•  

Pracuje na poczcie, jestem tą słynną babą z okienka, i nie, to nie oznacza, ze cały dzień siedzę na dupsku i tylko wysyłam listy czy paczki.
    Zaczynam swój dzień godzinę przed otwarciem poczty - jedna osoba awizuje listy powtórnie, wszystko wprowadza do systemu, i musi być idealnie, bo jak coś pójdzie nie tak to olaboga i kary finansowe.
    A druga zwraca stare listy do nadawców, których ludzie nie odebrali.
    Później biorę pieniedze z kasy głównej i znaczki, tu tez się musi wszystko zgadzać, jeśli pieniądze się nie zgadzają przy rozliczeniu z całego dnia - oczywiście dajesz z własnej kieszeni, jeśli znaczki się nie zgadzają - no cusz, tez dajesz ze swojej kieszeni bo traktowane są jak pieniadze, chociaż jeszcze łatwiej je zgubić, czy jakiegoś jednego cholernika nie zaliczyć do systemu.
    Nie zdziwcie się, jeśli na poczcie wam coś polecamy, (tak, śmiesznie polecać znicze i jest to żałosne) ale musimy to robić, bo inaczej nie będzie premii, a naczelnik chodzi bardzo rozgniewany.
    Nie chcemy Ci dać listu z sądu, który jest do żony? Grozi nam za to kara 2000 polskich pesos, mamy to w dupie, ze ona pracuje i nie może przyjść, musi odebrać osobiscie.
    Przychodzisz z awizem z dzisiaj?
    Przepraszamy Królu, ale listonosze muszą przyjść z rejonów, ekspedycja musi je wpisać w system dać nam dwa pudła listów, które następnie musimy wpisać do systemu my, a co jest ciężkie przy klientach, robimy to godzinę po zamknięciu poczty i listy są na następny dzien, trzeba je poukładać alfabetycznie ulicami po wpisaniu do systemu i włożyć do szuflady. Nie bądźcie głupolami, i nie sądźcie, ze wyciągamy skądś ten list (chyba z dupy listonosza) i od razu możemy wam go dać.
    Nie chcemy wam dać taśmy na poczcie i zakleić paczki? Musimy robić handel, inaczej jest krzyk, po kryjomu jakoś czasem udaje się wam pomoc.
    Jest długa kolejka? Nie my, zwykli pracownicy stworzyliśmy system, który ładuje się 3 lata po naciśnięciu przycisku, i są w nim ciągłe awarie, tak, my tez się na to denerwujemy i nie pomagacie uszczypliwymi uwagami, czy krzykiem.
    Jesteście czegos jeszcze ciekawi?
    Jakieś pytania? Bo w sumie to tak obszerny temat, ze mogę pisac i pisac.
    #gownowpis #pracbaza #praca #poczta

• poprzednie komentarze (33)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

•  

@rozowyrychupeja69: miałaś sprawdzić ile kosztuje przesyłka 70kg na Madagaskar

•  

@Zwirz7: to prawda, ale ja nie narzekam, po prostu mówię jak jest i opisuje to z mojej perspektywy Mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kijanka23: sprawdziłam! Max do 50 kg jest przesyłka i to było bodajże 250 zł :>

•  

@rozowyrychupeja69: op delivered (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@hello_7: ja akurat lubię envelo, najbardziej nie lubię paczek:(

•  

@rozowyrychupeja69: ja rozumiem, że większość z Was jest w porządku, ale to jak z rowerzystami czy motocyklistami. Większość ich nie lubi, bo jest wśród nich pewien odsetek debili, którzy psują opinię całemu środowisku. Tak też jest u Was. Kiedyś żona w zaawansowanej i zagrożonej ciąży czekała na jakiś polecony (chyba z ZUSu). W domu była też jej niepełnosprawna ruchowo matka. Z oczywistych względów obie nie ruszały się z domu na krok. No i jak się już pewnie domyślasz - zamiast poleconego w skrzynce znalazło się awizo, bo UWAGA listonosz nikogo nie zastał w domu! Wkurwiony idę na pocztę po ten list, a tam wielce nadęta Grażyna daje mi jasno do zrozumienia, że ma głęboko w dupie moje racje, listu mi nie da (mimo, że nie raz wcześniej odbierałem od listonosza polecone do żony) i w ogóle to moja wina, bo skoro listonosz zostawił awizo, to NA PEWNO nikogo nie było w domu.

