•  

Euro RTV AGD nie tędy droga.

Nie chcą ze mną gadać. Na fanpejdzu komentarz usunęli.
    Spróbujcie, może uda się nagłośnić wały jakie nam co roku robią w tym cebulowym kraju, nacinając na to mnóstwo nieświadomych ludzi.
    #heheszki #blackfriday #januszebiznesu #afera

źródło: 6ECF89EA-C234-40EA-954D-41ABD72D0A3B.jpeg

•  

@FELIX90: przecież sam sobie odpowiedziałeś tym pytaniem

•  

@neo320: komentarze na stronie ostro cenzurują, ktoś zostawił podobny komentarz, ja dokleiłem zestawienie screenów z wykopu z ich sztuczną promocją i oba usunięte oczywiście :D

•  

@FELIX90: ale nie bardzo rozumiem o co ci chodzi.
      To mniejwiecej tak samo, jakbys stanal na srodku biedronki i darl sie w nieboglosy, ze tydzien temu mieli taniej a teraz jest drozej, zeby za tydzien byla promocja, a ogolnie to lidl lepszy.
      I dziwowal sie i krecil afere, ze kierownik wezwal do ciebie ochroniarzy.

Jaki jest ten sklep kazdy widzi, prowadza taka a nie inna polityka od lat, skoro robia to juz ktorys raz, oznacza to ze im sie oplaca, a krecenie afery i utyskiwania wykopkow maja w glebokim powazaniu.
      Glosuj portfelem, poinformuj rodzine i tyle.

Serio liczysz na to, ze ktos ci na wlasnym fanpagu pozwoli robic burdel i pokazywac jak walujesz klientow? (-‸ლ)

•  

@PurpleHaze: liczę na uczciwe podejście so klientów. Nic więcej

•  

@FELIX90: Bardzo dobrze, przypominać wszystkim ile można że te promocje to żadna promocja.
      @PurpleHaze: Takie zachowanie to po prostu oszustwo i nie powinno być legalne, bo to celowe wprowadzenie w błąd.

•  

@FELIX90: wczoraj się chłopie obudziłes?

•  

@mikeywwa: ja rozumiem, że dla ciebie jeśli oszukiwanie występuje cyklicznie to jest normalne i nie reagujesz ale ja tak nie mam.

•  

@FELIX90: Wiadomo ,ze to oszustwo a nie obnizka, ale szczerze powinno cie to jebac xd tez chcialbym miec takie problemy. Wplywa to jakos zle na twoje zycie ? Chyba nie...

•  

@Xemioza: właśnie takie podejście to wielu kwestii powoduje między innymi, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy a nie tam gdzie zachód. Kręcone liczniki w samochodach czy wystawianie ulepow jako bezwypadki też nikogo nie powinno obchodzić przecież. Bądźmy dalej bantustanem europejskim bez żadnych standardów i etyki.

•  

@FELIX90: No kurwa coś dziwnego, że typ wysłuchujący głupot na czacie za minimalną nie chce wchodzić w dyskusję z wykopowym przegrywem odkrywającym koło na nowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@FELIX90: Dlatego wyjechalem :p ale pisanie tej samej ceny jako obnizka to jest ogolnoswiatowe zjawisko. Promocja ma zachecic do sprzedazy, i tak wiekszosc klientow sprawdza towar w kilku miejscach (przynajmniej ja tak robie)

•  

@FELIX90: musze cie zmartwić, ale na tym twoim mitycznym zachodzie jest taki sam chlew obsrany gównem (w kwestii black friday). Nawet jak trafiają się mega promocje to zapominają napisać o tym, że maja dwa egzemplarze produktu na stanie XD Także w tej kwestii Polska juz dogoniła zachód XD

•  

@FELIX90: każda sieć tak robi. Ameryki nie odkryłeś. Może pisz po wszystkich, a nie na jednej sieci kręcisz wafla.

