•  

Kolejny protest pracowników wrocławskiego MPK przeciw decyzjom prezesa Krzysztofa Balawejdera, bliskiego współpracownika prezydenta Jacka Sutryka. Tym razem chodzi o wydane przez prezesa polecenie, by kierowcy i motorniczowie jeżdżąc przez Wrocław przyjmowali od pasażerów prezenty mikołajkowe dla niewidomych i niesłyszących dzieci. Pracownicy MPK się buntują: to narażanie nas i pasażerów na niebezpieczeństwo. - Nie wiemy przecież, co tak naprawdę jest w paczkach - tłumaczą. Przypominają przy tym, jak przed trzeba laty jeden z pasażerów autobusu linii 145 zostawił w nim paczkę z ładunkiem wybuchowym. Kierowca błyskawicznie wyniósł ją na przystanek - tam eksplodowała. Biegli orzekli później, że gdyby bomba wybuchła w autobusie, zabiłaby wiele osób.

https://gazetawroclawska.pl/bunt-w-mpk-prezes-kazal-zbierac-paczki-kierowcy-nie-chca/ar/c1-14602005

#wroclaw #mpkwroclaw

•  

Kolejny protest pracowników wrocławskiego MPK przeciw decyzjom prezesa Krzysztofa Balawejdera, bliskiego współpracownika prezydenta Jacka Sutryka. Tym razem chodzi o wydane przez prezesa polecenie, by kierowcy i motorniczowie jeżdżąc przez Wrocław przyjmowali od pasażerów prezenty mikołajkowe dla niewidomych i niesłyszących dzieci. Pracownicy MPK się buntują: to narażanie nas i pasażerów na niebezpieczeństwo.

@Tommy__: I bardzo dobrze, myślałem że kierowcy i motorniczowie mają raczej inny zakres obowiązków, ale widać jakiś prezesik z nadania o tym nie wie; może powinien się skonsultować z poprzednimi prezesami, skoro i tak wykazuje się zupełnym brakiem kompetencji?

•  

Tym razem chodzi o wydane przez prezesa polecenie, by kierowcy i motorniczowie jeżdżąc przez Wrocław przyjmowali od pasażerów prezenty mikołajkowe dla niewidomych i niesłyszących dzieci.

@Tommy__: co to za idiotyczny pomysł

•  

@jucio: @takietomile: Też się zgadzam, że pomysł jest idiotyczny

•  

@Tommy__: Tego prezesa należy przewieźć w jeden dzień wszystkimi możliwymi liniami transportu publicznego we Wrocławiu.

Może coś dotrze do niego.

•  

@MMARS: Żeby od razu torturować? Przecież to też człowiek

+: Mk19, kaczeg
    •  

Kierowca błyskawicznie wyniósł ją na przystanek - tam eksplodowała. Biegli orzekli później, że gdyby bomba wybuchła w autobusie, zabiłaby wiele osób

@Tommy__: Jak sprawdzisz jakiekolwiek informacje o tym wydarzeniu to dowiesz się że nic nie eksplodowało. Zaczęło się dymić i w sumie tyle, aferę zrobili żeby przepchnąć ustawę o inwigilacji obywateli i tyle.

•  

@Tommy__: nie jestem z Wrocławia, ale: co? To brzmi niedorzecznie

W ogóle to czytając Mirko i tag o waszym mieście ciągle łapie się za głowę, jakoś nie do wiary że u was te tramwaje tak tego ten ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak to się dzieje xDD

Aczkolwiek zawsze wrocławskie mirki poprawiają mi humor xD pozdrawiam cieplutko

•  

@Magadanka: No ja też kompletnie nie łapię jak ludzie którzy we Wrocławiu całkowicie polegają na komunikacji miejskiej w ogóle funkcjonują normalnie, przecież to zajebać by się szło gdybym miał tam mieszkać bez samochodu??? to miasto to jest jakiś nieśmieszny żart

•  

@Magadanka @PanPrezes_PL: Patrząc na korki, jakie się formują w godzinach szczytu, to MPK jest szybszą alternatywą. Przy okazji masz pełen kalejdoskop emocji, od żula do wykolejenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A na poważnie, tramwajem do pracy jadę 10 min, na uczelnię 15. Autem zajęłoby to spokojnie pół godziny. W ciągu dwóch lat nie wypadłem z torów, parę razy zaliczyłem dzień pieszego pasażera, żul się zdarzył kilkanaście razy. Gorzej, że czasami tramwaj/autobus nie przyjedzie, mimo że na tablicy jest pokazany.

Gorące dyskusje ostatnie 12h