•  

  Jan Chryzostom Pasek i jego wrażenia ze spotkania z morzem podczas eskapady w Danii.

  "Luboć mi było trochę okropno jechać tam między same wielkie morza, bo to już w samym czuplu (cyplu) – spojrzawszy i na tę stronę, i na tę: ad meridiem (ku południowi) Baltyckie, tu zaś ad septemtrionem (ku północy) właśnie jakoby na obłoki spojrzał, a lubo to woda, jako i to woda, przecię znać, że insza tego, a insza tamtego morza natura jest; bo uważałem też to, że czasem jedno się wydaje błękitno, drugie czarno, to zaś czasem jako niebo takiego koloru, a drugie zawsze od tamtego odmienne; to igra, wały na nim okrutne skaczą, a to spokojnie stoi; nawet kiedy oboje stoją, a spojrzysz na nie tam, gdzie się jedno z drugim styka, osobliwie wieczorem spojrzawszy, to na nim visibiliter (widoczny) rozeznać, jako jaką granicę – trochę mi było jako mówię, niesmaczno tam jechać, ale przecię mając zawsze apetyt do widzenia świata, nie wymówiłem się. "
  _______________________
  Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
  A jeżeli chciałbyś wesprzeć finansowo moje działania to zapraszam ➡️ TUTAJ

  #historykon #historia #szwecja #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #zainteresowania #historiapozahoryzont #polska #morze #malarstwo #statki #sztorm #podroze #przyroda #wojna #dania

  źródło: Jan_Chryzostom_Pasek_pod_Lachowiczami.jpg

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   #cotusieodpierdala #ornitologia #gowno
   Miruny co za pojebana akcja. Co tu się odjebało to ja nie wiem. Ptak wleciał mi przez okno, nasrał mi na laptopa. Chwilę się na mnie patrzył i zdechł.

   odpowiedzi (15)

  • avatar

   Mireczki zapraszam do zabawy. Mam taką paczke w której może być wszystko zaczynając od gówna na PS4 kończąc. Plusujesz - bierzesz udział w losowaniu.

   odpowiedzi (11)

  • avatar

   Droga Moderacjo, to już kurwa przechodzi ludzkie pojęcie!
   Kiedy zajmiecie się użytkownikiem @Tomek6000, który w dalszym ciągu utrudnia korzystanie z wykopu, tagując wszystkie swoje znaleziska pod #gruparatowaniapoziomu?

   Pisałem do Was, składałem zgłoszenia, i co? I gówno, on jest coraz bardziej uporczywy. Co innego gdyby wrzucał fajne znaleziska, to nawet chętnie bym wykopał, ale jego znaleziska są praktycznie wszystkie zakopywane - czemu? Bo taguje na złość.

   PS: ktoś zaraz stwierdzi "wrzuć typa na czarno i po problemie". No niestety, wasze czarne listy już dawno osiągnęły limit, żeby w miarę swobodnie przeglądać ten portal.

   Nie rozumiem tylko jednego. @Tomek6000 po co tak dziwnie tagujesz i specjalnie prosisz się o zakopy, nie zależy Ci żeby wejść na główną po normalnym otagowaniu? Nie mogę tego pojąć.

   A za kłamanie ze zdjęcia z automatu powinien być ban.

   #wykop @Moderacja @a__s #moderacjacontent
   pokaż całość

   odpowiedzi (16)