•  

@FELIX90: łał napisałeś pw na fanpage, które nawet nie odczytają. Ale zareagowałeś! wiele to zmieni! XD

•  

@FELIX90 ile Ty masz lat? 14?
      Przecież to prywatna firma i mogą sobie zarządzać cenami jak chcą.
      Zgodnie z polskim prawem ceny muszą być najpierw podniesione na min dzień.. a potem znowu opuszczone żeby właściciel sklepu mógł przykleić na produkcie cenę z hasłem PROMOCJA. To raz.
      Po drugie ceny często są narzucone przez producentów i tutaj również istnieją zmiany co kilka dni (np Apple czy Samsung tak robi).
      Inna sprawa to to że masz do dyspozycji np porównywarki cen i one wskażą Ci drogę ŁOWCO OKAZJI.
      Jeśli wprowadzaliby Cię w błąd np sprzedając towar niezgodnie z oznaczeniem na półce to możesz kręcić tutaj gównoburzę ...Ale tego typu wpisy nie świadczą źle o nich.. tylko o Tobie Pałko.
      Zbliża się niestety sezon na takie tępe wpisy... świeta6

•  

@FELIX90: A to przypadkiem nie jest nielegalne? Dlaczego tego nie zgłaszacie?

•  

@FELIX90: pracowałem niegdyś w Empiku gdzie regularnie ludzie z RTV euro AGD wapdali po cole i gumy na przerwę. W Black Friday spytałem różową z Euro jak tak ich promocje, czy mają coś dobrego. Ona na to:

pokaż spoiler Oszukane

Tyle w temacie

+: FELIX90
    •  

@FELIX90 ale ludzie chcą być oszukiwanie :D oni tam pewnie lecą na 5% marzy na najpopularniejszą elektronikę a ludzie spodziewają się 50% obniżek na coś co się samo bez promocji sprzedaje. Oni tylko spełniają oczekiwania takich jak Ty.

•  

Chciałem kupić topowego smartwatcha w jednym z popularnych sklepów. Jakie bylo moje zdziwienie gdy cena nagle bez powodu poszla o kilka stów w górę - w żadnym innym sklepie nie bylo takiej ceny. Kupilem w sklepie u konkurencji. Dzis z ciekawosci widze, ze ten zegarek jest w promocji na te sama cene, za ktora szedlem go wtedy kupic ¯\_(ツ)_/¯ no coz, przynajmniej konkurencja byla bardziej uczciwa i dzieki temu przytulila kilkanascie stowek

•  

@FELIX90
      Klasyk euro rtv
      Te ich promocje to w wiekszosci wypadkow sa o kant dupy
      Chociaz czasami maja fajne oferty

•  

@FELIX90 czemu tylko do tego sklepu? Wyślij do wszystkich elektromarketow.

•  

Fakt, w takim usa ludzie rzucają się na te promki jak dzikie świnie ale wtedy to faktycznie promocje.
      2 karków ziomków to protip

•  

@FELIX90: podrzuć to zestawienie, z chęcią ich wyszydzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ech, wkurwia mnie black friday w Polsce. To podnoszenie cen, żeby na "promocji" nie było zbyt tanio to jawne lecenie w chuja. :/

•  

@FELIX90 tak działa marketing, pogódź się z tym

•  

@plnk: było w gorących

Jak pięknie w komentarzach widać przyzwolenie na takie akcje. Nie pojmuję jak można tolerować takie nieczyste zagrywki marketingowe i jeszcze usprawiedliwiać sklep.

źródło: 1E1165DC-5B62-4E8B-A34A-8E6F98009804.jpeg

•  

Ja wiem jak wyglądają promocje, ty wiesz jak wyglądają promocje ale twoja stara matka czy dziadkowie nie wiedzą. Słyszą promocja, widzą przekreślone chore ceny i kupią telewizor czy inną mikrofalówkę bo akurat jest taniej.
      Telemarketerzy tez działają w granicach prawa, co nie znaczy, ze jest to etyczne

•  

@FELIX90: RTV, MediaExpert, MediaMarkt, Xkom, Morel - Każda inna firma. Teraz bonus Chińczyki na alieexpress, amazon.
      Niestety Black frajer jest wszędzie. Owszem są gdzieniegdzie promocje na kilka artykułów a reszta to sztuczne pompowanie, niestety nie tylko u nas tak jest.

•  

@FELIX90: To się nadaje na wykopalisko. Wolaj! (zalącz wspomniane screeny)

•  

@FELIX90: 2019 rok a wykopki odkrywają ze są ruchani na cenach xD

•  

@FELIX90: stażysta z agencji reklamowej, który prowadzi ich fanpage, ma na ciebie wyjebane? No niesamowite.

