•  

  Kolejny protest pracowników wrocławskiego MPK przeciw decyzjom prezesa Krzysztofa Balawejdera, bliskiego współpracownika prezydenta Jacka Sutryka. Tym razem chodzi o wydane przez prezesa polecenie, by kierowcy i motorniczowie jeżdżąc przez Wrocław przyjmowali od pasażerów prezenty mikołajkowe dla niewidomych i niesłyszących dzieci. Pracownicy MPK się buntują: to narażanie nas i pasażerów na niebezpieczeństwo. - Nie wiemy przecież, co tak naprawdę jest w paczkach - tłumaczą. Przypominają przy tym, jak przed trzeba laty jeden z pasażerów autobusu linii 145 zostawił w nim paczkę z ładunkiem wybuchowym. Kierowca błyskawicznie wyniósł ją na przystanek - tam eksplodowała. Biegli orzekli później, że gdyby bomba wybuchła w autobusie, zabiłaby wiele osób.

  https://gazetawroclawska.pl/bunt-w-mpk-prezes-kazal-zbierac-paczki-kierowcy-nie-chca/ar/c1-14602005

  #wroclaw #mpkwroclaw

  •  

   Kolejny protest pracowników wrocławskiego MPK przeciw decyzjom prezesa Krzysztofa Balawejdera, bliskiego współpracownika prezydenta Jacka Sutryka. Tym razem chodzi o wydane przez prezesa polecenie, by kierowcy i motorniczowie jeżdżąc przez Wrocław przyjmowali od pasażerów prezenty mikołajkowe dla niewidomych i niesłyszących dzieci. Pracownicy MPK się buntują: to narażanie nas i pasażerów na niebezpieczeństwo.

   @Tommy__: I bardzo dobrze, myślałem że kierowcy i motorniczowie mają raczej inny zakres obowiązków, ale widać jakiś prezesik z nadania o tym nie wie; może powinien się skonsultować z poprzednimi prezesami, skoro i tak wykazuje się zupełnym brakiem kompetencji?

  •  

   Tym razem chodzi o wydane przez prezesa polecenie, by kierowcy i motorniczowie jeżdżąc przez Wrocław przyjmowali od pasażerów prezenty mikołajkowe dla niewidomych i niesłyszących dzieci.

   @Tommy__: co to za idiotyczny pomysł

  •  

   @jucio: @takietomile: Też się zgadzam, że pomysł jest idiotyczny

  •  

   @Tommy__: Tego prezesa należy przewieźć w jeden dzień wszystkimi możliwymi liniami transportu publicznego we Wrocławiu.

   Może coś dotrze do niego.

  •  

   @MMARS: Żeby od razu torturować? Przecież to też człowiek

   +: Mk19, kaczeg
  •  

   Kierowca błyskawicznie wyniósł ją na przystanek - tam eksplodowała. Biegli orzekli później, że gdyby bomba wybuchła w autobusie, zabiłaby wiele osób

   @Tommy__: Jak sprawdzisz jakiekolwiek informacje o tym wydarzeniu to dowiesz się że nic nie eksplodowało. Zaczęło się dymić i w sumie tyle, aferę zrobili żeby przepchnąć ustawę o inwigilacji obywateli i tyle.

  •  

   @Tommy__: nie jestem z Wrocławia, ale: co? To brzmi niedorzecznie

   W ogóle to czytając Mirko i tag o waszym mieście ciągle łapie się za głowę, jakoś nie do wiary że u was te tramwaje tak tego ten ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak to się dzieje xDD

   Aczkolwiek zawsze wrocławskie mirki poprawiają mi humor xD pozdrawiam cieplutko

  •  

   @Magadanka: No ja też kompletnie nie łapię jak ludzie którzy we Wrocławiu całkowicie polegają na komunikacji miejskiej w ogóle funkcjonują normalnie, przecież to zajebać by się szło gdybym miał tam mieszkać bez samochodu??? to miasto to jest jakiś nieśmieszny żart

  •  

   @Magadanka @PanPrezes_PL: Patrząc na korki, jakie się formują w godzinach szczytu, to MPK jest szybszą alternatywą. Przy okazji masz pełen kalejdoskop emocji, od żula do wykolejenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A na poważnie, tramwajem do pracy jadę 10 min, na uczelnię 15. Autem zajęłoby to spokojnie pół godziny. W ciągu dwóch lat nie wypadłem z torów, parę razy zaliczyłem dzień pieszego pasażera, żul się zdarzył kilkanaście razy. Gorzej, że czasami tramwaj/autobus nie przyjedzie, mimo że na tablicy jest pokazany.

Gorące dyskusje ostatnie 12h