Wpis z mikrobloga

@NiMomHektara:

1. wykop już jest na głównej
2. po co tag #cebuladeals, o jakiej super promocji chcesz nas poinformować?
3. takie info o paczkomatach w tej lub innej formie pojawia się co jakiś czas od paru lat i nadal nic
4. paczkomaty/inpost nie mają infrastruktury żeby wejść na pełnej w takie coś (jak ASS 0045** przez pocztex), przecież już teraz jest ciężko w miastach z paczkomatami bo są przepełnione
@sylwek2k: jesteśmy z Krakowa a tak mamy inne zdania ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety zbyt często nawet przy braku ogólnych akcji promocyjnych zdarza mi się "paczka czeka w punkcie odbioru" lub "twój paczkomat jest przepełniony"

jesteśmy z Krakowa


@Andczej:

Błędne założenia już na początek ;)

niestety zbyt często nawet przy braku ogólnych akcji promocyjnych zdarza mi się "paczka czeka w punkcie odbioru" lub "twój paczkomat jest przepełniony"


@Andczej:

Ani razu mi się to nie zdarzyło. Ba! 200m od najbliższego automatu, postawili drugi. Równie duży. ;)

W okolicy 1000m mam coś koło 6 automatów.
Ani razu mi się to nie zdarzyło. Ba! 200m od najbliższego automatu, postawili drugi. Równie duży. ;)

W okolicy 1000m mam coś koło 6 automatów.


@sylwek2k: też mam ze 6 i często zapchane, z większości zamówionych paczek mam przynajmniej ostrzeżenie, że może być pełny.
W grudniu non stop 1-4 auta były i rozdwali paczki z samochodów, do tego nadal była kolejki i trafiłem 2 razy na buraka jakiegoś.
Pamiętam jak w
@Andczej: mogliby wydzielić 10% miejsc w paczkomacie dla ryżowych paczek, te po 2 dniach leciałyby do punktu odbioru albo oddziału i były zastępowane kolejnymi, a potem po kilku dniach zwrot do nadawcy albo utylizacja. Innej opcji nie widzę jeśli to ma jakoś działać nie psując normalnym klientom korzystania z paczkomatów.
@jabukasiga: to trzeba zrobić tak żeby nie były. W Chinach jeśli coś zamawiasz masz 24h na odebranie z paczkomatu. Za każdy kolejny dzień płacisz 1-2¥ i wtedy nie ma problemu z miejscem. Są też specjalne punkty "mobilne" lub budki z człowiekiem który tylko wydaje paczki i odbiera.
@Andczej: punkt odbioru jest na osiedlu zazwyczaj widać go z daleka bo wszyscy chodzą z paczkami. A mobilny punkt odbioru to koleś na skuterze pod bramą na osiedle, stoi tam cały dzień i czeka. Zazwyczaj jest ich też kilku bo różne firmy wysyłkowe działają, ale znalezienie paczki to zazwyczaj minuta