•  

#pytanie #rosja #bron #polska #geopolityka
    30. Odnajduję interesujący fakt historyczny i chciałbym usłyszeć twoją jego interpretację.
    Tak więc niektórzy młodzi dziennikarze idą na wojnę, aby złożyć raporty z linii frontu. Nie pochodzi z jednego z walczących krajów, pochodzi z jakiegoś kraju trzeciego i nie jest zaangażowany w konflikt. W strefie wojskowej operacji przeprowadza wywiady z uczestnikami. Jeden z żołnierzy oferuje mu karabin i pokazuje, gdzie strzelać w kierunku swoich wrogów. Dziennikarz bierze karabin i strzela do personelu wojskowego drugiej strony. Następnie po zakończeniu raportu wraca do swojego neutralnego kraju.

Jak moglibyśmy nazwać tego reportera?

źródło: Radosław_Sikorski.jpg

Jak moglibyśmy nazwać tego reportera?

• 15 głosów (19.23%)
      Zbrodniarz wojenny
    • 16 głosów (20.51%)
      Psychopata
    • 47 głosów (60.26%)
      Poczekaj chwilę, to ż nasz minister Sikorski
    •  

@mobutu2: zależy jak to przedstawisz. Można w ten sposób, a można też postawić go w grobie Ganowicza i Sługockiego, którzy korzystali z każdej okazji do walki z armią czerwoną.

•  

@mobutu2: możnaby tu wkleić twarz Sikorskiego ( ͡º ͜ʖ͡º)

źródło: 1453503_249334181883472_1263080164_n.jpg

+: Apox, maniak713 +4 innych
    •  

@AGS__K: obaj Ganowicz i Sługocki są dziennikarzami i jeździli na wojnę z akredytacją? Ganowicz miał jej pewnie kilka magazynków

•  

@Waspin: tym bardziej podziwiam, że pomimo nie bycia zawodowym najemnikiem potrafił postawić swoje życie na szali. Co za romantyzm, co za bohater!
      A antypolacy i tak będą się czepiać bohatera, który walczył z komuchami

•  

@mobutu2: serio? To dałoby się podciągnąć pod służbę w obcych siłach zbrojnych co jest z tego co mi wiadomo w Polsce nielegalne...

•  

JAK MOGLIBYŚMY NAZWAĆ TEGO REPORTERA?

@mobutu2: ... muj prezydent !!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@AGS__K: Jeśli twój członek rządu nie widzi ludzi nawet w twoich wrogach, mam bardzo złe wieści dla perspektyw twojej polityki zagranicznej.

•  

@RobertKowalski: Możesz mieć swojego bohatera, ale czy byłoby to mądre dać mu władze? Jeśli uda mu się jutro zdecydować, że nie jest już ministrem, ale ponownie mudżahedinem, i zabie kogoś. Lub jeszcze lepiej wyśłe cię do walki. Amerykanie dadzą mu większą broń, i on zdecyduje się po prostu spróbować ją dla żartu.

•  

@Andi128: ma też angielską żonę, też s trapatami wobec Rosji. Byłem bardzo zaskoczony dlaczego Applebaum (go żona, pisze o Ukraine) tak duże nienawidzi Rosję. Czytałem życiorys angielską pisarzki. Jej mąż jest Polakiem, no i bardzo wszystkie zostało oświencone.

źródło: leliwa2.png

•  

@mobutu2: dlaczego do innych piszesz po polsku a do mnie jakimś lamancem?

•  

@Andi128: Przepraszam. Nic osobistego wobec tobie.

źródło: kot konstruktor.jpg

•  
      Apox

0

Komentarz usunięty przez autora

•  

@mobutu2: xD a skąd niby wiesz co widzi Sikorski. Przypierdalasz się poważnie na sile

•  

@Apox: ok dobrze, pomyliła mnie ją praca w angielskiej prasie zaraz po ukończeniu studiów
      jak wiem w Polsce jest podwójne obywatelstwo
      myśle że ona już jest obywatelem brytańskim

•  

a skąd niby wiesz co widzi Sikorski.

@AGS__K: ?? tak ty ż sam piszesz

możnaby tu wkleić twarz Sikorskiego
      nie wiem jak to jest zabić czlowieka, zabijałem tylko komunistow

•  
      Apox

0

Komentarz usunięty przez autora

•  

@mobutu2: to jest grafika o Ganowiczu. Wkleiłem, bo jest uważany za bohatera, a robił to samo co Sikorski

•  

@Apox: dziękuję
      nawet nie byłem turystą

•  

@AGS__K: Przed odpowiedzią przeczytam o Ganowiczu (nie wiem tego bohatera).

