Wpis z mikrobloga

Ostatnio przyszedł do nas do firmy taki trochę dziwny koleś. Z wyglądu i w sumie z zachowania taki przegryw wykopek. Zwróciłem na niego uwagę i zauważyłem, że on ciągle oddycha przez usta. Wygląda to dość dziwnie bo ma się wrażenie jakby co chwila chciał ziewać, a do tego szczęka oczywiście mocno cofnięta. Nic do niego nie mam, chłopak sprawia wrażenie jakby się starał i szkoda go. Jest też strasznie wycofany, widać, że coś z nim nie tak.

Także pamiętajcie, żeby oddychać nosem i swoje dzieci też tego uczyć bo szkoda szczeny i wyglądu wiecznie ziewającego gościa xd

#przegryw #korposwiat #pracbaza
  • 14
@heheszkitroche mam krzywa przegrodę, mam problemy z oddychaniem jedną dziurą w nosie (w sensie prawie powietrze przez nią nie przechodzi). Na co dzień i tak sumie nosem daję radę, ale przy wysiłku zawsze muszę mordą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@heheszkitroche: Przez pierwszych 16 lat życia też większość czasu oddychałem przez usta, wyjechałem wadliwy z fabryki ( krzywa, niedrożna przegroda, przerost małżowin nosowych oraz obrzęki i nadprodukcja czegoś tam ) Nawet lekkie przeziębienie oznaczało kompletnie zapchany nos i choćbym wlał w niego kreta pomogło by to max na 2min. Przez większość roku budząc się rano strzykałem wszystkimi zębami bo podczas snu organizn automatycznie przełączał się na oddychanie gębą.
Oczywiście jeśli już
@Aeon: No i jak sobie z tematem poradziłeś?

@fiku_miku: witam w klubie...

Ogólnie myślę nad zakupem maszynki CPAP - bo z powodu krzywej przegrody mam wszystkie objawy jakie się z tym wiążą, ale najbardziej niebezpieczne są bezdechy senne.
Dlatego CPAP na całym Zachodzie jest czymś normalnym (https://www.reddit.com/r/CPAP/) i standardowym w takich przypadkach - tylko u nas to jakieś wielkie novum i kuriozum - jak zwykle.
Na Zachodzie jest taki
@h4nter: W sumie miałem 2 operacje na tego nochala. Pierwsza w wieku 16lat, a druga 2 lata później bo jak się okazało za pierwszym razem nie zrobili tego jak trzeba. Miałbym problem z głowy już w wieku 5ciu lat bo przy wycinaniu migdałków lekarka powiedziała, że wcześniej czy później coś trzeba będzie z tym nosem zrobić, ale rodzice chcieli mi oszczędzić szpitali bo za dzieciaka zbyt często w nich byłem.
@Aeon: tego się obawiam, że jak dam się pokroić, to coś spieprzą, a małżowiny nosowe i tak lubią rosnąć ile się zmieści. Więc czy przegroda prosta, czy krzywa, to małżowiny są głównym problemem. Byłem na konsultacji u kilku laryngologów z wysokimi notami na necie, ale żaden mnie nie przekonał. Porobiłem MRI, tomografię, kamerką też obejrzeli, ale każdy mówi to samo: "najpierw kroimy i prostujemy, a potem będziemy działać dalej".
Kolega dał
@h4nter: Szczerze mówiąc jestem już ponad 10lat od tej operacji, a i tak raz na parę miesięcy potrafi mi polecieć farba z nosa. I to tak z dupy, jedziesz sobie spokojnie samochodem, leżysz w łóżku, albo siedzisz przy kompie i nagle krew ci leci z nosa przez 20min. Podczas wysiłku fizycznego, czy silnych emocji nigdy mi się to nie zdarzyło. Kolega z Wowa też miał podobny problem i zrobił sobie zabieg
@h4nter
@Aeon
Ja nigdy nie miałem problemów z krwawieniem. Jedyny problem to ta krzywa przegroda, laryngolog zawsze mówiła, że jak będę chciał robić, to po 18 roku życia, kiedy przestanie rosnąć. No i parę lat minęło, a ja dalej nic. Mówicie, że problemy ze snem (nie wysypiam się, choćbym spał i 10h) mogą wynikać z tego, że nie oddycham w pełni nosem?
@fiku_miku: Jeśli chodzi o ten problem ze snem, że się nie wysypiasz, a wiesz że miałeś/masz problemy z oddychaniem przez nos, to na 99% związane właśnie z tym. Podobno nawet na NFZ można się zapisać na badanie snu - dostaje się właśnie CPAP, albo coś podobnego i on zmierzy saturację krwi w tlen, fazy snu oraz rytm i głębokość oddychania. Wszystko będzie widoczne jak na dłoni po takim badaniu, czy odpowiedni
@h4nter: kurde, jak sobie wygooglowałem to kolejna przypadłość, gdzie większość objawów mi się zgadza - właściwie prawie wszystko poza chrapaniem :C tzn nigdy nikt mi nie powiedział, że chrapię - za to często gadam przez sen