Tak więc moja droga, może Ty starasz się być OK, może też starasz się idealizować trochę swoich współpracowników, ale uwierz mi, że nie jest zawsze tak jak piszesz, bo zbyt często pracownicy poczty (najczęściej listonosze) to kłamcy i pieprzone nieroby, którzy w dupie mają swoje obowiązki. Usuńcie ich ze swojego środowiska, to ludzie będą też inaczej na Was patrzeć.

Pozdrawiam!

•  

@EdekMoczygeba: Oczywiście, ze nie wszyscy są ok, sama mam wkurwiajace stare Grażynki za współpracownice i to tez mnie wkurwia! Pozdrawiam tez ʕ•ᴥ•ʔ

•  

@rozowyrychupeja69: Zawsze chciałem na kolacje ze śniadaniem z taką poczciarą, ale nie było mi dane

•  

@Poranekk: pf, po prostu mam biała koszule i czarne spodnie, jaka tam ze mnie poczciara ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69: Robiłaś jakiś kurs albo szkole żeby tam pracować? Znalazłaś prace na jakimś portalu czy tylko przyszłaś do urzędu pocztowego i elo chce tu pracować? XD
      Jak byłam gowniakiem to zawsze marzyłam o pracy na poczcie xD

•  

@rozowyrychupeja69: Jak na poczcie pracuje i system wczytuje jej się 3 lata to poczciara jak nic! Btw. Dostałaś kiedyś taką propozycje będąc w pracy? Jeśli tak to jaka była Twoja reakcja?

•  

@rozowyrychupeja69 czy na list do Mikołaja muszę nakleić znaczek?

•  

@rozowyrychupeja69: dlaczego listonosz może mi dać list urzędowy dla ojca na przykład, ale jak już mam awizo to tylko osobiście na poczcie?

•  

@budziwuj: bo jak masz awizo to nie nosi ze sobą tego listu, tylko jest na poczcie.

•  

@maciejg: możesz na poczcie kupić list od Mikołaja i nawet film od Mikołaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Za jedyne 22 zł.
      A na list do Laponii musisz kupić znaczek, tak jak na każdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: gizmodo
    •  

@chrystusie: a znalazłam ogłoszenie na jakimś olx czy czymś podobnym, zgłosiłam się, poszłam na rozmowe z zerową nadzieją, ale naczelnik ze stosu CV powiedział ze mnie chce i tyle XD
      Skonczylam technikum organizacja w reklamie i tyle ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Poranekk: Dostałam propozycje, jedna nawet od jakiegoś dziadka XD
      Dużo osób zaprasza mnie na Facebooku tez ;)

•  

@rozowyrychupeja69: uuuu atencja się zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Poranekk: Nie chce żeby się zgadzała, wole się czuć anonimowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż troszkę

•  

@rozowyrychupeja69: Znam bardzo miłe panie z poczty, a czytając ten wpis zrobiło mi się miło, bo mi się przypomniało o nich :))

•  

@rysownik: Super, fajnie wiedzieć, i mieć nadzieje, ze więcej jest tych miłych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69: Dla mnie jesteś. W sumie to nawet podniecające ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Poranekk: to chyba dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69: Mówisz o pierwszym czy drugim stwierdzeniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69: Mam nadzieje, że kiedyś pokażesz mi prace na poczcie od zaplecza (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@Poranekk: hehe, są tam paczki, a w nich często kury, i sejf i magazyn paczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69: Jest gdzie się schować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69 XDD SYN LISTONOSZA HERE. Pozdrawiam serdecznie i polecam poszukać normalnej pracy, zaczniesz sprzedawać słodycze żeby dostać premie xD

•  

@rozowyrychupeja69: co to za system, co tam robicie? Jakaś aplikacja czy przez przeglądarkę? Bo to już któryś raz słyszę, że "system się muli", "system nie działa"

•  

@rozowyrychupeja69: Robiłem w tym syfie jako kierowca przez 1,5 roku. I ja piehdole kuhwa. Hajs może miałem trochę lepszy niż piszesz, ale poza tym to chlew obsrany gównem w prawie każdej materii. Jedynie część ludzi tam naprawdę spoko

•  

@rozowyrychupeja69
      @chrystusie pracowałem na poczcie jako listonosz, ale na zleceniu i to była fucha od ręki. W każdym razie przejebana robota, nigdy tam nie wrócę, tragedia jakas. Spore miasto bo Wrocław, ale roboty od chuja, płacili malo, a pretensje z każdej strony i kary z każdej strony.

