak jak kiedyś na Pyrkonie - po prostu pogadać i się trochę poznać. Gadatliwa ze mnie osoba, jeśli tylko nie będzie natłoku klientów zawsze odpowiem na pytania, podpowiem i doradzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Póki co tyle, nie będę się rozpisywać bo to jeszcze nie koniec, w piątek planuję coś większego także jak zawsze zapraszam do obserwowania/czarnolistowania #rozkminkrzaka

Mój instagram
    Mój fanpage
    Moja ręka

Miłego dnia i powodzenia przy #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
    pokaż całość

odpowiedzi (30)

Najgorzej
    #pracbaza

odpowiedzi (3)

Załózmy, ze mam restuaracje. Czy robienie fake kont na tinderze i umawianie sie z beta spermiarzami w moim lokalu jest w jakikolwiek sposob nielegalne? A jezeli pisalbym, ze sie spoznie i zeby juz cos zamowili?
    #pytanie
    #prawo
    #tinder

odpowiedzi (60)