Ale miałem wrażenie, że wasz argument jest taki, że walka z komunizmem jest ważniejsza niż międzynarodowe konwencje wojenne.

źródło: stopposting.jpg

•  

@mobutu2: nie no pewnie, nie dopuszczajmy do władzy człowieka, który walczył przeciwko krajowi okupujacemu jego ojczyznę

•  

@mobutu2: po pierwsze, to nie pisałeś nic o konwencjach, tylko zacząłeś, że to psychopata, a po drugie, owszem jest ważniejsze. Być może Radosława Sikorskiego stawia to w świetle przestępcy łamiącego prawo, ale dokładnie tak samo jest z każdym, kto walczył na terenie Polski z PRLem, albo z III Rzeszą na terenie GG. Mam na myśli, że wciąż jest to łamanie obowiązującego prawa, ale czasami tak trzeba. Nie znaczy to, że nie należy pociągać do odpowiedzialności, bo prawo jest prawem i tak trzeba, ale co do jego odpowiedzialności prawnej, to być może podlegl jakiejś amnestii, może prezydenckiej i to też jest zgodne z prawem. Natomiast samo jego zachowanie jest godne co najmniej pochwały.

•  

@mobutu2: Brakuje opcji "debil"... Po czymś takim druga strona by go mogła rozstrzelać jako "illegal combatant" gdyby zmylił drogę i przejechał przypadkiem linię frontu.

•  

Brakuje opcji "debil"

@maniak713: On nie jest idiotą. On był bardzo ostrożny, po to co napisze o tym okresie swojego życia. To był fakt znany wszystkim, że walczyl na stronie mudżachedinow, będąc dziennikarzem angielskiego "Spectator'a". Więc Sikorski chceł pokazać ten okres jako niewinną przygodę, byłem trochę zbyt entuzjastyczny, tak, strzelałem kilka raz, ale wszystko nie w cel, nikt nie zabijalem . Ale wiecie, że mudżahediny były takie same i w 1986 i w 2006 roku. Więc pytanie brzmi: ilu głów żołnierzy radzieckich odciął pan Radosław?

źródło: kish.jpg

•  

@mobutu2: Czemu piszesz "NASZ" minister, jak po pisowni widać, że z Polską za wiele wspólnego nie masz? Pomijam sens komentowania wydarzeń sprzed ~30 lat.

•  

@TrueGrey: Był trochę w twoich pierwszych 20 glównych politykach 1992-2016.

Nigdy nie ukrywalem swojego profilu, każdy tu wie że rozmawia z Putinskim trollem.

Czytałem Applebaum o Ukraine, i byłem zaskoczony, dlaczego angielska pisarzka (teraz wiem że z US) nienawidzi Rosjan, zrobiłem badań.

Polska jest szczęśliwa, że Rosjanie tak mało wie o niej.

Rozumiesz, że twój minister spraw zagranicznych odciął kilka głów w młodości?

•  

@mobutu2:

Rozumiesz, że twój minister spraw zagranicznych odciął kilka głów w młodości?

Domysły, poprosiłbym o dowód. Jeśli tak zrobił, to jest, a przynajmniej był psychopatą.

Co do samego jego udziału w walkach też nie ma jednoznacznych informacji, bo można przeczytać kilka wersji:

- że strzelał w kierunku Sowietów,
      - że wystrzelał trzy magazynki (bez konkretów w czyim/czego kierunku)
      - sam zainteresowany mówi, że strzelał ale nie do ludzi i nikogo nie zabił

Z pozycji neutralnej można takie zachowanie (strzelanie do innych ludzi) różnie określać. Sam w Twojej ankiecie zaznaczyłem pozycję "psychopata" (oceniałem gdyby działo się to teraz), ale "przenosząc się" do czasów sprzed 89 myślę, że większość społeczeństwa Polskiego, mając bezpośredni kontakt z wpływami ZSRR w Polsce, określiłaby taką postawę pozytywnie.

Samo Twój wpis zdaje się sugerować, jakby robił to ktoś narodowości, która nie miała styczności z Sowiecką polityką, bo piszesz o:

pochodzi z jakiegoś kraju trzeciego i nie jest zaangażowany w konflikt

Polacy przed 89 nie pochodzili z JAKIEGOŚ kraju trzeciego, a kraju, który bez ich zgody został mocno związany z ZSRR.

Nigdy nie ukrywalem swojego profilu, każdy tu wie że rozmawia z Putinskim trollem.

Ja nie wiedziałem i nie mam w zwyczaju śledzić aktywności poszczególnych użytkowników ; )

Polska jest szczęśliwa, że Rosjanie tak mało wie o niej.

Że Rosjanie mało wiedzą o czym?