•  
   Moritz90

   +13

   @Lukardio: nie rozumiem tych fascynacji tym pkb. To często dowodzi jak bardzo wschodząca gospodarka jest w danym państwie

  •  

   @Moritz90: no tak, dlatego przydałaby się druga mapka pokazująca PKB per capita. Wtedy można osądzać o sukcesie danego kraju lub jego braku. Mam nadzieję, że nie piszę tego przez swój własny, narodowy bias, ale według mnie to Polska jest największym wygrywem tej mapki:

   * Polska ma całkiem wysokie PKB i jednocześnie szybki wzrost, duży potencjał geograficzny i ludnościowy,
   * Ukraina, ma kilka razy niższe PKB, zatem ich wyższy wzrost jest naturalny i łatwiejszy,
   * Czechy pomimo wyższego PKB od nas, mają niższy wzrost i ogranicza ich mały rozmiar, a co za tym idzie mniejsza populacja.
   * Węgry pójdą pewnie w ślad Czech, z tym, że ich dodatkowo ogranicza gorsze położenie geograficzne,
   * szkoda jest mi Białorusi, integracja z Polską mogłaby obu krajom wyjść na dobre.

  •  
   Moritz90

   0

   @CXLV: ogolnie to bym się zgodził... co do Polski zgadza się, ale Czech bym nie ignorował.

  •  

   @Lukardio: nie no co Ty, inflacja to przez 500+, a nie jakieś gospodarki i wzorst majętności xD

  •  

   @CXLV: @Moritz90: Dokładnie, Ausria to obecnie takie bogade Czechy i jeszcze długo ich nie dogonimy.

  •  
   Moritz90

   +4

   @rybak17: Austria, Niemcy to raczej nie możliwe by dogonić. To są potężne gospodarki ze zbudowanym rynkiem. Naturalne jest ze Niemcy nie będą miały wzrostu rzędu 4 % bo tam otwarcie fabryki znaczy nic. W praktyce ożywia region. W pewnym stadium osiąga się taki polap ze ciężko o dalszy znaczny postęp. Niestety jak wiecie machina propagandowa o tym u nas nie wspomni ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   nie rozumiem tych fascynacji tym pkb. To często dowodzi jak bardzo wschodząca gospodarka jest w danym państwie

   @Moritz90: @CXLV: @Lukardio: Dokładnie, wzrost PKB spoko ale nie ma co się tym jarać bardzo zwłaszcza gdy tak jak aktualnie w Polsce to jest pompowane przez państwo: wprost interwencja na rynku konsumenckim (500+, socjale) gdy jest to główny czynnik wzrostu PKB, w drugiej kolejności inwestycje publiczne xD A te w praktyce są przejęciami, nacjonalizacjami, wydatkami na podmioty zależne które też idą w miliardy xD

   Ostatnio była ciekawa dyskusja dlaczego chyba na Litwie czy Łotwie o tyle wyższy PKB na głowę - ano dlatego że tam jeden olbrzymi port potrafi tak bardzo ten wskaźnik zaburzyć!

   W skrócie: daj bezdomnemu bułkę to jego PKB wzrosło właśnie o 25% :D

   +: imateapot, Moritz90 +10 innych
  •  

   nie rozumiem tych fascynacji tym pkb. To często dowodzi jak bardzo wschodząca gospodarka jest w danym państwie

   @Moritz90: Mówi dużo o aktywności gospodarcze (vide stagnacja na Białorusi)j, ale żeby ocenić rozwój społeczno-gospodarczy potrzeba dużo analitycznego wysiłku (sutki społeczne, ekologia itd.), a co dopiero kilku państw naraz.

   +: Moritz90, Wujo_Stachu

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (2)

 • avatar

  znalazłem jakieś amatorskie porno, gdzie gościu zapina laske na łóżku, i na tym łóżku siedzi też kot i się wkurwia XD zrobiłem przeróbkę w sonyvegas bardzo śmieszną ale widać kutas i usuną z wykopu. jak ocenzuruje to wrzucę, kto chce to niech lajkuje zawołam

  odpowiedzi (19)

 • avatar

  Droga Moderacjo, to już kurwa przechodzi ludzkie pojęcie!
  Kiedy zajmiecie się użytkownikiem @Tomek6000, który w dalszym ciągu utrudnia korzystanie z wykopu, tagując wszystkie swoje znaleziska pod #gruparatowaniapoziomu?

  Pisałem do Was, składałem zgłoszenia, i co? I gówno, on jest coraz bardziej uporczywy. Co innego gdyby wrzucał fajne znaleziska, to nawet chętnie bym wykopał, ale jego znaleziska są praktycznie wszystkie zakopywane - czemu? Bo taguje na złość.

  PS: ktoś zaraz stwierdzi "wrzuć typa na czarno i po problemie". No niestety, wasze czarne listy już dawno osiągnęły limit, żeby w miarę swobodnie przeglądać ten portal.

  Nie rozumiem tylko jednego. @Tomek6000 po co tak dziwnie tagujesz i specjalnie prosisz się o zakopy, nie zależy Ci żeby wejść na główną po normalnym otagowaniu? Nie mogę tego pojąć.

  A za kłamanie ze zdjęcia z automatu powinien być ban.

  #wykop @Moderacja @a__s #moderacjacontent
  pokaż całość

  odpowiedzi (16)