Nie żałuję wymiany poczty na PKP i każdej babie to polecam jak nie mają co robić z życiem ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@rozowyrychupeja69: Na Al.Solidarności jest poczta, przenieśli ją ze skrzyżowania przy Sądzie trochę dalej w stronę ratusza Wola. Ważne że to urząd pocztowy reprezentacyjny. Nie wiem jak dziś, ale kilka lat temu przyszedłem nadać tam przesyłki. Od razu po wejściu wita Cię widok skrzynek paczkomatowych (jak skrytki pocztowe, ale automatyczne bez zamków na kluczyk, i oczywiście usługa pilotażowa - czyli nieaktywne ) Później jest lepiej, ktoś nie podumał, zasugerował się bankiem i zrobił open space... i stanowiska kasjerów są troszkę niżej niż być powinny. Nie ma żadnych szyb, tylko lada. Mam prawie dwa metry wzrostu a Pani na krześle za ladą siedziała z twarzą na wysokości mojego kroku. Aż mi głupio było. Już tam nie chodzę , bo mam umowę na swoim urzędzie.

•  

@rozowyrychupeja69: Lepiej mi powiedz czemu moja paczka leży od 17 listopada w punkcie przeładunkowym i nic się z nią nie dzieje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

Jakieś pytania?

@rozowyrychupeja69: Jedno, dlaczego nie zmienisz pracy? Najgorsze co możesz zrobić to się "zasiedzieć" tam.
      I pamiętaj, że pracując cholernie trudno szuka się pracy.

•  

@rozowyrychupeja69 wszystko zależy od komisji socjalnej a ta jest inna dla każdego województwa

•  

@EdekMoczygeba ta Grażyna nie mogła wydać listu (mówią o tym odpowiednie przepisy prawa pocztowego/kodeks postępowania administracyjnego) a listonosz może wydawać dorosłemu domownikowi. To akurat wina przepisów.

•  

@budziwuj listonosza i pracowników obsługi klienta obowiązują inne przepisy

•  

Czyli mówisz, że @rozowyrychupeja69 ma szansę uczciwie zarobić?

•  

@rozowyrychupeja69: to teraz usiadz eygodnie bo napisze Ci na czym polega moja praca programisty. Moze na 10 stronach a4 sie zmiesCze. A zarabiam 3700 na reke.

•  

Unikam poczty jak tylko mogę, ba... Wolę często przypłacić żeby nie korzystać z usług tej instytucji. Bo zawsze jak znajduje awizo, to wiem że czeka mnie stanie 30 minut w kolejce

•  

@rozowyrychupeja69: piękny burdel tak jak myślałem. Zmień pracę chyba że to jakaś misja

•  

@rozowyrychupeja69: a ja mam jeszcze pytanko. Po kiego chja wydajecie te polecone listonoszom, jak ktoś cały dzień jest w domu a on i tak wpiedoli to awizo do skrzynki albo uwaga... w drzwi! Tak podejdzie debil do drzwi, nie zadzwoni nawet dzwonkiem i wsadzi awizo. Po ch*j to?????

•  

@rozowyrychupeja69:

Jakieś pytania?
      Jak to jest, że jedyną instytucją, która pułta się o WYRAŹNOŚĆ podpisu jest pani w okienku PP, mimo że żaden przepis prawa nie mówi nic o WYRAŹNOŚCI podpisu, a orzecznictwo jest w tej materii zgodne: podpis nie musi być WYRAŹNY, ba - może np. kończyć się czysto graficznym "szlaczkiem", pod warunkiem że dana osoba takiego podpisu na codzień używa ("można określić cechy indywidualne")?

•  

@EdekMoczygeba: na pocieszenie powiem Ci że jesteś tym szczęściarzem który w ogóle dostał Awizo , bo u mnie sytuacja jest jeszcze gorsza , ponieważ listonoszka notorycznie się myli i wrzuca awiza nie do tych skrzynek co trzeba , ba Zdarza się nawet że wrzuca Awiza z innego bloku lub z innej ulicy (!) do skrzynek w moim bloku ;na pisemną reklamację przyszła odpowiedź z samej centrali że po weryfikacji wszystko jest" prawidłowo dostarczane" i nie widzą problemu. A dopełnieniem tej historii jest to że listonoszka któregoś dnia po prostu wysikała się na naszej klatce i to pod samą kamerą (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)i również na tą sprawę poczta się wypięła |૦ઁ෴૦ઁ| , także poziom Poczty Polskiej bardzo się obniżył Skoro biorą naprawdę już byle kogo do tej pracy...

