Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wyplusujmy w gorące pana taxówkarza, który zablokował tramwaj na Karmelickiej i nie chciał się cofnąć o pół metra bo on czeka na pasażerów az się wypakują. Przez niego jakieś sto osób musiało czekać aż łaskawie jego kienci się ogarną, pogadają i jeszcze śmieszkował sobie z nimi. W końcu ma badania, licencję i zna topografię miasta to mu wolno. Dziwie sie, że tramwajarz nie wyszedł i mu nie naj... bo już dzwonił a ten tylko się śmiał zeby czekał.
  Trzeba tępić takie robactwo. I dziwić sie, że ludzie ich nie lubią.
  #taxi #uber #uberhiv #janusze #krakow
  pokaż całość

  odpowiedzi (31)

 • avatar

  #takaprawda #logikarozowychpaskow #zwiazki #heheszki

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (12)

 • avatar

  Czy jesteście świadomi, że już w 1911 roku jeden facet udowodnił, że wojny w Europie być nie może? I dostał za to Nobla?

  Ralph Norman Angell (Lane), Brytyjczyk poliglota, który mieszkał we Francji i Stanach Zjednoczonych, zyskał sławę za książkę „Wielka iluzja” opublikowaną w 1911 roku. W swej pracy, która później przyniosła mu Nagrodę Nobla, argumentował on, że koszty wojny były już tak wielkie, że przeważały nad wszelkimi spodziewanymi korzyściami. Argumentował, że narody stały się za bardzo wzajemnie powiązane ekonomicznie, aby wojna pomiędzy nimi była opłacalnym przedsięwzięciem. Argumentacja Angella zyskała olbrzymi posłuch. Gdy wydawało się, że europejskie mocarstwa krok po kroku zbliżały się do wojny, Angell zdawał się dowodzić za pomocą racjonalnej argumentacji ekonomicznej, dlaczego wielka wojna byłaby szaleństwem.

  https://www.nato.int/docu/review/pl/articles/2019/01/14/koniec-wielkiej-iluzji-norman-angell-i-zalozenie-nato/index.html

  Polecam wszystkim "idealistom", myślącym tak samo, choć nie mającym szans na Nobla. Kto nie zna historii, jest skazany na jej powtarzanie...

  #militaria #gruparatowaniapoziomu #ekonomia #neuropa #historia
  pokaż całość

  odpowiedzi (47)