•  

Dotarłem do niezbitego dowodu, że Polska leżąc za "żelazną kurtyną" należała do Imperium zła. Zobaczcie co w PRL-u produkowaliśmy w stoczni szczecińskiej ;)

Miłego dnia życzę wszystkim i dużo uśmiechu.

#heheszki #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #zainteresowania #historiapozahoryzont #szczecin #fotografia #starwars #prl #memy #smieszne #humorobrazkowy #gwiezdnewojny

źródło: 75481849_1552897304862910_4434848024279121920_n.jpg

•  

@sropo: odkąd po raz pierwszy obejrzałem #starwars to do dzisiaj się zastanawiam jak to się stało, że siły zbrojne Imperium wywaliły kasę na takie MEGAGÓWNO jak maszyny kroczące.
      Zastanówcie się. Ktoś musiał totalnie wziąć w łapę za ten przetarg. Imperium musiało takowy rozpisać bo od samego początku to byli legaliści i biurokraci. Potrzebowali opancerzonej broni o dużej sile rażenia, która będzie zdolna działać na trudnym terenie, także na Hoth.
      No ale curwa, serio? Naprawdę wygrała oferta gościa, który zaprojektował wielkie wielbłądy z działkami w ryju? Ok, dobra, powiedzmy, że takie maszyny są w stanie pokonać przeszkody bo po prostu przez nie przejdą. Ok, są opancerzone a bitwa na Hoth pokazała, że ich siła rażenia jest spora. No ale ludzie, bez przesady - jeden, podkreślam, jeden samolocik rebeliantów był w stanie zniszczyć potężną maszynę, jak mniema, za miliony kredytów. To się totalnie nie opłaca. Już pomijam kretyński system uzbrojenia - działko w ryju. Serio? Serio?! Jak Twój logistyk da dupy i wróg zajdzie cię z flanki czy nie daj Boże od tyłu to jesteś totalnie martwy. Nie wiem kto jest większych debilem, ten kto to zaprojektował czy ten kto klepnął to i postanowił włączyć do arsenału Imperium. Przecież to jest oczywisty szwindel, którego jedynym celem było zdefraudowanie państwowej kasy. Zresztą nie pierwsze ale nie chcę tu przywoływać wyświechtanego przykładu z wentylacją Gwiazdy Śmierci. Miliardy, curwa, miliardy kredytów gunganowi w dupę.
      Dlatego pytam - kto wziął w łapę?
      Tak, łapię bul dupy bo jak wiedzę jak Imperium przepieprza kasę z podatków to mnie coś bierze. Rozumiem, że każdy autorytaryzm potrzebuje zwycięstw i majestatycznych projektów (vide Gwiazda Śmierci i zniszczenie Alderana). Rozumiem, że większość autorytaryzmów opiera się na militaryzmie, kulcie siły i jednostki. Jasne, spoko. Ale nie ma chyba nic gorszego niż autorytaryzm biurokracji, dodatkowo jeszcze bardziej skorumpowanej niż stara Republika. Właśnie w zbrojeniach najlepiej widać karykaturę jaką stało się Imperium.
      Smutne to i straszne.

•  
      s..........r

+1

@Atreyu: Prawdopodobnie zdecydował ten sam czynnik co w przypadku niemieckiej broni pancernej w drugiej połowie II WS: gigantomania.

W najnowszym numerze specjalnym "Technika Wojskowa - Historia" można przeczytać interesujący artykuł "Jagdtiger - łowca czołgów", w którym autor opisuje te same, poruszone przez ciebie, bolączki. Wojskowi wiedzą lepiej, ale głównodowodzący zza biurka nie umieją się oprzeć projektom tego, co "duże" i "z rozmachem".

A przecież mamy jeszcze superciężką "Mysz"
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_VIII_Maus

gigantyczne działo kolejowe "Dora"
      https://pl.wikipedia.org/wiki/80_cm_Kanone_5_(Eisenbahn)

że o projektach w rodzaju superdziała V-3
      https://pl.wikipedia.org/wiki/V3

już nawet nie wspomnę (no masz ci los, właśnie wspomniałem, damn it).