•  

@rozowyrychupeja69: przecież 90% narzekania jest na instytucję poczty, jej zasady i popierdolenie a nie konkretnie babę z okienka. Chociaż te 10% się należy bo często są tak wkurwione i niemiłe, że chyba tylko poczta chciała je zatrudnić xD

•  

@rozowyrychupeja69 o cholera przepraszam już nigdy nie skorzystam z poczty obiecuje, nie wiedziałem że was tak tam krzywdzą

•  

@rozowyrychupeja69: Na moim osiedlu listonosz to wielki król i pan władca bo nie dzwoni do drzwi, zeby sprawdzić czy ktoś jest w domu tylko od razu jeb awizo do skrzynki. Wielokrotnie byłam w domu, wychodziłam i patrzę a tam awizo na list i to zwykły list, mała koperta, a nie jakaś paczka czy gabaryt, którego nie da się włożyć do torby. Potem dziwne, że Panie z "okienka" mają tyle roboty i na poczcie są kolejki jak za komuny.

•  

@rozowyrychupeja69: dlaczego w emonitoringu są jakieś zjebane terminale przeładunkowe? Wcześniej wiedziałem mniej więcej gdzie jest przesyłka i kiedy mogę się jej spodziewać, a teraz? Dopiero jak dojdzie do docelowego UP

+: wrobel7
    •  

@rozowyrychupeja69: Ooo witam witam pocztowca ^^ Twój informatyk here

•  

@numer_rachunku_karty: no pocztowy system cały. Wszystko mamy w komputerze przez program ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@szarszun: czemu te awarie są tak często? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@ChrystusChytrys: ostatnio się zrobił z tym problem i nie mam pojęcia dlaczego wlasnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Sinti: czy ja mówię o krzywdzie, czytaj między wierszami ziom

•  

@iAmTS: Nam obrywa się najbardziej, często ludzie nie rozumieją, ze to nie nasza wina ¯\_(ツ)_/¯

•  

@rozowyrychupeja69: dobrze sie czyta tylko do poprawy slownictwo: do dupy olaboga itp. nie dodaje madrosci a odejmuje. Gdyby nie to wpis ekstraklasa( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Dutch: Właśnie, już tłumacze
      Często przychodzą i maja problem ludzie, ZE ONI ŻADNEJ PACZKI CZY LISTU NIE ODEBRALI
      Musi być widoczne imię i nazwisko, później w razie jakiegoś ale musimy to drukować i pokazac. Mamy od poczty narzucone my, ze musi być czytelnie imię i nazwisko i data, tak masz napisane na tablecie tez, tak, mnie tez to wkurwia ale co mogę zrobić ¯\_(ツ)_/¯

•  

@arkadi2020: Wiem, ale nie będę Ajnsztajnować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@vin42: I kolejny człowiek ma do mnie problem, mimo ze ja nie jestem listonoszem XD

•  

@rozowyrychupeja69: Fajnie że piszesz też takie rzeczy, pracowałem 10 lat w kurierce i też można by epopeję napisać na ten temat. Zwykły szary człowiek sobie nie zdaje sprawy jak to wszytko wygląda od środka i się pieni. Ale tak to już jest i będzie z klientami, dlatego ja staram się nie wypowiadać na temat czyjejś pracy jeśli nie mam o tym zielonego pojęcia.

•  

@vin42: Czekam na coś ciekawego, ale do grudnia może przeboleję;) Jeszcze godziny pracy mam tak śmieszne ostatnio, wczoraj miałam być do 15 i musiałam zostać do 17 i chvuj.

•  

@DzikWesolek: Ja tez tak mam, i gadałam u mnie w up z dziewczyna, która jest kurierem, ciężka praca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

•  

@dlugi-gr: nie możemy mieć open space bo mamy pieniążki w fasownicy ¯\_(ツ)_/¯
      Zreszta ludzie by nam zaglądali w komputery co już zdarza się robić.

•  

Przepraszamy Królu, ale

@rozowyrychupeja69: jakiś ja na swojej poczcie odbieram tak listy nawet kilka razy w tygodniu

•  

@durielek2: 1. Albo jesteś z małego miasta i jest mały UP
      2. Albo jesteś z dużego miasta gdzie są np 4 czy 5 UP
      Jak nam się udaje to zrobić, to robimy, ale ciagle przychodzi klient i trzeba go obsłużyć.

•  

@rozowyrychupeja69: mieszkam w Bydgoszczy. Często dostaje te listy jak listonosz dopiero co przyszedł i je wypakowal. Często dostaje nawet bez awiza w ręku, bo wracam z pracy, jadę na poczte coś nadać i mi panie mówią już od razu ze jest przesyłka z dzisiaj do odebrania.

