Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (15)

 • avatar

  To ptak? To samolot? Nie, to „skrzynka uziemiająca” vel kondycjoner uziemienia od Taiko Audio.

  Voodoo dziewiątej gęstości, nie chodzi bowiem o uziemienie sygnału, to cacko ma znacznie poważniejsze zadanie. Skrzynka po umieszczeniu na pokrywie urządzenia „doświadcza” sygnatury drgań sprzętu i wysyła do nieużywanego (nieaktywnego!) złącza USB sygnał zmodulowany napięciem prądu stałego oraz wibracjami urządzenia. Nic nie rozumiecie? Ja też nie. Dlatego działa.

  Co więcej, dzięki wykorzystaniu miedzi, srebra i złota, to cacko przenosi na nasz sprzęt sygnaturę brzmieniową tych szlachetnych metali! Czymkolwiek jest sygnatura brzmieniowa złota… Ale już się nie czepiam, obiecuję!

  Idziemy dalej. Zapraszam do gęstości jedenastej. Gotowi? Lepiej usiądźcie i włóżcie foliowe czapeczki.

  Kondycjoner uziemienia zasilany jest na baterie 9V. A jak wiemy, producentów baterii jest mnóstwo, co więc zrobi prawdziwy audiofil? Otóż to! Testy odsłuchowe baterii! Jeden z użytkowników skrzynki uziemiającej kupił kilka baterii różnych producentów i bez większych wyjaśnień stwierdził na pewnym forum, że najlepiej brzmi Energizer. Inny użytkownik (tak, jest ich więcej!) czym prędzej pognał do sklepu po baterię tej audiofilskiej marki i potwierdził rewelacje kolegi nietoperza takim poetyckim opisem:

  Baterię Duracell wymieniłem na Litową Energizer. Dźwięk jest inny, bez wątpienia. Słuchałem Chick Corea Trilogy II, SHM CD, z obydwoma bateriami i różnice są wyraźnie widoczne.
  Dźwięk w Energizer jest bardziej żywy, a scena dźwiękowa większa i głębsza, ale mniej skupiona. W Duracell, harmoniczne tonów średnich i wysokich w fortepianach mogą brzmieć nieco ostro, jednak w przypadku Energizera fortepian brzmi pięknie i ma dużo harmonicznych. Perkusję Briana Blade'a postrzegam jako znacznie lepszą i bardziej obecną, podobnie jak nuty basowe Christiana McBride'a.


  Cóż, to tylko świadczy o tym, że w sprzęcie audio absolutnie wszystko ma znaczenie! xD
  Albo o tym, że jak naprawdę się chce, to się usłyszy nawet roztocza szurające po kondensastorach.

  #heheszki #audiovoodoo #tonskladowy
  pokaż całość

  odpowiedzi (38)

 • odpowiedzi (32)