•  

Nie pojmuję jak można tolerować takie nieczyste zagrywki marketingowe i jeszcze usprawiedliwiać sklep.

@FELIX90: ale jakie nieczyste zagrywki? Ja kupiłem telewizor niedawno. Kosztował 3000zł, przecenili na nocną promocję na 2800zł jakoś. Potem podnieśli do 3000, potem znów do 3100, potem obniżyli do 2850, a teraz kosztuje 2700. To wszystko w ciągu jakichś dwóch tygodni.

To już jest "nieczysta zagrywka" czy jeszcze nie? Kiedy kończy się granica, w której sprzedawca może ustalać sobie cenę jaką chce?

•  

Ja wiem jak wyglądają promocje, ty wiesz jak wyglądają promocje ale twoja stara matka czy dziadkowie nie wiedzą. Słyszą promocja, widzą przekreślone chore ceny i kupią telewizor czy inną mikrofalówkę bo akurat jest taniej.

@FELIX90: no i dobrze. Jeśli aktualna cena im odpowiada i uważają ją za korzystną to kupią. Na tym to powinno polegać.

•  

@FELIX90: Darek Licznerski to lubi!

+: M52b
    •  

@Krupier: wtedy kiedy cena po super promocji z okazji Black friday jest wyższa niż cena przed jakąkolwiek przeceną produktu?

+: wkto
    •  

wtedy kiedy cena po super promocji z okazji Black friday jest wyższa niż cena przed jakąkolwiek przeceną produktu?

@FELIX90: a niby dlaczego akurat tak ma być? A jak obniżą na BF, a tydzień później obniżą jeszcze bardziej to będzie "nieuczciwa zagrywka" czy nie?

•  

Takie zachowanie to po prostu oszustwo i nie powinno być legalne, bo to celowe wprowadzenie w błąd.

@ChadimusPrzegrywus: Ciekawe czemu UOKiK się tym nie interesuje? Bo wszyscy w kraju tak robią?

•  

@FELIX90: kiedy ludzie ogarną, że promocja != przecena?
      Promocja może się wiązać z obniżką ceny, ale nie musi. Sklep ma prawo dowolnie ustalać ceny, żaden UOKiK im tego nie zabroni, tak to wygląda na całym świecie, ludzie kupują "w promocji" za tyle samo co przed, ale i tak odczuwają większą satysfakcję bo "zaoszczędzili".

•  

@FELIX90: musisz zaczac wygldac na swiat mireczku. W stanach tez dymaja ludzi na cenach. W zeszlym roku natrafilem na watek na reddit gdzie amerykanie wychwalali europe za prawdziwy #cebuladeals dajac przyklady jak ich sklepy dymaly, a kilak linii nizej ludzie z uk chwalacy usa i zalacy sie ze w uk ich wykozystano bez lubrykantu ¯\_(ツ)_/¯

•  

@cooles: Ja bym się najpierw zastanowił ile osób faktycznie sobie z tego zdaję sprawę. Bo nikt by nie kupował przecież w black friday gdyby myślał że płaci więcej. To że wykopki mówią ze "hehe, przecież to oczywiste" nic nie znaczy.
      @w9rT_wv_bIAn37l: XD Jak piszesz -50% to sugerujesz że jednak promocja w tym przypadku to przecena. Przecież to jest jawne wprowadzanie w błąd w celu uzyskania korzyści majątkowej. Jakby sobie tylko cenę podnieśli to oczywiście w porządku, ale tutaj podnoszą po to żeby sprzedawać za tyle samo, kłamiąc że sprzedają za mniej.

Czy wy serio jesteście tacy ograniczeni i nie widzicie podstawowego problemu? Was tylko ruchać w dupę i pytać się czemu nie sprawdziliście że w okolicy się wszystkich rucha w dupę i przecież tak tutaj się robi.

•  

@FELIX90: Prywatna firma wie, ze moze naciagnac debili i to jest ich grupa docelowa. Bardzo dobre zagranie marketingowe, a to, ze wplyneloby by to w jakims stopniu na pijar, jezeli by ludzie to dostrzegli to ryzyko, ktore podejmuja. Ten kto uwaza, ze powinno sie takie rzeczy zakazywac to totalny kretyn. Mamy przynajmniej jakies zalazki wolnego rynku w tym kraju, wiec z tego korzystajmy...