•  

Wszystko to co napisałaś to nieprawda... Przypadku w stosunku do poczty z mojego małego miasteczka. Awizo paczek nierejestrowanych odbierałem nawet i o 14-15 tego samego dnia bo wiadomo listonosz ich nie bierze ze sobą. Aczkolwiek rejestrowane odbieram zazwyczaj po 17. Ludzie odbierają listy sądowe do małżonków bo byłem tego świadkiem nie raz. Ale za paczki faktycznie się czepiają. Najlepszy był pan który przyszedł z paczką klejoną... Taśma dwustronna. Babeczka była zdziwiona, a koleś tłumaczył, że tak może być przecież. W końcu jakiś go przekonała że w ten sposób może się do innej paczki przykleić.

Niemniej jednak mam do Ciebie pytanie. U mnie na poczcie zawsze były kolejki po kilka a nawet kilkanaście osób. Ale od pół roku co nie znajdę to 1-2 osoby, czasami zdarzy się, że 3 okienka otwarte a w środku żadnego człowieka! Czy tak dużo klientów straciła poczta? A może po prostu na mojej poczcie zatrudnili dodatkowa osobę lub jakoś usprawnili system, że to idzie szybciej?

•  

@durielek2: no bo jest dużo UP w bydgoszczy, a ulic mają pare, u nas ciagle są ludzie i nie ma kiedy tego zrobić a ulice mamy z całego miasta + okoliczne wioski

•  

@LrPrl: 1. Tak jak napisałam wyżej, jeśli jest to b mały UP lub w dużym mieście sterują nim inne zasady jak naszym co do listów.

2. Małżonek może odebrać list z sądu który nie jest do rak własnych i przede wszystkim karny, jeśli ma wykupione pełnomocnictwo pocztowe lub ma upoważnienie wypisane przez notariusza:)

3. Tak, poczta straciła dużo klientów, zwłaszcza paczkowych na rzecz choćby inpostu, Poczta musi utrzymywać się teraz z handlu a nie z listów bo to daje największy zastrzyk poczcie.
      Zresztą awaria za awaria itd.

•  

@szarszun: wczoraj się u nas naprawiło koło 15 bo handlu nie mogłyśmy zaliczać mam nadzieje ze dziś będzie ok ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

Wytrzymałam na okienku 1,5 roku. Pierdolnęłam to w pieruny

•  

@rozowyrychupeja69: Jak ja pracowałem na poczcie, to cały cyrk z wpisywaniem listów i układaniem ich robili listonosze.

•  

co to za system, co tam robicie? Jakaś aplikacja czy przez przeglądarkę? Bo to już któryś raz słyszę, że "system się muli", "system nie działa"

@numer_rachunku_karty: Z moich obserwacji to mózgi im się mulą na myśl o jakiejkolwiek zmianie czy usprawnieniu.

Z drugiej strony się nie dziwię, z jest opór, bo teraz nie dość, że do kompa wpisują, to jeszcze do zeszytu. I jeszcze stempelki. Itp.

Dla odmiany pochwałę pocztę w Dębem Wielkim. Owszem mają różne durnoty narzucone przez pocztę, ale kobiety tam pracujące zawsze pomocne, na spokojnie pomagają. Listonoszka też taka, że potrafi "na mieście" zaczepić, że ma dla Ciebie list. Tak, mała poczta, dość mały teren, inchybanmalo przesyłek.

Z głupich rzeczy - jak podjeżdża kierowca busem, otwiera busa i sobie czeka aż biedne Panie przetargają wszystko po schodach. Wiem, że to mogą być procedury, ale dziwnie to wygląda.

•  

@push3k-pro: U nas robimy to my ¯\_(ツ)_/¯

•  

@rozowyrychupeja69: mordo powiedz mi jedno, dostaje awizo z infem że przesyłka się nie zmieści w skrzynce i widać od razu ze to awizo to na poczcie wypisane zostało. To czemu kurwa niby listonosz i tak zabiera że sobą tą przesyłkę?

•  

@raven4444: Nie zabiera jeśli to listonosz pieszy czy rowerowy bo nir ma na to miejsca w torbie, zreszta widac od razu ze coś się nie miesi do skrzynki to po co ma to nosić ¯\_(ツ)_/¯

•  

Przepraszamy Królu, ale listonosze muszą przyjść z rejonów, ekspedycja musi je wpisać w system dać nam dwa pudła listów

@rozowyrychupeja69: no nie do konca, chociaz nie Twoja to wina to u mnie w miescie 38-4xx dwa razy listonosza zlapalem na klatce przy probie wrzucenia do mojej skrzynki wypisanego juz awizo i oba razy oznajmil, ze list mu sie nie zmiescil do torby albo ta koperta byla za gruba

I wyobraz sobie wtedy wkurw, ze czekasz na wyniki badan swojego dziecka, ktore mialy przyjsc poczta i nie ma ich listonosz i nie ma ich 'pani z okienka'.

