Wpis z mikrobloga

#orzechowegraty cz. XI - Mayones Regius x5

Jestem mega fanem Majoneza. Strasznie lubię te gitary - pod wzgledem manualnym, brzmieniowym i jakości wykonania - światowe creme de la creme :)

Mój ulubiony model to Regius. Ten którego widzicie na środku "Charmander" jest ze mną od kilku lat i towarzyszył mi na wielu koncertach. Najlepsza 6tka ze stałym mostkiem, jaką posiadam. Bardzo mi pasuje takie rockowe, ale bez przesady brzmienie. Wolę SD od BKP dla "codziennego" grania.

Regiusy które widzicie na to od lewej:
- Evertune z 5A topem i BKP Aftermaths. Zajebiste do nagrywania i dż-dż-dż-d-d-d-d-dż-dż-dż-dżętu, dlatego leży kilka lat w futerale ¯\_(ツ)_/¯
- 7mka z FR. Ciężka, fajna gitara, niestety ktoś z jakiegoś powodu chciał ją przemalować i papierem ściernym zdarł lakier :D Jacyś lutnicy ze Szwajcarii naprawili jak się dało, ale the damage was done. Za to przez przemalowanie tanio ta gitara powędrowała do mirka z Wrocławia
- Charmander
- Loch Ness, którego opisywałem już na łamach #orzechowegraty
- Buckeye Burl, który był podobny do Charmandera, ale jakoś nie pokochaliśmy się i polecał do Chin. W Azji uwielbiają polskie gitary. W kilku sklepach muzycznych w Japonii, które odwiedziłem, Mayo miały honorowe miejsca w działach "Rock guitars" (z reguły jest osobne piętro na LP / Straty i osobne na "Rock guitars")

#gitara #gitaraelektryczna

PS. Jak ktoś jest Regiusem zainteresowany, to znajomy ma na sprzedaż 7mkę z EMG 707 za niedrogo dla wypok
Orzeech - #orzechowegraty cz. XI - Mayones Regius x5

Jestem mega fanem Majoneza. S...

źródło: comment_1BNbY2wZ2oP3Iyfs79Ji8HT3dO7VQU6A.jpg

Pobierz
  • 10
@Orzeech: Za Mayonesa zawsze plusik! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałeś jescze jakieś modele? Bo Legend mnie ciekawi.
Swoją drogą kupno Regiusa można (lub można było) traktować jako dobrą inwestycję, jeszcze kilka lat temu zwykły, nowy Regius 7 kosztował ok. 7000 zł, a teraz widzę, że za nówki wołają ok. 11k zł.
@dotdot: Mam tylko dwie z tych co są na zdjęciu, reszta poszła w świat ;)

Będę teraz chyba sprzedawał jednego Regiusa, albo może nawet dwa. Jeśli jesteś zainteresowany, pisz pw