•  

  Okazuje się, że rosyjski przemysł zbrojeniowy jest nie tylko drugim na świecie eksporterem broni, ale również najbardziej szczodrym ze wszystkich!

  Na koniec 2018 roku, należności w bilansie Рособоронэкспорта, w tym zadłużenie za dostarczoną, ale nieopłaconą broń, osiągnęły 812,9 mld rubli czyli niemal 13 mld dolarów, informuje agencja RBC.

  W ciągu roku zadłużenie kontrahentów wobec spółki, która jest częścią Ростех i służy jako państwowy pośrednik w eksporcie i imporcie broni, wzrosło o 23%, czyli 151,8 miliarda rubli. W porównaniu z 2014 r. „Dziura” w bilansie korporacji wzrosła 2,2 razy - o 450,1 mld rubli, czyli 7,1 mld dolarów.

  Należności mogą obejmować zaliczki na rzecz rosyjskich zakładów zbrojeniowych lub zagranicznych dostawców komponentów, ale znaczna część długów pochodzi z niespłaconych produktów, w tym z powodu braku płatności z powodu sankcji, poinformował RBC

  Ci którzy kupują rosyjską broń, albo w ogóle za nią nie płacą, albo nie mogą zapłacić z powodu sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone. Wicepremier Jurij Borysow, który nadzoruje przemysł obronny skarży się, że zakłady obronne zgromadziły już 2 biliony rubli długu, z czego 700 miliardów jest już nie do odzyskania. Oznacza to, że Rosja sprezentowała innym państwom broń za prawie 12 miliardów dolarów.

  Рособоронэкспорт, podlega amerykańskim sankcjom od listopada 2017 roku. Od końca stycznia ubiegłego roku Skarb USA ma prawo nakładać ograniczenia na podmioty uczestniczące w „istotnych transakcjach” z rosyjskimi przedsiębiorstwami przemysłu obronnego. Według Departamentu Stanu, USA udało się zablokować 20% transakcji na rosyjską broń na łączną kwotę 3 miliardów dolarów.

  Jak przewiduje brytyjski Jane’s. W ciągu dwóch lat sprzedaż sprzedaż broni przez Rosję spadnie z 8,48 mld dolarów w 2018 roku do 6,85 mld dolarów w 2020 roku. Dla porównania Stany Zjednoczone w 2018 roku sprzedały broń za ponad 32 miliardy dolarów.

  https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/eti-dengi-uzhe-ne-vytashchit-rossiya-poteryala-$13-mlrd-na-prodazhe-oruzhiya-1028676215

  #rosjawstajezkolan #rosja #geopolityka

  +: Lychguard, yosemitesam +64 innych