•  

@rozowyrychupeja69: "mamy zniżki na książki" to sobie kup słownik ortograficzny. Co to w ogóle za wykop z dupy? Piszesz to tak, jakby w innych zawodach przychodziło się do pracy, siadało na dupie i nic nie robiło. Zaraz pojawi się tu jakaś różowa z biedronki i opisze swój dzień pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°). W korpo też się pracuje jak coś.

•  

nie sądziłem, że macie tam aż tyle roboty...

@mateusz-zahorski: mają tyle roboty, bo to spółka państwowa i na co optymalizować wszystko? Ja bym to zaorał wszystko do równej ziemi. Rok 2020 a tam kurwa dalej awiza, jakieś wypisywanie karteczek, stanie 20 min w kolejce itd. Jakoś w InPoscie się da...

•  

@rozowyrychupeja69: tylko nie raz miałem tak że na trackingu z rana poszło info ze awizo, w skrzynce później też awizo że za duże. To idę na fupa w którym akurat kobiety są ogarnięte i miłe i dostaje info ze listonosz to zabrał ze sobą...

•  

Ostatnio miałem do wysłania 3 listy sądowe. To jest jakiś żart. Zapłaciłem coś ok 24 zł :) Za wysłanie 3 świstków, ale biurokracja, to trzeba. Pomijam, że i poczta i sądy z naszych podatków, i powinno się to odbywać jakoś "wewnątrz", na pewno powinno to być tańsze. Ale co tam, płać frajerze 8 zł za list :)

•  

@nadsztygar: człowieku, ja nie mówię ze mam ciężka prace, czytaj ze zrozumieniem, bardziej narzekam na takich ludzi jak Ty XD

•  

@pendzoncy_jez: No niestety, oni na wszystkim chcą zarobic, nam tez się za ceny obrywa:)

•  

@rozowyrychupeja69: Czytając te wypociny mam wrażenie, że najpierw użalasz się nad swoim marnym losem na poczcie i do tego narzekasz na klientów.

•  

@nadsztygar: wyjebongo w twoje wrażenie, chciałam to napisałam, czytac nie musisz, komentować tez nie ¯\_(ツ)_/¯

•  

@rozowyrychupeja69: wracaj do kuchni ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

•  

@rozowyrychupeja69: Ale paczki z chin u mnie przynajmniej są awizowane i nawet nie wyjeżdżają w teren bo sie listonoszom nie chce i co rozumiem po części bo dużo dźwigania. Moglibyście takie paczki które od razu są na poczcie wydawać tego samego dnia. a nie paczka leży dobie już posortowana ale nie wydadzą jej na poczcie bo nie. i co mi zrobisz.

•  

@vin42: I kolejny człowiek ma do mnie problem, mimo ze ja nie jestem listonoszem XD
      @rozowyrychupeja69: wiem że nie jesteś tylko pytam po co to jest ci listonosze? Może dyskutujecie o tym między sobą?

•  

Zaczynam swój dzień godzinę przed otwarciem poczty - jedna osoba awizuje listy powtórnie, wszystko wprowadza do systemu, i musi być idealnie, bo jak coś pójdzie nie tak to olaboga i kary finansowe.
      W normalnych warunkach na jakimś pda listonosz powinien zaznaczać dostarczenie/niedostarczone i awiza generować automatycznie. Ale po co, lepiej bazgrać szlaczki przez godzinę zamiast drukować 5 minut.

A druga zwraca stare listy do nadawców, których ludzie nie odebrali.
      J.w. system, automat, drukarka.

Nie zdziwcie się, jeśli na poczcie wam coś polecamy, (tak, śmiesznie polecać znicze i jest to żałosne) ale musimy to robić, bo inaczej nie będzie premii, a naczelnik chodzi bardzo rozgniewany.
      Patologia

Nie chcemy Ci dać listu z sądu, który jest do żony? Grozi nam za to kara 2000 polskich pesos, mamy to w dupie, ze ona pracuje i nie może przyjść, musi odebrać osobiscie.
      Ale listonosz juz tak średnio sprawdza w domu komu daje przesyłki.