Nawet Japończycy próbowali tego w budownictwie okrętowym, bo powstały pancerniki Yamato i Musashi
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Pancerniki_typu_Yamato

i okręty podwodne typu I-400
      https://pl.wikipedia.org/wiki/I-400

Inne imperia, inne wojny, ale problem z tym, efektowność to nie to samo co efektywność - ten sam.

•  

@soberoctober: naprawdę to fajnie że kompleksowo odpowiadasz na pasty

•  

@sropo:

Świetne zdjęcie!

pokaż spoiler Dziś jeszcze nie było.

•  

@mister_pink: no to się cieszę, że masz okazję zobaczyć

•  

@bartiprog: no to już jest. Nie siedzę 24 na dobę na wypoku i nie śledzę co było a czego jeszcze nie było

•  

@sropo: (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

źródło: 6515550c-e5d4-4e97-b8ce-f420ac6120ca.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

W sumie beka, o 4:42 dzwonił kupiec, że on zaraz będzie, droga szybciej minęła (umówiliśmy się wstępnie na 6 rano). Mówię no spoko, dałem mu dokładny adres warsztatu i zapraszam, samochód gotowy do odjazdu, tylko umowę spisać. No ok, facet zajechał, obejrzał całe auto, mierniczkiem, komputerem itp. Trudno, że autko bezwypadkowe, 31kkm przebiegu, krajowe, cała historia auta w Polsce (2015 rocznik). Zajęło mu to z pół godziny. Ale tak stoimy gadamy, a on spojrzał na plac i mówi co to za żółty samochodzik tam stoi, on może i go by obejrzał. No dobra, Skoda Superb 2.0 tfsi, oklejona na żółty z palety AMG (taki jak te niektóre a45, a35 z tego rocznika), sprowadzony z Francji od 1 właściciela, 2014 rok, zrobiona na 370 KM, przebieg 140kkm itp itd. Ale od razu zaznaczyłem, że samochód jest powypadkowy, ma wymieniony błotnik prawy przód, zderzak i maskę. Oklejone na nowo tą samą folią 3M. Facet tak stoi stoi się zastanawia. I wziął tego superba jak stal xD nie sprawdził go nic, nawet komputera nie podłączył. Po prostu go wziął xD chuj, że cena ponad 20k wyższa, check wyjebany, w kierownicy poduszki nie ma, ale błąd skasowany (o wszystkim go poinformowałem). On go bierze, nawet się nie targował xD no i takim sposobem zamiast pewnej A3 z Polski pozbyłem się Superba z Francji, z którym nie wiadomo co się działo zanim trafił do mnie, wiem tyle, że miał w papierach jednego właściciela xD mi to pasuje, jestem na superbie ponad 10k do przodu co jak na tą branże jest dobrym wynikiem xD taki obraz mirasow handlarzy, biorą to co z daleka ładnie wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°) PS. Jak zobaczycie w Szczecinie na którymś placu taką ładną Skodę Superb oklejoną na oczojebny żółty i z 4 wydechami to dajcie znać, chętnie zobaczę za ile ją miras wystawi, założę się, że będzie na niej stratny, ja nawet nie marzyłem o sprzedaży jej w tej cenie co stała, co dopiero on jak musi na niej odrobić jakieś 25k (mój profit + koszty remontu + jego profit, chociażby minimalny) ( ͡° ͜ʖ ͡°) taki obraz wasz mirasy, taki obraz wasz. PS2. Jak ktoś jest chętny na jakieś historie związane z autohandlem to służę pomocą, mogę machnąć jakiś tag z januszami autohandlu bo trochę ich już było przez te 9 lat działania (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) #skoda #autohandel #januszebiznesu #truestory #coolstory #motoryzacja pokaż całość

odpowiedzi (153)

• odpowiedzi (53)

bądź tłumaczem w #netflix
    dostań do przetłumaczenia tytuł nowej produkcji
    nazywa się horse girl
    twój wewnętrzny śmieszek się aktywuje, ale masz wątpliwości
    bijesz się z myślami
    w końcu mówisz "chuj robię to XD"
    nowy film netfliksa ukazuje się w Polsce jako "Koniara"

https://youtu.be/GkUZNvwTeHU

#heheszki #cotusieodpierdala #koniary
    pokaż całość