Wpis z mikrobloga

Cześć Wszystkimi! Potrzebuję od Was rekomendacji jakiejś fajnej #gry na #xboxone
Mianowicie, po wielu trudach i bojach kończę właśnie Wieśka 3 z dodatkami i rozglądam się za czymś nowym na czas zbliżających się świąt.
Szukam czegoś co gameplay'owo starczy na kilkadziesiąt godzin zabawy, by nie skończyć gry w jeden weekend.
Z innych rzeczy, to zależy mi na grze z ciekawą eksploracją świata, niekoniecznie stymulatorem chodzenia, bo w Wieśku najbardziej podobał mi się motyw z odkrywaniem świata i jego zakamarków.
Do fps'ów akcji niemogę się przekonać, bo nie ogarniam zręcznościowego strzelania, a gry wyścigowe mnie nudzą na dłuższą metę, choć jeśli będzie coś ciekawego to z chęcią się nad tym pochylę.
Z innych gier, które mi się podobały z konsolowych wydań to ciepło wspominam God od War'y oraz całkiem przyjemnie grało mi się tez w AC:3 w które grałem na plejaku 3.
Na pc głównie gram w strategię. Civ5, CK2, citis'y i w sumie nie szkoda mi spędzić przy jedej rozgrywce kilkanaście godzin bez przerwy.

Reasumując, czy będziecie w stanie coś polecić do dłuższego ogrania z fajną eksploracją i relatywnie ciekawą fabułą wraz z ciekawie zarysowanymi postaciami i zwrotami aukcji?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
#szukamgry
  • 7
@DannteTM: kingdom come deliverance. Jest w gamepassie to możesz sprawdzić za grosze :)
Inna fajna gra to Nier Automata, jeśli nie masz alergii na japonszczyznę.

Jeśli chodzi o eksplorację świata to bardzo spodobała mi się pod tym względem The legend of zelda: breath of the wild. Tyle ze to gra na inną konsolę (nintendo switch), jeśli masz dostęp to spróbuj :)
@DannteTM: @juma777: Fajna propozycja z tym nierem, coś nowego/innego niż zwykle. Jak nie chcesz assasynów, to zainteresuj się czymś podobnym od ubi softu. Watch dogs 2 nie jest złe (a kosztuje niewiele). Ghost recon wildlands - jest mega jak masz z kim grać. Ale nier najfajniejszy.

Możesz zerknąć też na batmany, ale w nie nie grałem.

A i z innej beczki to mogę quantum break'a polecic, to liniowa gra, ale
@DannteTM: Patrzyłeś Dying Light? Bardzo dobrze wspominam.
IMO dość ciekawa fabuła i questy, trochę prostego craftingu, dużo biegania po mieście z fajną mechaniką i jak coś wbrew pozorom nie jest to bezsensowna rąbanka zombie.

W sumie, czego się kompletnie nie spodziewałem, jedna z lepszych gier z ostatnich lat jak dla mnie.
@DannteTM: kingdom come deliverance na pewno,

osobiście State Of Decay 2 mi przypadło do gustu i gram regularnie od jakiegoś miesiąca. To taki sandbox - sam decydujesz co zrobisz (niczym majnkraft lub warband - podobny system rozgrywki co mnie bardzo zadowala)