•  

  Projekty współfinansowane z funduszy Unii Europejskich to jakiś pierdolony żart.
  W KAŻDYM projekcie faworyzuje się kobiety i prawie zawsze mają tam więcej miejsc niż mężczyźni, same projekty są NIJAKIE i jeśli masz własny pomysł na kurs/szkolenie, to ZAPOMNIJ - bierzesz kurs na malowanie paznokci albo spierdalaj. Dodzwoniłem się do osoby odpowiedzialnej za jeden projekt i z 50 osób, 30 osób musi iść w szkolenia związane z branżą budowlaną, a 20 osób nie. Z TYM ŻE TE 20 OSÓB TO MUSZĄ BYĆ KOBIETY. (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  SZCZEGÓLNIE zapraszamy jeśli jesteś: niepełnosprawny, masz niskie kwalifikacje albo... JESTEŚ KOBIETĄ XD
  a na samym dole napiszą ci: "W ramach projektu gwarantujemy stosowanie zasady równości szans i niedyskryminacji a także równości szans kobiet i mężczyzn, zgodnie z Wytycznymi Ministra Infrastruktury i Rozwoju w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020. "

  Brak słów.
  iks kurwa de

  #zalesie #oswiadczenie #europa #praca #trojmiasto

  źródło: zart.png

  •  

   @panKrzysztofKrawczyk: a po co wspierać mężczyzn? Jeszcze może białych i heteroseksualnych? Czy Ty chcesz sabotować wyższe cele społeczne stawiane przez UE? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @ecco: a dlaczego zestawiają kobiety z niepełnosprawnymi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @panKrzysztofKrawczyk: jakbym był kobietą to byłoby mi wstyd. A jestem białym mężczyzną i moją orką na ugorze wspieram takie i inne bzdety.

  •  

   @toporro: nie byłoby ci wstyd, umówmy się. Korzystałbyś z przywileju, bo dlaczego nie? Skoro jest, to byś z niego korzystał, tak jak każdy zresztą. Mógłbyś przy tym ewnentualnie mówić, że "no jest to być może nie do końca sprawiedliwe, ale skoro już mi przysługiwało, to dlaczego nie?", podobnie jak przeciwnicy 500+ uprawnieni do jego pobierania nigdy z tego nie zrezygnują. I to się nie ma co dziwić, to są racjonalne decyzje, szkoda że w dzisiejszym świecie racjonalnie podejmowane decyzje prowadzą do nieracjonalnej alokacji zasobów.

  •  

   @panKrzysztofKrawczyk: planowałem założyć DG, i szukałem dofinansowań. Aktualnie były prowadzone tylko 2 - oba tylko dla kobiet 30+, skończyło się na tym, że nie założyłem...

  •  

   @Skipi1111: do tego stopnia jestem wkurwiony, że będę pisał do Rzecznika praw obywatelskich w tej sprawie. W przypadku braku reakcji zostają organizacje europejskie. W końcu pieniądze są od nich.

  •  

   @broczapa: jednak zostanę przy swoim, nie korzystałbym. Tak samo jak nie przeprowadziłem się do dalszej rodziny żeby oszukiwać przy pobieraniu stypendium socjalnego, nie parkuję na środku chodnika, kasuję bilety itp., czyli powstrzymuję się od działań, które wielu osobom przynoszą korzyści, mimo niezgodności z prawem.
   A 500+ pobieram i wydaję na moje dzieci, np. na terapie i zajęcia, które miałbym za darmo gdyby nie to, że przez cięcie środków ich w ogóle nie ma albo trzeba na nie czekać 2 lata.

Gorące dyskusje ostatnie 12h