•  

  Dobre informacje! O ile tylko nie utonie to w Biurze Spowalniania Rozwoju Gdańska między kolejnymi numerami miesięczników z porno dla tramwajarzy, to może w końcu temat się ruszy. Oby z zamówionej analizy wynikło to, co wszyscy wiemy od dawna: że to już powinno było być zbudowane, a każda chwila zwłoki to straty dla miasta.

  https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25445149,gdansk-stawia-na-kolej-skm-poludnie-wraca-do-miejskich-planow.html

  #gdansk

  źródło: bi.im-g.pl

  •  

   @qwarqq: SKM na Łostowice-Świętokrzyska to byłoby błogosławieństwo.

  •  

   @Jednobrewy: Było w planach jeszcze za zgniłego PRLu, wtedy architekci i planiści wiedzieli jak budować miasta i osiedla (dlatego wielka płyta wciąż jest w cenie). Później do władzy u nas dopali się ludzie, którzy myśleli że tramwaj jest lekiem na całe zło i zmieniali plany zagospodarowania pod dyktando deweloperów i mamy co mamy.

  •  

   @qwarqq: Przejrzałem zalinkowany przez ciebie akrtykuł, nie miałem pojęcia, że były plany pociągnięcia SKM w te rejony. Wielu osobom, w tym mi, ułatwiłoby to znacząco życie.

  •  

   @qwarqq: no no, jeszcze pewnie przeloty Armii Krajowej zrobią jak już nasypy były od lat 90'. I Nowa Małomiejska ze Świętokrzyską, mówili o nich od prawie 10 lat. I nic, a wręcz przeciwnie, na Świętokrzyską magistrat otwarcie mówi, że nie ma szmalu.
   O tyle o ile chciałbym SKM w pobliżu, o tyle nie wierzę w ten projekt. Po ustaleniu przebiegu przez następne kilka lat będą mieli protesty mieszkańców, a potem przetargi. Za 20 lat będzie jak znalazł XD

  •  

   @qwarqq:

   A może to tylko strategia, żeby zachęcić deweloperów do dawania kolejnych 90% "rabatów" (które to, przypominam, każdy może sobie wynegocjować ( ͡º ͜ʖ͡º)) na mieszkania w nowobudowanych budynkach?
   Na zasadzie "bo wiecie, tam zaraz mogą być tory a nie wasze budynki. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @qwarqq: wielka plyta jest w cenie tam, gdzie jest dobra lokalizacja, np zabianka. W gorszycb dzielnicach gdzie nie masz duzej przestrzeni i zieleni, szkol czy przedszkoli w ramach jednego osiedla, wcale nie jest tak konkurencyjnie. Ale tonprawda, w czasach gdy cena m2 gruntu nie byla wazna, planowanie bylo dużo bardziej przyszlosciowe.

  •  

   @qwarqq akurat ten projekt to nic innego jak robienie frajerów z ludzi, którzy kupili mieszkania w droższych dzielnicach, a teraz "sorry, zaplaciliscie 2x więcej niż tamci, ale teraz macie zafundować im SKM bo tak".

   Dodatkowo jest to sabotowanie Pruszcza (który ma udziały w SKM, przypominam), bo SKM miało się rozwijać na południe, a nie na zachód.

   A z planów nic nie wyjdzie, bo Gdańsk nie ma własnej kolei, tylko wszystko jest przy szorstkiej współpracy z PKP - już na pkm się przejechali i w takiej formie to nie ma sensu do kwadratu

Gorące dyskusje ostatnie 12h