•  

@FELIX90: sam se kurwa odpowiedziałes na zadawane pytanie w tymże pytaniu xD

•  

@Krupier: Nie, porównanie z dupy. Obniżka cen na Black Friday wiązała się często ze sprzedażą zalegającego sprzętu na magazynach. Więc jak by im się nie udało sprzedać wszystko w 1 terminie, to zrozumiałe jest że obniżą jeszcze cenę żeby pozbyć się sprzętu. Oszustwem, nie jest zmiana ceny, jest sugerowanie przeceny kiedy w rzeczywistości jest taka sama(bądź nawet wyższa).

@PanFranciszek: Na wolnym rynku nie możesz oszukiwać drugiej strony w celu uzyskania korzyści majątkowej, propagujcie dalej takie idee i płaczcie że wygrywa lewica.

•  

żaden UOKiK im tego nie zabroni

@w9rT_wv_bIAn37l:

Zwróć uwagę na to, czy „promocja” rzeczywiście jest atrakcyjna – czy sprzedawca sztucznie nie podwyższył ceny wyjściowej

prawie 4mln zl kary dostal ktos, kto m.in. dopuszczal sie tego:

(...) ceny sprzed promocji nigdy nie istniały (...) namówić konsumentów do tego, żeby kupowali kosztowne produkty

skoro bylo to w uzasadnieniu to chyba nie mozna ppwiedziec ze uokik ma na to wywalone ¯\_(ツ)_/¯

•  

Jak piszesz -50% to sugerujesz że jednak promocja w tym przypadku to przecena.

@ChadimusPrzegrywus: Sugestia a fakty to chyba dwa różne pojęcia. Jeżeli obniżono cenę o 50% od ceny wcześniejszej, to choćby była podniesiona nawet dzień wcześniej, sprzedawca nie wprowadza w błąd. Możesz mieć inne odczucia, możesz czuć się rozczarowany i zawiedziony, ale serio, to nie jest żadne oszustwo.

•  

@PurpleHaze: to jest jebanie na kase klientów, które widziałem tylko w Polsce. Znajomi z zagranicy w firmie dziwią się co się dzieje, bo akurat jeden chce ps4 kupić

•  

serio, to nie jest żadne oszustwo

@w9rT_wv_bIAn37l: uokik mowi co innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

a krecenie afery i utyskiwania wykopkow maja w glebokim powazaniu.
      Glosuj portfelem, poinformuj rodzine i tyle.

@PurpleHaze: XDDD głosuj portfelem. Ale nie rób afery, bo po co większa liczba ludzi ma się dowiedzieć i głosować portfelem? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

•  

skoro bylo to w uzasadnieniu to chyba nie mozna ppwiedziec ze uokik ma na to wywalone ¯_(ツ)_/¯

@solutio: przecież w zacytowanym uzasadnieniu masz dokładnie napisane - te ceny nie istniały, więc sprzedawca wprowadzał w błąd, kara w pełni zasłużona.

•  

@ChadimusPrzegrywus: To nie jest oszustwo, bo nie mowia, ze rzecz x kosztuje 100zl a placa 200, tylko sprytny chwyt marketingowy. Skoncz

•  

ceny nie istniały, więc sprzedawca wprowadzał w błąd, kara w pełni zasłużona.

@w9rT_wv_bIAn37l: ja sie odnosze w tym wpisie do https://www.wykop.pl/wpis/45488919/#comment-160295965

jak dla mnie wyglada to tak samo - nie bylo wczesniej tej podwyzszonej ceny. btw 180zl za ten zegarek?! w oryginalnym sklepie Mi z duza marza nawet tyle nie kosztowal w dniu premiery. Tak samo jak w podobnym sklepie doladowanie o wartosci 50zl przecenione z niby 150zl ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

@Harmonia: kolego, ale powiedz mi o co robic afere? Wiadomym jest ze BF w Polsce to zart.
      Czy zabronione jest podniesienie cen przez sklep, zeby je potem obnizyc i wystawic promocje?

