Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zamówiłem szkiełko na xiaomi mi band 4 i plecki do telefonu z aliexpress. Dwa dni temu dostałem SMS'a z rzekomego poczteksu: zobaczcie sami. Niby pocztex24, a domena to poczteks, link działał w dzien w który go dostałem, sama domena poczteks.eu nie istnieje. Link prowdził do pseudo strony z wyborem banku i wpisywaniem danych osobowych(niesetety nie zrobiłem screena, a link już nie działa), od razu wyglądało mi podejrzanie. Wczoraj za to dzwonił ktoś do mnie z Belgii i Mali. Nikogo nie znam z Belgii, tym bardziej z kraju afrykanskiego, oczywiscie nie odebrałem, na screenie widać ze niby dzwonił ktos do mnie 3 razy, tak naprawde raz, to apka telefonu coś zle czyta. Jeszcze paczki żadnej mi nie doręczono, ale myśle ze przyjdzie bez problemu. Jestem ciekaw tylko gdzie wyciekły dane, pocztex ma słabe zabezpieczenia, czy może ktoś z pocztexu zrobił to ręcznie. Zmieniłem dane osobowe na ali, tego życze też wam, a jak paczka nie przyjdzie to zrobie zwrot kasy. Uważajcie na siebie w sieci
#scam #oszukujo #niebezpiecznik #aliexpress
s.....r - Jakiś czas temu zamówiłem szkiełko na xiaomi mi band 4 i plecki do telefonu...

źródło: comment_YGSQckpI5SHbTkH4cc4tdcJtu3jjbf7x.jpg

Pobierz
  • 23
@spajcker: Nie panikuj, połączenia z Mali dostało pewnie kilka mln osób, SMS też wiele osób dostało. Samo wejście na stronę nie powinno zagrozić niczemu - oni czekają tylko na to że zalogujesz się do banku przez ich stronę i podasz grzecznie kody z SMS/aplikacji banku.
Na policję iść możesz. Od razu powiem co CI powiedzą "Okradli Pana? Nie? No to proszę przyjść jak pana okradną". Jedyna droga to zgłaszanie takiego czegoś