Przepraszamy Królu, ale listonosze muszą przyjść z rejonów, ekspedycja musi je wpisać w system dać nam dwa pudła listów,

A co z awizami wypisanymi jeszcze przed wyruszeniem w teren?

które następnie musimy wpisać do systemu my
      Pda, komputer, system, drukarka.

a co jest ciężkie przy klientach, robimy to godzinę po zamknięciu poczty i listy są na następny dzien, trzeba je poukładać alfabetycznie ulicami po wpisaniu do systemu i włożyć do szuflady. Nie bądźcie głupolami, i nie sądźcie, ze wyciągamy skądś ten list (chyba z dupy listonosza) i od razu możemy wam go dać.
      Nie chcemy wam dać taśmy na poczcie i zakleić paczki? Musimy robić handel, inaczej jest krzyk, po kryjomu jakoś czasem udaje się wam pomoc.
      Jest długa kolejka? Nie my, zwykli pracownicy stworzyliśmy system, który ładuje się 3 lata po naciśnięciu przycisku, i są w nim ciągłe awarie, tak, my tez się na to denerwujemy i nie pomagacie uszczypliwymi uwagami, czy krzykiem.
      Jesteście czegos jeszcze ciekawi?
      Jakieś pytania? Bo w sumie to tak obszerny temat, ze mogę pisac i pisac.

Kto tam jest tak oderwany od rzeczywistości? Kierownicy, czy jakieś dyrektory, czy inne prezesy. Bazar na poczcie jest po prostu żałosny.
      @rozowyrychupeja69:

•  

@rozowyrychupeja69: a ja chciałem napisać, że bardzo szanuję Twoją pracę i nie przejmuj się burakami pieniaczami!

•  

@EdekMoczygeba: avizo to czysta patologia. Tydzień czasu ktoś był w domu przez całą dobę, żona, szwagierka i chora teściowa. Wracam z pracy, otwieram skrzynkę, a w środku dwa świeże avizo ...

•  

@pan_alternator: My drukujemy awiza powtórne rano.
      Awiza i zwroty musisz wprowadzić w system ale tez fizycznie przybić datowniki, pieczątki, podpisać się itd

•  

Doroboty kuchwa a nie na wykopie siedzisz ;) tam jest kolejka!!! A tak serio. Dla czego wysylajac cos kurierem nie czekam ani minuty, jeszcze przyjedzie, odbierze paczke, w ciagu 2dni paczka trafi do odbiorcy i wszyscy sa happy. Ale nie na poczcie, bo tam jest parodia (nie mamy Pana paczki i co Pan nam zrobi)

•  

@rozowyrychupeja69: ja mam pytanie: Po co pracować w takim bagnie?

•  

@rozowyrychupeja69: pracując u pracodawcy, z którego polityką się nie zgadzasz wspierasz jego politykę. Dopóki nie zmienisz pracy najwyraźniej mimo wszystko nie przeszkadza Ci ta polityka tak bardzo. W końcu za darmo weszłaś na wykop tłumaczyć dlaczego jest jak jest mimo, że nie masz z tego żadnych korzyści i niejako bronisz systemu swojego pracodawcy którego świadomie wybrałaś, a jak nie wybrałaś świadomie to świadomie u niego zostajesz. Zresztą, każdy inny pracownik może powiedzieć tak samo aż do samego prezesa zarządu, który powie, że wszyscy inni na każdym szczeblu chętnie przychodzą do pracy więc chyba nie ma takiego problemu. Osobiście w życiu bym się nie zatrudnił u nikogo, kogo polityka mi nie pasuje i nie rozumiem w ogóle jak można przychodzić do firmy, która gnoi i pracownika i klienta na każdym kroku który jakoś przejdzie. Widocznie Polak lubi jak jest chujowo ale stabilnie. Taka sama sytuacja, jak nie podoba Ci się polityka firmy, to nie kupuje się jej produktów albo mocno ogranicza. Ja np nie korzystam z poczty prawie nigdy, ale i tak muszę odbierać awiza i w zasadzie tylko do tego to się sprowadza. I w 90% przypadków stanie na poczcie w kolejce to katorga, od niejasnego systemu kolejek(okienka są opisane od czego są ale najczęściej można załatwić wszystko w każdym albo czasem nie, zależy kto usiądzie i tworzą się gównokolejki i wpychanie) przez babcie kupujące 20 minut kartki i podpisujace bezwiednie dokumenty i umowy, przez niedzialajace systemy, okienka, skomplikowanie procedur. Osoby pracujące na pocztach są ciągle zestresowane i niedoinformowane przez mnogość różnych wydarzeń i ewentualności. Generalnie szkoda gadać, nienawidze poczty i konformizmu pracowników, jakbyście odeszli a nie tylko obrażali się poczta musiałaby wprowadzić zmiany strukturalne, żeby utrzymać się na rynku. A tak mają smutnych ale lojalnych niewolników.