To sa praktyki marketingowe, ktore sklepy uskuteczniaja w Polsce od dawna i najwyrazniej dzialaja, skoro rok rocznie powtarza sie ten sam schemat.
      To nie jest zadne odkrycie, zaden szok i gleboko skrywana prawda, ktora wykopek odkryl i koniecznie trzeba sie tym podzielic.

A robienie tego na FB, to jest dopiero glupota, gdzie po drugiej stronie siedzi jakas bida od social media i ma za zadanie, kreowac wizerunek i pilnowac porzadku.

Czego nie rozumiesz?

+: Komp15
    •  

@solutio: wątpię, żeby wcześniej nie było takiej ceny, na screenie jest porównanie promocji listopadowej z ceną z września, w międzyczasie mogli ją zmienić z 15 razy.

•  

Oszustwem, nie jest zmiana ceny, jest sugerowanie przeceny kiedy w rzeczywistości jest taka sama(bądź nawet wyższa).

@ChadimusPrzegrywus: no, ale nie jest taka sama bo jest inna niż dzień wcześniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

Wszędzie na świecie ten mechanizm działa tak samo, serio, to nic odkrywczego, że sklepy sobie potrafią podnieść wcześniej ceny, a potem je obniżyć robiąc promocję/wyprzedaż. I nie widzę w tym nic złego bo mnie i tak interesuje konkretna cena na konkretny dzień, a nie to co jest przekreślone i było (lub nie było) kiedyś tam.

•  

Takie zachowanie to po prostu oszustwo i nie powinno być legalne, bo to celowe wprowadzenie w błąd.

@ChadimusPrzegrywus: No właśnie, gdzie to zgłaszać? Uokik? Chętnie zgłoszę.

•  

@FELIX90: zwykły zabieg marketingowy... od dzisiaj żyjesz? Oczywiście, że nie mogą zejść od starej ceny bo tracą na marży, nie bronie ich, ale takie coś nie dzieje się od wczoraj ... więc ja bym zluzował, a nie tworzył niepotrzebnych kłótni

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@TomdeX: Chyba to najrozsądniejsze. Ale warto to też mówić innym żeby zły PR narobić.

•  

@TomdeX: Chyba to najrozsądniejsze. Ale warto to też mówić innym żeby zły PR narobić.

@ChadimusPrzegrywus: Jeden by sklep karę dostał to inne by się obsrały. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fakt jest, że jeden zżyna od drugiego, jeszcze nie spotkałem sklepu w Polsce, który by faktycznie obniżył tak ceny, żeby Black Friday nie był tylko z nazwy.

•  

@TomdeX: Fajnie by było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      No i jakby parę razy w jakiś Faktach czy Wiadomościach pojawiła się informacja o karze to i świadomość społeczna by się podniosła.

•  

To nie jest zadne odkrycie, zaden szok i gleboko skrywana prawda, ktora wykopek odkryl i koniecznie trzeba sie tym podzielic.

To sa praktyki marketingowe, ktore sklepy uskuteczniaja w Polsce od dawna i najwyrazniej dzialaja, skoro rok rocznie powtarza sie ten sam schemat.

@PurpleHaze: Jeżeli rok rocznie ludzie się nabierają to widocznie jest to szok i trzeba uświadamiać ludzi. Chyba nie powiesz, ze ludzie świadomie przepłacają? XDDD

•  

@FELIX90: Ja od kilku miesięcy monitoruję ceny nintendo switcha. Raz na jakiś czas wchodzę na kilka/kilkanaście stron sklepów internetowych i najbardziej znanych ogólnopolskich elektromarketów. W ostatnich dniach w kilku cena skoczyła. Odrobinę, ale jednak. Co za januszerka...

•  

@FELIX90: Mają do tego prawo, a ty masz prawo do sprawdzenia cen i porównania który sklep rucha na cenach w czasie BF najbardziej xD

•  

@ChadimusPrzegrywus: Ciekawe czemu UOKiK się tym nie interesuje? Bo wszyscy w kraju tak robią?

@cooles: @ChadimusPrzegrywus: @Harmonia: @FELIX90: Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym takie działanie jest niezgodne z prawem. UOKiK póki co brał się za gazetki. Wysłałem zapytanie do UOKiK w jaki sposób zgłosić takie firmy i czy biorą Black Friday pod lupę, jak chcecie mogę zawołać, jak otrzymam odpowiedź.

