Wpis z mikrobloga

Jaki procent społeczeństwa stanowią osoby LGBT?

Kilka faktów
W Polsce około 4,9% czyli 1,9 mln ludzi.

W europie Trochę wyżej, bo średnio 6% ludności to LGBT, czyli 30mln ludzi w samej UE.
Tyle osób identyfikuje się jako osoby LGBT w roku 2016 w poszczególnych krajach:
Niemcy 7,4%
Hiszpania 6,9%
Wielka Brytania 6,5%
Królestwo Niderlandów 6,4%
Austria 6,2%
Francja 5,4%
Polska 4,9%
Włochy 4,8%
Węgry 1,5%

W stanach zjednoczonych na lata 2015-2016 średnia osób LGBT to 3,8%.
W najbardziej licznym stanie czyli Kalifornii procent osób LGBT to 4,8.
Średni odsetek osób trans na rok 2016 w stanach zjednoczonych to 0,58%.
W roku 2018 15,4% miasta San Francisco było LGBT.

Ogromny wpływ na wyniki badań mają dyskryminacja i uprzedzenie. Razem z rosnącą akceptacją widać, że zdecydowanie więcej młodych ludzi może otwarcie przyznawać się do swojej orientacji zarówno przed sobą jak i społeczeństwem. Wśród ludzi w wieku 14-29 jak widać na załączonym obrazku, średnia jest znacznie wyższa. W takiej Polsce wynosi ponad 10% i jest prawie równa średniej europejskiej dla osób w tym samym przedziale wiekowym. Być może w przyszłości osób otwarcie identyfikujących się jako LGBT będzie więcej.

#neuropa #4konserwy #lgbt #bekazprawakow #gruparatowaniapoziomu #teczowepaski

https://daliaresearch.com/counting-the-lgbt-population-6-of-europeans-identify-as-lgbt/

https://news.gallup.com/poll/203513/vermont-leads-states-lgbt-identification.aspx

http://williamsinstitute.law.ucla.edu/wp-content/uploads/How-Many-Adults-Identify-as-Transgender-in-the-United-States.pdf
T.....r - Jaki procent społeczeństwa stanowią osoby LGBT? 

Kilka faktów 
W Polsce...

źródło: comment_DwG1edglCr1tkWH4ezh4EdeYtnVEhcf4.jpg

Pobierz
  • 51
Być może w przyszłości osób otwarcie identyfikujących się jako LGBT będzie więcej.


@Tyraxor: nawet wiem jak możecie to osiągnąć:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11501300

In research with 942 nonclinical adult #!$%@?, gay men and lesbian women reported a significantly higher rate of childhood molestation than did heterosexual men and women.

Forty-six percent of the homosexual men in contrast to 7% of the heterosexual men reported homosexual molestation.

Twenty-two percent of lesbian women in contrast to
@bledny: XD taka skala chyba wynika z estetyki.

@NieWiemASieWypowiem: Korelacja to nie przyczynowość. Kluczowym słowem w ostatnim zdaniu było "otwarcie", ponieważ ostracyzm powoduje, że ludzie godzą się na życie wbrew sobie.

A po drugie grupa badawcza sto osób XD. To ja w szkole projekty robiłem na podobnych grupach. Pamiętam bardzo dobrze jak wielki błąd pomiarowy posiadałem, tak więc jedyna konkluzja była taka, że tu są dane, ale są gówno warte
Korelacja to nie przyczynowość


@Tyraxor: Wyjaśnij, proszę, z czego wynika potwierdzony badaniami fakt, że pedofile częściej molestują dzieci, które w przyszłości okażą się być homoseksualistami?

Wszystkie wymagania pozwalające na stwierdzenie przyczynowości są w tym przypadku spełnione:

https://info.umkc.edu/drbanderson/establishing-causality/

A po drugie grupa badawcza sto osób XD.


Coś ci się pomieszało w główce :^). Odpowiednio w każdym z badań:
943, 1001, 327, 483+461
Wyjaśnij, proszę, z czego wynika potwierdzony badaniami fakt


@NieWiemASieWypowiem: To nie jest fakt tylko obserwacja, że na pewnej małej grupie, istnieje pewna pozytywna korelacja. Błędy mogą wynikać:
- z metody znajdowania ochotników, bo może faworyzować pewne osoby
- z metody rozpoznawania zjawiska, ponieważ osoby np. homo mogą być bardziej świadome pewnych rzeczy, bądź interpretować pewne zdarzenia w sposób niejednorodny z kontrolą
-może istnieć nieuwzględniony czynnik który może zarówno wprowadzić dziecko w
T.....r - > Wyjaśnij, proszę, z czego wynika potwierdzony badaniami fakt

@NieWiemA...

źródło: comment_WEi7eZcgeo98fCPjYk2ly7TuTO0DoVs0.jpg

Pobierz
To nie jest fakt tylko obserwacja, że na pewnej małej grupie, istnieje pewna pozytywna korelacja. Błędy mogą wynikać:


@Tyraxor: ciekawe, że w zetknięciu z wieloma rzetelnymi badaniami, opracowanymi przez niezwiązanych z sobą naukowców, potwierdzającymi niewygodny dla twojej ideologii fakt, twoim pierwszym odruchem jest zaklinanie rzeczywistości i zarzucanie im wszystkim błędów.

Twoja pierwsza odpowiedź - 8 minut po poście z linkami do badań - nawet bez czytania orzekłeś, że to nie jest
Czyli nauka nie dziala i mozna zmyslac co sie podoba? Czy dziala tylko wtedy jak mowi to z czym sie zgadzasz?


@dindu: nauka działa najlepiej z wszystkich metod zdobywania wiedzy, ale korelacja nic nie znaczy. Każdy z minimalnym wykształceniem Ci to powie. Jak byś mi pokazał tak niedokładne badania zgodne z moimi poglądami, to też bym krytykował gdyby ktoś próbował coś nimi poprzeć. Nie zrozum mnie źle. Szanuję naukowców którzy opracowali
@Tyraxor: Ja nie wiem czy ci naukowcy sa w bledzie, bo nie czytalem ich prac. Ale Ty zdajesz sie wiedziec bez czytania. Ciekawe czy "dalsze badania bylyby potrzebne" gdyby te przedstawione zgadzaly sie z Twoja teza.

Nauka dziala, ale nie kiedy jest wiedziona przez ideologie. Duzy % socjologii i psychologii to porazka.