Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenie #mieszkanie

Mirki, takie ubezpieczenie mieszkania jest ok?:
Pakiet: PAKIET ELASTYCZNY
Data początku: 2019-12-01
Data zakończenia: 2020-11-30
Opcje:
 Rabat na zakup polisy przez Internet
 Mieszkanie - mury i elementy stałe
ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych 500 000,00 zł.
 Mienie ruchome
ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych 20 000,00 zł.
 Mienie ruchome
ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem 20 000,00 zł.
 Ubezpieczenie od powodzi
 OC - zakres podstawowy 50 000,00 zł.
 Dom Assistance
 Pomoc Prawna
 Zniżka za liczbę ubezpieczeń
Cena: 280.92zł

Mieszkanie 70m, Rzeszów, wartość 500tyś.
  • 17
@Gottek Generalnie ok, ale przeczytaj dobrze co zawiera pakiet OC podstawowy. Zalejesz sąsiada i okaże się, że pakiet wyklucza najczęstsze przyczyny i będziesz płacił z własnej kieszeni. Mieszkasz tam, czy wynajmujesz komuś?
@Micho_master dokładnie tak jak piszesz.
@Gottek nawet widziałem OWU, gdzie mury ubezpieczone, a w przypadku pożaru spowodowanego awaria instalacji, jak nie miałeś odpowiedniego papierka to wykluczenie. Ubezpieczenie niby jest, a odszkodowania brak. Jak pisał @Micho_master, przeczytaj dokładnie OWU, zacznij od wykluczeń i nie bój się pytać o koszt i możliwość zmian.
@Gottek: jak chcesz to mogę Ci przedstawić ofertę, - napisz na priv w jakim wieku jesteś i mniej więcej adres oraz czy piętro czy parter, formalności możemy załatwić on-line ale zawsze masz z kim porozmawiać poza infolinią/czatem na temat ewentualnych zmian/cesji, likwidacji szkód
@Gottek: zapodaj info jaka firma.
Z doświadczenia wiem że lepiej ubezpieczyć na allrisk a nie na ryzykach nazwanych (ogień i inne zdarzenia losowe)

Sprawdź OC i czy to Tobie starczy? jeśli sąsiedzi pobudowani konkretnie i mieszkasz np na 3 piętrze to jk będziesz miał pecha to zabraknie :P OC jest tanie, dopłać 20zł i weź sobie na 200k

Sprawdź czy w stałe elementy wchodzą rzeczy szklane z domu (kabina prysznicowa, kamienne
@Gottek: z tymi oc jest problem bo praktycznie nie wyplacaja odszkodowań. Często sa wykluczenia albo regresy w przypadku zalan nie ma jasn6ch zasad czy obowiazuje oc lokatora czy właściciela albo spółdzielni. Sąsiad o 3 tys walcxy 3 rok bo przegrał przeciwko lokatorom i spółdzielni.
@Gottek: no to link4 ma fajny allrisk, to taka rada. przydaje się przy szkodach nietypowych :)

@lothar: No to już nie wina firmy ubezpieczeniowej że sąsiad:

przegrał przeciwko lokatorom i spółdzielni.

w sądzie...

Jeszcze nie miałem przypadku żeby z OCwżp nie wypłacili jeśli chodzi o zalanie np.
Obowiązuje i likwiduje się szkodę z OC tego którego zalanie jest winą... jeśli zalanie jest z rur przed licznikami (ze strony mieszkania) to
Powiem Ci że Allrisk to jest od wszystkiego poza wyłączeniami, i tak np Allianz ma szkody wskutek rażącego niedbalstwa tj. ubezpieczenie mienia od pożaru na skutek włączonego żelazka, prostownicy, lokówki, płyty indukcyjnej, gazowej i grzewczej. W Allianz masz poszukiwanie i usunięcie przyczyn szkody do 10% sumy ubezpieczenia czyli do 53 000 zł oraz zdecydowanie szerszy assistance (sprzęty do 7 lat - warta 6, brak limitu usług w ciągu roku - warta 3)