•  

@TomdeX: Bardzo chętnie usłyszę ciąg dalszy ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

•  

@FELIX90: piniondze, a jaki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Plusik i komentarz dla zasięgu

•  

@FELIX90: przecież tak robi większość firm RTV w Polsce. Najpopularniejsze 5 na pewno + 2 internetowe. Nazwy pominę. To nie znaczy, że nie mają niektórych dobrych ofert.

•  

Na samym początku trzeba powiedzieć opowi że sklepy w Polsce w 90% procentach nie kupują towaru od producenta bo ci handlują w Polsce tylko z dużymi dystrybucjami. Następnie op musi zrozumieć że w Polsce nie jest jak na zachodzie i polskie sklepy to nie Amazon czy eBay który kupuje towar od producenta za pół ceny. To co zarabiają sklepy w polszy na jednym produkcie, często nie pokrywa się nawet z kosztami logistycznymi jakie trzeba ponieść. A i warto wspomnieć że sklepy towar kupują od różnych dostawcow, którzy oferują różne ceny i też przed Black friday je podnoszą. Wnioskować można że każdy kto plusuje wysryw opa nie ma pojęcia co się dzieje w polskim handlu, myśli że Polska to Ameryka i jest typowym cebulakiem. Zapraszam do zakupu na Amazon.de, a nie xd przecież Polaczkom szkoda na wysyłkę z Niemiec

•  

@FELIX90: Najłatwiej oszukać innego oszusta. Ludzie szukają drogi na skróty, myślą że oszukają system - kupią coś taniej niż to jest warte. Dostaną miliony od wujka z USA którego nie znali albo diamenty od Nigeryjskiego księcia. Zamiast trzeźwo podejmować decyzje, zaspokajać Swoje potrzeby na bieżąco i w miarę możliwości myślą że sprytnym sposobem się wzbogacą, albo zaoszczędzą. Na tym żeruje marketing. Myślisz że takie sklepy będą oddawać Swoją marżę albo wyprzedawać towar taniej niż go kupiły. Nie, będą dymać tych którym się wydaje że wypatrzyli wspaniałą życiową okazję.

BF to święto żerowania na takich klientach. Ten event miał sens przez krótki czas kiedy sklepy próbowały faktycznie wyczyścić magazyny przed uzupełnianiem magazynów na święta, mogły wtedy pozbyć się zalegającego towaru sprzedając go bez marży, albo niekiedy pod wodą. Ale teraz, w dobie tak rozwiniętej logistyki, big data i konkurencji - nikt nie trzyma chorych stocków. Potrzebujesz pralkę, wejdź na neta - poszukaj takiej jaka Ci odpowiada, znajdź najlepszą ofertę i zamów. A nie liczycie na to że firma która ma na celu zarabiać nie będzie chciała na Was zarobić.

•  

@FELIX90: kurwa, tak nie jest tylko w Polsce. To problem chyba światowy, a na pewno europejski.

•  

@FELIX90: To przecież wina Polaków. Jak widzą napis promocja to od razu oczy im się świecą xd

•  

@FELIX90: problem jest taki też w innych krajach np. w De. I nie tylko na Black friday i nie tylko na elektronikę. Tak się postępuję z promocjami prawie wszędzie.

•  

@Kml93: xD no i te wszystkie wysrane argumenty mają USPRAWIEDLIWIĆ OSZUKIWANIE KLIENTA podwyższaniem ceny przed obniżką? Głupi jesteś?

•  

@FELIX90: mi w komputroniku komentarze usunęli na temat nowej serii słuchawek AKG z serii Y zamiast K (wyglądających identycznie "żabek") że tak jak były zajebiste kiedyś to jak harman czy kardon sprzedał markę samsungowi to zrobili z tego najtańszy badziew i zapakowany tak że nie można zwrócić to usunęli. A co do samego sprzętu to tego gówna się słuchać nie da, a kiedyś były najlepsze. Jak ktoś nie lubi dokanałówek to tylko słuchawki z Apple teraz wchodzą w grę.

