Wpis z mikrobloga

@Emka5: to już zalezy czy używane to jeden sezon, czy kurdę 8 lat ;) Jak sezon to zwyczajnie gdzieś tam oszczędza(choć nie wiem jaka jest różnica w cenie nowych a uzywanych).
@brakloginuf: do fiesty 15 to raczej koszt koło 800/900 stówek za nowe . Co nie zmienia faktu że jak jest duży rozmiar typu 19/20 to koszt koło 3000/4000 za komplet , ale mając takie auto jest się raczej świadomym tego , czyż nie ?
@MrMate: Ceny wyglądają tak
do 14 do 300
15 - 400/500
16 - 500/800
17 - 700/1200
18 - 800/1200
19 itd itp . Owszem cena ogólnie jest jedna ale zawsze można ponegocjować , zresztą wszystko to indywidualna kwestia kompletu opon , zalezy od bieznika/roku. Ale ogólnie tak cena używki a nowej to przez pół
@Emka5: jakieś januszeksy pewnie tak. Ale weź daj komuś robić na tych oponach 50-60k rocznie;/ Ja po dwóch sezonach opony do kosza wysyłam.

A wracając do pytania, to jeśli tylko jeden sezon i ktoś jeździ do 20-30k rocznie to zawsze jakiś grosik. Szczególnie, że mentalność ludzi w polsce jest taka: byle bieżnik oponowa miała i będzie git, więc trzeba by zmienić myślenie a to są wieki.
@MrMate: Wszystko zależy ile się jeździ , ale posiadam także używki co mają po 7 mm , to też oferta godna zakupu. Wiadomo że jest oszczędność ... , a co do mentalności to ostatnio miałem przypadek jak klient miał nowe opony z felgami stalowymi kupione z oginalnymi ciężarkami , nie były używane ani zakładane w dodatku naklejki na oponach i nic tylko przekręcić koła i dopompować powietrza. Ale sobie ubzdurał że
@Emka5 w aso ceny są kosmiczne. Autka wyjeżdżają na letnich. Jak nie wynegocjujesz to musisz te 3-4k wydać
To samo mogę powiedzieć o mentalności wulkanizatorów. Gościu chciał bym dopłacił 50 zł dodatkowo, bo opony były nowe.
@memory: masz racje , to samo w salonach ceny opon są dużo droższe niż normalnie , nawet po 50 złotych po sztuce , a najlepsze jest to że cena jest zawyżona a w dodatku jest przekreślona druga cena co jest nawet 2 razy większa ( ͡º ͜ʖ͡º) . w sobotę miałem przypadek jak ktoś kupił sobie 4 opony nowe zimowe by je założyć , chyba 15.
15 - 400/500


@Emka5: To jest cena za komplet używanych 4 opon zimowych z stalowymi felgami?
Nowe w najpopularniejszym rozmiarze 195/65 R15 można kupić za ok. 195-220zł za jedną oponę marki premium np. Nokian wr d4, Nokian wr snowproof, Goodyear ultragrip 9+, itp.
Zresztą taniej można kupić jakieś debice frigo 2, klebe krisalp hp 3, zeetex wp1000, kormoran snow, itp.