Wpis z mikrobloga

To już ostatni wpis na temat dni otwartych uczelni w #uk , na których chciałam się zorientować na temat kierunku Aviation Management (i tego typu pokrewne nazwy). Dzisiaj zawitałam do University of Bedfordshire znajdującego się w Luton.

I szczerze mówiąc, nie wiem, co napisać. Fajnie, że dostałam torbę, a w środku długopis, ulotki z programem dni otwartych, oraz żarówkę antystresową (:D zdjęcie w załączniku!), była kawa, herbata i ciastka za darmo (za konkretniejszą szamę trzeba było sobie zapłacić), organizacyjnie w porządku... Budynki uczelni nowe, wypasiona biblioteka na 6 pięter (!) - naprawdę, może bez wow, ale bez zastrzeżeń. Ale już subject talk wzbudził moje wątpliwości.

Niczego nie dowiedziałam się na temat prowadzących kierunek BSc Aviation and Airport Management - była tylko mowa o tym, kogo to nie zapraszają na gościnne wykłady. Ba, pani Chinka-czikulinka, która prowadziła subject talk, niby doktor, a mówiła po angielsku z błędami gramatycznymi (!), na dodatek de facto jest course leaderem od Tourism and Event Management, więc miałam nieodparte wrażenie, że o wszystkich przedmiotach w programie studiów opowiadała mega powierzchownie, bo zwyczajnie nie ma wiedzy na temat lotnictwa ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po prostu było mega ogólnikowo i nawet nie wyróżniali się za bardzo niczym od pozostałych uczelni (owszem, też robią wycieczki, ale widać, że głównie do firm znajdujących się w pobliskim Luton Airport, ewentualnie w Londynie/na terenie UK, ale nie organizują takich wycieczek z rozmachem jak Coventry Uni czy London Met (najdalej to chyba do siedziby Airbusa w Toulouse)).

No i gwoździem do trumny była dla mnie informacja, że zajęcia są co najmniej 3-4 dni w tygodniu ( ͡° ʖ̯ ͡°) I o ile course leader w Coventry uni powiedział, że nie ma problemu, by chodzić na zajęcia do dwóch grup, żeby wszystko ze sobą ścisnąć, żeby nie mieć zajęć rozłożonych na cały tydzień, tak Chinka wypaliła od razu, że jak ktoś pracuje, to musi dostosować pracę pod uczelnię, bo uczelnia się nie dostosuje - z takim podejściem, to dziękuję bardzo, są inne uczelnie, które chętnie pójdą mi na rękę.

I to właściwie tyle. Poza Coventry, do każdej uczelni mam jakieś zarzuty, więc mam nadzieję, że nie będzie mi dane wybierać którejś z nich, tylko od razu dostanę się do Coventry. W przeciwnym razie miałabym niemały dylemat.

Dla zainteresowanych, poprzednie wpisy:

Buckinghamshire New University- Aviation and Logistics Management
London Metropolitan University - Airline, Airport and Aviation Management

#studia #studbaza #studiazagranica #lotnictwo #uk #anglia #emigracja
Pobierz Ag90 - To już ostatni wpis na temat dni otwartych uczelni w #uk , na których chciałam...
źródło: comment_wN8eX56cZFZhSao7gWvkgu2cxdKQUZ3C.jpg
  • 16
@Jacko_ No wiesz, zdziwiło mnie to, że na subject talk wybrali kogoś, kto nie dość, że nie prowadzi tego kierunku, to i jeszcze niepoprawnie mówi po ang, przecież to antyreklama ))¯_(ツ)_/¯

portsmouth jak masz jakies pytania to pisz


Dzięki! :)
@darkbs01: Coventry jest moim nr 1 nawet nie ze względu na miasto (prócz odległości, nie ma to dla mnie większego znaczenia, bo i tak będę dojeżdżać), a jakość nauczania kierunku, który chcę studiować. O mieście ciężko mi się wypowiedzieć, bo byłam tam tylko raz, ale podobała mi się katedra oraz muzeum transportu :)
Celuję też, jak wyżej wspomniałam, w Bucks New uni w High Wycombe, London Metropolitan University (no to wiadomo,