•  

@Mirkosoft: Pięknie przeprany mózg macie.
      Ktoś chce kupić coś taniej = oszust
      To serio nie jest taki ciężki koncept że podniesienie ceny tylko po to żeby obniżyć ja do takiej samej(bądź wyższej, czy nawet niższej ale sugerującej lepszą przecenę) ceny to oszustwo. Nikt nie broni sklepom zarabiać.

@Kml93: eBay kupujący od producentów za pół ceny...
      I od razu widać że nie masz pojęcia o czym mówisz ¯\_(ツ)_/¯
      Do tego sugerujesz że duże elektro-markety jak Euro nie trzymają własnych zapasów X D

@Adolf_HODLer: Sony, Marshall czy Koss(a pewnie inni się też znajdą) ciągle robią pchełki. No i Harman&Kardon jeszcze przed przejęciem zarznęło AKG zamykając Austriacki oddział. Co więcej Samsung przejął całego Harmana nie tylko AKG.

•  

@FELIX90: W USA mają Black Friday, a w Polsce mamy Janusz Friday albo Janusz Frajer.

•  

@FELIX90: zero litości. Niedawno miałem z nimi przeboje z telewizorem, którego nie chcieli mi dostarczyc, była afera. Firma z wieloma dziwnymi praktykami.

•  

@FELIX90: a ty z konkurencji mediamarktu jestes czy mediaexpert ze na euro psioczysz?

•  

Szkoda że ten Black friday to w PL taka okazja do krojenia Polaków. Mi się udało trafić w DE dobry Smart TV 50 cale z Samsunga za 250 euro taniej i nawet w grudniu styczniu cena była większa niż w BF to dlaczego na zachodzie się da a u nas się kroi ile wlezie ?

I jak ktoś słusznie zwrócił uwagę to jeden pisze " wczoraj się obudziłeś ?" A drugi porównał do zmian cen w biedrze. ...(ʘ‿ʘ)

•  

@ChadimusPrzegrywus jeśli się nie mylę to zachowanie właśnie jest nielegalne

•  

ty z konkurencji mediamarktu jestes czy mediaexpert ze na euro psioczysz?

@kokol: xD
      Ale z ciebie idiota

•  

@FELIX90 Poszło jako komentarz pod ich najnowszym postem

źródło: 1574235908499.jpg

•  

a od kilku miesięcy monitoruję ceny nintendo switcha. Raz na jakiś czas wchodzę na kilka/kilkanaście stron sklepów internetowych i najbardziej znanych ogólnopolskich elektromarketów. W ostatnich dniach w kilku cena skoczyła. Odrobinę, ale jednak. Co za januszerka...

@koniecswiatajestbliski: zainstaluj sobie distill website monitor to będzie to robił za ciebie w tle: https://distill.io/

•  

@FELIX90: Uważasz, że w Polsce tak tylko robią? Robią tak wszędzie. Holandia. Black friday to nie był ale wielkie obniżki na 18 urodziny media marktu. 18% taniej. Mało się nie posrali z reklamą tego i balonami przy wejściu. Kupiłem wtedy laptopa za 429e oznaczonego promocją. Sprawdziłem po zakończeniu akcji cenę - ta sama. I to kilka miesięcy później.

•  

@waszak: Taka sama a nie wyższa xD
      Druga sprawa - czy brak etyki marketingowej w innych krajach jest dla ciebie usprawiedliwieniem takich akcji?

•  

@FELIX90: Nie ma znaczenia czy ta sama czy wyższa. Jak to trafnie określiłeś - obie sytuacje sprowadzają się do braku etyki marketingowej. Tylko wersja rtv agd opiewa na większą bezczelność i zuchwałość na kasę. Dobrze wiedzą co jest teraz na topie sprzedażowym.

•  

Kiedy kończy się granica, w której sprzedawca może ustalać sobie cenę jaką chce?

@Krupier: nigdy

•  

@FELIX90: czas na nowy tag #fakertveuroagd - trzeba ostrzec innych o tym ze RTVEuroAGD cenzoruje wypowiedzi klientow

•  

@Krupier: Dzięki, skorzystam, ale przypuszczam, że jak jest jakaś akcja ogólna jakiegoś sklepu typu kod -10% za coś tam to ten skrypt tego nie uwzględnia, nie?

•  

@koniecswiatajestbliski: nie. To tylko apka do śledzenia zmian na stronie.