Wpis z mikrobloga

#kalkazreddita #bekazlewactwa #4konserwy i trochę #antynatalizm (ale akurat to nie jest temat tego wpisu)

Just to clarify, I am in no way a nazi, a fascist, or a supporter of anything of the sort. I am Afro-Latina so I’m not some racist white person.


Wyobrażacie sobie, że można coś takiego napisać - nie jestem biały/a, więc nie mogę być rasistą? Zawsze się trochę podśmiewałem, gdy ktoś pisał o zgniłym zachodzie, ale czasami trafiam na takie posty i mi przechodzi. Dlaczego na każdym subreddicie za napisanie słowa nigger leci perm, a post z tak jawnym przejawem murzyńskiego rasizmu stoi sobie i łapie ponad 30k upvotów i szereg awardów? Cyrk.
CXLV - #kalkazreddita #bekazlewactwa #4konserwy i trochę #antynatalizm (ale akurat to...

źródło: comment_c3q0wWimgZHva9O30SfEkMzVDaYkgyGd.jpg

Pobierz
  • 20
@Tyraxor: Zanim zaczniesz pouczać innych o czytaniu, może samemu spróbuj przeczytać to co napisałem, ale całe zdanie. Zrozum kontekst i następnie wróć do pisania swoich wypocin. Na ten moment usuwam twój wpis.
Wyobrażacie sobie, że można coś takiego napisać - nie jestem biały/a, więc nie mogę być rasistą?

doskonałe XD a gdzie coś podobnego jest napisane na obrazku?

@CXLV:
bo to kulturowo słowo zbyt obraźliwe, żeby mogło sobie latać po reddicie. Jesteś z innej kultury, pozbawionej niewolnictwa na taką skalę, więc tego nie rozumiesz. Nie usprawiedliwia to twojej ignoranckiej wypowiedzi, bo jak się czegoś nie rozumie, to się czyta na ten temat.
@Tyraxor: "jestem murzynem więc nie jestem jakimś białym rasistą". To co, rasiści są tylko wśród białych? Jestem czarny więc nie mogę być rasistą? Imo to definicyjna mowa nienawiści.
"jestem murzynem więc nie jestem jakimś białym rasistą". To co, rasiści są tylko wśród białych?

@CXLV: Nie. To oznacza dokładnie to co napisała. Nie jest kolejnym typem z zagłębia teksasu który widział czarnych tylko w telewizji. Osoba która zrobiła wpis opisuje rzeczy która ją dotykają/dotknęły. Weź się poucz angielskiego.

To co, rasiści są tylko wśród białych? Jestem czarny więc nie mogę być rasistą? Imo to definicyjna mowa nienawiści.

IMO #!$%@? głupoty
@Tyraxor: to pozwól, że wymyślę ekwiwalentne twierdzenia. Powiedz mi, że nie jest to hate-speech:

I'm not gay so I cant have HCV

I'm white so I am not some black thief
@Tyraxor: przypisywanie negatywnej cechy grupie ludzi, za samą przynależność do grupy, to mowa nienawiści i nie ma znaczenia kto komu tą złą cechę przypisuje.

Dopisujesz znaczenie którego tam nie ma.


Jak dopisuję znaczenie? Odwróciłem tylko kolory i zmieniłem jedną cechę negatywną na inną. Krótka piłka do ciebie i kończę tę dyskusję, czy zdanie:

Jestem biały, więc nie jestem jakimś czarnym (przestępcą/rasistą/włamywaczem/gwałcicielem/wstaw dowolne),

jest mową nienawiści czy nie jest?
@CXLV: Czy jak polak napisze

polaczki robaczki, nie powinny się rozmnażać

jest to ksenofobia?

Jak Niemiec napisze

polaczki robaczki, nie powinny się rozmnażać

jest to ksenofobia?
Widzisz różnicę?
@Tyraxor: jedno to ojkofobia, drugie to ksenofobia. Oba zdania to przykłady hate-speech.

Pograj sobie w szachy. Tam masz wszystko, albo czarne, albo białe.


Spodziewałem się wymijającej odpowiedzi. Elo.