Wpis z mikrobloga

Z czystej ciekawosci, mircy pracujący na produkcji, jak z jakością powietrza u Was w halach? Przechodziłem właśnie przez halę gdzie stoi sporo obrabiarek i od smrodu płynów, olejów i ogólnego syfu mnie lekko zemdlilo po dwóch minutach. Gdybym chyba tydzień tak spędził to już bym sobie rezerwował pierwsze wizyty u pulmunologa i onkologa. Wszędzie taki dramat? Nie boicie sie o zdrowie?

#cnc #logistyka #pracaspawaczamnieprzeistacza
#praca
  • 8
@kleiner_trottel: Na normalnej hali, podzielonej na boksy, która przechodzi kontrole zapylenia i zawartość innego gówna które wytwarza się podczas procesów spawania, ma na każdym stanowisku indywidualny wyciąg zanieczyszczonego powietrza, plus ogólne wyciągi pod samym sufitem, do tego spawacz minimum z maską 3M z filtrem węglowym, w takich firmach pracowałem w PL
@panzerschokolade: Nie no, ja zazwyczaj siedze w biurze na trzecim pietrze w przyleglym budynku, ale ze ostatnio troche pizga to wole na spotkanie a drugim koncu zakladu czmychnac przez hale niz naokolo chodzic. Dwie minuty mnie nie zabija, ale dziwie sie w takim razie na jakim poziomie u nas jest BHP bo nikt nie ma maski a ludzie tu caly dzien siedza.

@#!$%@?: u nas nie ma takiej z prawdziwego zdarzenia,
@kleiner_trottel u mnie na szczęście jest dobrze. Każda obrabiarka ma wyciąg mgły olejowej i innych syfów, sprzątamy dział cnc codziennie. Dbamy o stężenia chłodziwa oraz jak trzeba ściągamy zbedny olej z powierzchni chłodziwa.
Mimo wszystko pracując na produkcji warto zrobić sobie raz do roku przeswietlenie płuc.