Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na listopad i najprawdopodobniej też grudzień 2019 w różnych przedziałach cenowych, może się komuś przyda:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych przedziałach. Jeszcze szukam jakiś ciekawszych opcji i dodaję nowe modele, bo na chwilę obecną trochę słaby wybór, więc treść w tych przedziałach będę jeszcze trochę zmieniał no chyba, że nic lepszego nie znajdę.

Trudno mi powiedzieć na ile i jakie będą przeceny laptopów na black friday/black week czyli przeważnie polski black frajer, ale niech zestawienie wam da jakąś bazę do czego porównywać te ich super promocji oraz na ile sobie popodnoszą ceny przed 29.11.2019, bo dla polskich sprzedawców szykuje się potrójne combo: czarny piątek, zakupy na mikołaja, gwiazdka i niezbyt są chętni by potem je przywracać do starych, jednak czasami się uda złapać coś ciekawego, więc polujcie w przyszłym tygodniu... na amazonach.de, co.uk, fr, es(najprawdopodobniej na dyski ssd nvme) i innych sklepach UE, które wysyłają do Polski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spodziewałem się większego wysypu laptopów albo chociaż zapowiedzi z radeonami navi 5300M(wydajność 1650), 5500M(gdzieś 20 kilka procent szybszy od mobilnego GTX 1650) a są 2: MSI Alpha(powyżej 1100 €) i nowy macbook 16(od 12000 zł z 5300M Pro i 14500 zł za wersję z pełnym navi 14 - 5500M Pro).

Premiera mobilnych ryzenów 3 generacji w 7 nm czyli 4 serii AMD w laptopach w styczniu, Lisa mówiła, że będą działać szybko, ale przeszłość pokazuje, iż oni po debiucie będą dopiero wysyłać te procesory partnerom. Spodziewany debiut pierwszy kwartał 2020, realnie pewnie marzec, kwiecień, ale zobaczymy może nas zaskoczą i będą dostępne już w lutym.

#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 154
@Pustulka: jak się na laptopie nie ma zamiaru grać to do 2,5k co teraz warto kupić? Główne zastosowanie to będą jakieś prezentacje, office, przeglądanie internetu i oglądanie filmów. Czy lepiej czekać na black friday i dopiero się zastanowić?
@Avendable: Jak znajdę jakąś bardziej wartościową niż kilka zdań na krzyż i powtarzające się formułki to ciebie zawołam.

jakieś poleasingowe bedo czy nie bedo, bo chętnie bym kupił coś fajnego, ale niekoniecznie za 3k( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Raii: HP Elitebook 840 G3, Dell 7470 za 1000-1300 zł?

a coś do 8k?


@zortabla_rt: A do czego miałby to być laptop i jakie masz co do niego
@zortabla_rt:

Jak najlżejszy, ok 14 cali, mobilność to podstawa, dobry procesor (na pewno nie U) i jakaś porządna integra

No nie wiem z tych 14 calowców:

Dell Latitude 5401 ma zwykłe procki, ale ma mx150
MSI Prestige 14 ma niskonapięciowca, ale gtx 1650 max-q
Jako nie przekonują mnie, ale poczytaj recenzje może akurat któryś się spodoba. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pustulka Patrzyłem na zestawienia już wczoraj :). Pytanie mam Panie Pustułka :D.
Do okolic lutego mam do wydania koło 5k na laptopa, który głównie byłby używany w 70% pakiet Adobe (Premiere, Photoshop, Lightroom, AAE), 20% zwykły office, 10% jakieś okazjonalne granie. Dostanę coś lepszego niż 1660TI i 8GB do tych 4k i wtedy nie warto przepłacać do tych 5k?
A nuż jakiś kompromis miedzy tymi dwoma?


@zortabla_rt: Wzięcie lekkiej 15-stki z gtx 1650/1650 max-q, która będzie z 2 cm szersza od tego della np. Dell Xpsa 7590, Asusa UX534FT(niskonapięciowy procesor, 1.65kg 1650 max-q), ale zastanów się czy to ma sens, skoro chcesz 14-stkę to może i5-8265 i mx150/mx250 ci wystarczy i zmieścisz się gdzieś tam do okolicy 4000 zł w zależności na jaki model byś się zdecydował.

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1650-Laptop-GPU.416044.0.html
https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1650-Max-Q-GPU-Benchmarks-and-Specs.418763.0.html
https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-MX250-Graphics-Card.382341.0.html
@Pustulka: jak oceniasz legion y530 z i7-8750H, 16gb RAM, 1050Ti, 256ssd+1tb hdd?
Głównie produkcja muzyki, programowanie, lurkowanie neta i ewentualnie jakieś gierki (zapewne lol i może akurat coś co mi przyjdzie do głowy bardziej wymagającego)
Do okolic lutego mam do wydania koło 5k na laptopa, który głównie byłby używany w 70% pakiet Adobe (Premiere, Photoshop, Lightroom, AAE), 20% zwykły office, 10% jakieś okazjonalne granie. Dostanę coś lepszego niż 1660TI i 8GB do tych 4k i wtedy nie warto przepłacać do tych 5k?


@bastian009: Twoim największym przeciwnikiem będzie matryca, prawie wszystkie są kiepskie, jeszcze jako takie znośne są te 120/144Hz no przynajmniej trochę lepsze od tego co