Wpis z mikrobloga

@Nieprzyjazny_Ziemniak: codzienność na wykopie: rozmowa z konserwą

1) Przytaczasz argumenty, podajesz linki do badań naukowych i wpisów w wikipedii, gdzie podlinkowane są wiarygodne źródła
2) Natychmiast otrzymujesz odpowiedź (od razu widać, że nawet nie zajrzał i nie zweryfikował sam), że nauka i wikipedia są LEWACKIE i opłacone przez sorosa czy innego mitycznego lewaka
3) Podajesz link do metaanalizy (przekrojowa analiza wielu badań naukowych dotyczących jednego zagadnienia)
4) Zostajesz zwyzywany od lewaków/wpadasz
źródło: comment_7oB34yuA4EbSAZMzAtnyLWAmyoOEdidV.jpg
@paul43: jak rzeczowo ich orasz argumentami i źródłami to usuwają twoje komentarze i wrzucają na czarno. Połowa największych neuropejskich spamerów ma mnie na czarno właśnie przez takie akcje. A później hurr durr prawaczki nie wysyłają źródeł do swoich rewelacji. Ha tfu na was.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@R187: dziękuję. let's play a second game - uprawiasz cherry picking na jednostkowych przypadkach. Pokaż badania przekrojowe, że prawaki linkują wyłącznie do źródeł Camerona.

Oczywiście chodzi mi tylko o to, że takie gierki można prowadzić w nieskończoność. I robi zarówno prawa, jak i lewa strona pubxlinej debaty.
let's play a second game - uprawiasz cherry picking na jednostkowych przypadkach.


@broczapa: Mówiłem po prostu o swoich doświadczeniach na Wykopie ¯\_(ツ)_/¯ Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, by jakiś prawak podał mi źródła, które naprawdę by popierały jego kontrowersyjne tezy.

Pokaż badania przekrojowe, że prawaki linkują wyłącznie do źródeł Camerona.


Nawet tak nie twierdziłem, dlaczego mi to zarzucasz? To był jeden z przykładów.
@AkyszLewusie: no płci społecznych (gender) jest siłą rzeczy nieskończenie wiele, bo określa je się kilkoma parametrami z określonego zakresu. Parametry nie są zero jedynkowe, tylko określa się je spektrum.
Jak widzisz, płeć biologiczna, których są dwie, to tylko jedna składowa całości płciowości człowieka
źródło: comment_BC7LKyQk0bC3g7S8mmlWCW8hWhLl6nU6.jpg
@AkyszLewusie: ale rozumiesz ze te wiecej niz 2 plcie biora sie z tego ze w angielskim funkcjonuje pojecie sex i gender? W polsce masz plec biologiczna ktorych sa 2, i plec kulturowa, ktorych jest tyle ile sobie wymarzysz. To zagadnienie jest bardzo skomplikowane, dlatego powstaly specjalne kierunki na uniwersytetach ktore wlasnie zajmuja sie pojeciem plci kulturowej (aka to znienawidzone dżender).
@kocham_jeze: jak podatki na poziomie 75% przekładają się na poprawne działanie państwa i dlaczego przedsiębiorcy nim objęcie mieliby nie przenieść swojej rezydencji podatkowej do państw, które im nie zabierają większości majątku?

Dlaczego podatek progresywny jest lepszym rozwiązaniem od liniowego, w którym więcej zarabiający już płaci nominalnie więcej niż mniej zarabiający (przypominam: procenty!)?
@Nieprzyjazny_Ziemniak: Jak dla mnie powinno to wyglądać raczej jak poniższe.

Wiesz, większość normalnych ludzi ma poglądy na różne tematy i lubią sobie o tym pogadać, ale nie przygotowują na taką rozmowę bibliografii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I jak ktoś mi w rozmowie powie (co częste na wypoku) że moja wypowiedź nie ma wartości dopóki nie poprę jej linkami do publikacji naukowych to, no cóż, wolę rozmawiać z
źródło: comment_PQIBWHC8tNMAPYwdDTQlZrz9vJv9aV1Q.jpg
@bartoszp: nie wiem bo nie jestem ani za jednym ani za drugim xD chociaż nie uważam że całkowite zniesienie podatków prowadzi do czegokolwiek (widać jak zlikwidowanie PIT dla młodych odbiło się na samorządach), to 75% to trochę kosmos i drugi koniec spektrum.

( ͡° ͜ʖ ͡°)