Wpis z mikrobloga

Podobnie jak w roku 2010, PO znów postawi na złego konia. Wybrali Komorowskiego zamiast Sikorskiego i ten przegrał reelekcje. Teraz wybór miedzy "grażynką" Kidawą - Błońską i "tęczowym" Jacusiem. Mając w obwodzie tak doświadczonego samorządowca jak Wadim Tyszkiewicz, to oni znów się bawią w jakieś kandydatury, akceptowalne chyba tylko w swoim wąskim gronie, kompletnie nie myśląc o ogólnopolskim elektoracie. Jako umiarkowana konserwa, raczej odpuszczę sobie głosowanie w 2 turze, ale mając do wyboru Dudę i Tyszkiewicza, poważnie zastanowiłbym się na oddaniem głosu na tego drugiego.

#polityka #wyboryprezydenckie2020 #4konserwy #neuropa
Adam_Wolf - Podobnie jak w roku 2010, PO znów postawi na złego konia. Wybrali Komorow...

źródło: comment_Lkm2zlpo7Ubcj24yGnlnkLQt8GoSEKUE.jpg

Pobierz
  • 18
@Adam_Wolf: Kasa misiu, kasa. Kampania prezydencka to co najmniej 15 milionów zł. Czy ktokolwiek wyłoży pieniądze na promowania kandydata, którego nie będzie się mieć na smyczy?

Z dwojga złego, lepszy jest Jaśkowiak. Primo, ze względu na nieumoczenie - nie da się go oskarżyć o zawłaszczenie OFE, wiek emerytalny itp. Secundo, spośród dotychczasowych kandydatów, wygląda na jedynego, któremu naprawdę się chce, i mimo kontrowersji które budzi, jest gotowy bronić swoich
konstytucja taka swieta nagle jak pis jest u wladzy. Hhehehe kabareciarze


@proba1: Jeżeli ktoś coś robię to ja też to mogę robić? Co to za logika? Zresztą kto ją złamał w taki sposób jak PiS?

Jakieś nazwiska?

jakoś w innych sprawach, jak małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny dajecie


@varres: Wypowiedziałem się na ten temat?

jak małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny dajecie przyzwolenie na łamanie konstytucji


@varres: Tzn
Jeżeli ktoś coś robię to ja też to mogę robić? Co to za logika? Zresztą kto ją złamał w taki sposób jak PiS?

Jakieś nazwiska?


@CynicznyMarksista: PO 49 razy olało wyrok TK. To tak gwoli sprawiedliwości. To też pokazuje, że TK jest kompletnie niepotrzebny, a na pewno nie w takiej formie jak teraz.
PO 49 razy olało wyrok TK.


@djtartini1: Mógłbyś zapodać jakiś link?

To też pokazuje, że TK jest kompletnie niepotrzebny, a na pewno nie w takiej formie jak teraz.


@djtartini1: No czyli rząd powinien mieć możliwość przepchnięcia jakiejkolwiek ustawy ponieważ poprzednie rządy olewały jakieś wyroki TK? W Polsce dokonuje się około 500 morderstw ergo policja jest kompletnie niepotrzebna, a na pewno nie w takiej formie jak teraz?
@djtartini1: http://www.instytutobywatelski.pl/24460/komentarze/platforma-respektowala-wyroki-trybunalu

48 niewykonanych orzeczeń, na które powołuje się PiS, to w zdecydowanej większości takie, których dziś – z powodu całkowitej zmiany prawa, która nastąpiła w międzyczasie – nie ma sensu realizować. Wśród 48 wyroków TK są też i takie, których po prostu nie da się wdrożyć, bo przepisy, do których wyroki się odwołują, w całości zniknęły (np. skasowana została cała ustawa, której naprawienie polecili sędziowie). Faktyczna zaległość, jaką można rządom
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@varres: Najpierw doczytaj że zrozumieniem co tam jest napisane, a dopiero potem komentuj proszę.
W konstytucji jest wyraźnie napisane, że małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny, jest obiektem ochrony że strony państwa. Tyle i aż tyle. Z tego artykułu można wyczytać również to, że małżeństwa homoseksualne nie są chronione przez państwo. Co znaczy "chroniony przez państwo"? Temat rzeka, ale na pewno nie oznacza zakazu ustanowienia małżeństw/związków homo, bo tego tam po