•  

Przynoszę na pocztę awizo i dowód mojej dziewczyny, na którą jest przesyłka, ale nie mam przy sobie swojego dowodu:
      - A ma Pan jakiś dowód tożsamości?
      - Tak, adresata.
      - Ale ja potrzebuję Pana dowód! Ten to mógłby sobie ktoś ukraść!
      - No ale awizo jest na tą osobę...
      - To nieważne.
      - Okej, to zaraz wrócę.
      5 minut później:
      - Proszę, oto awizo, mój dowód i dowód dziewczyny.
      - Tego ostatniego nie potrzebuję.
      - Ale na nią jest awizo...
      - To nieważne, potrzebuję tylko Pana dowód.
      - Okej, ale nawiązując do Pani wcześniejszych słów, to mógłbym po prostu komuś wyjąć ze skrzynki awizo i też mógłbym odebrać czyjąś przesyłkę?
      - ...
      - Mógłbym?
      - Tak...
      - Ach te standardy bezpieczeństwa.

Szkoda słów na tego trupa, podobnie jest z urzędami - znajdzie się kilku normalnych ludzi, a reszta to relikty PRL i inne kumoterstwo i synekury. Najgorzej, że potrafią takiego normalnego przekabacić albo obrzydzić mu życie. Bez sensu ta dyskusja, bo jednostkowy przypadek użytkownika wypoku nie oddaje pracy każdej innej pocztowej baby, która z chęcią wyleje swoje żale na petenta albo po złości czegoś nie zrobi. Tak to już jest w tej branży (branży państwowej przechowalni ludzi niezdolnych do pracy na rzeczywistym rynku).

Ale z ciekawości - czy panie z okienka serio nie wiedzą co odkurwiają listonosze czy tylko udają dla niepoznaki/ratowania honoru firmy/ratowania siebie, żeby klient się nie wkurwił? Czasami jak dostanę awizo to jeszcze tego samego dnia idę na pocztę, bo mam ze 300 metrów. Tam w okienku albo nie chcą sprawdzić jeśli awizo z dzisiaj, albo sprawdzają i mówią, że paczki nie ma, bo listonosz jeszcze z rejonu nie wrócił. Wtedy mówię, że po chuj w ogóle paczkę ze sobą brał, skoro i tak tylko awizo wypisuje, bo w domu jestem zawsze. No i wtedy jest klasyczne zdziwko, że pani nie wiedziała, że tak jest, że mogę się poskarżyć kierownikowi. Czyli ludzie nie mówią im tego 50 razy dziennie? Wstydzą się czy już są tak bezsilni?( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69: Gdy opowiem Ci jak wygląda praca w jednym z największych banków w Polsce to będziesz całować po stopach swojego kierownika i ziemię na której postawiono PP.

•  

@rozowyrychupeja69: We to rzuć, cho na wino (można od razu do mnie) (✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

@rozowyrychupeja69: > Przychodzisz z awizem z dzisiaj?

Przepraszamy Królu, ale listonosze muszą przyjść z rejonów, ekspedycja musi je wpisać w system dać nam dwa pudła listów, które następnie musimy wpisać do systemu my, a co jest ciężkie przy klientach, robimy to godzinę po zamknięciu poczty i listy są na następny dzien,

@rozowyrychupeja69: to dlaczego kurwa na kazdym awizie jest napisane, ze list/paczka zostaly pozostawione w placowce x? To taki problem napisac, że będą do odbioru od dnia nastepnego? Jak juz leniom smierdzacym nie chce sie dzwonić domofonem to niech chociaż dadza człowiekowi możliwość normalnego odbioru.

•  

@ppanicz: Nie zdajesz sobie sprawy jak zjrbany jest ten pocztowy system. Jak idziesz po paczke z awizo z tego samego dnia i mowia ci ze paczka jest w rejonie. To chuja prawda, bo listonosze w teren zabieraja te rzeczy ktore faktycznie chca doreczyc. A reszta lezy na ich biurku. Ale one nie moga ci tego wydac, bo sysyem jest tak zjebany ze w ciagu dla trzeba wszystko 3 przepisac zeby na inny dzial oddac

•  

@jamnig: na awizie na 100% jest napisane ze do odbioru nastepnego dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ppanicz: U mnie była kiedyś taka rozmowa co do paczki awizowanej (większy list polecony):
      - ja po paczkę (podaję awizo)
      - ale to z dzisiaj, listonosz nie wrócił i jej nie ma jeszcze
      - byłem cały dzień w domu i listonosz nie zadzwonił nawet tylko awizo zostawił,
      - a to jakaś większa?
      - no polecony ale większy będzie
      - no to listonosze nie biorą tych dużych ze sobą, to dla tego zostawił awizo
      - no ok to przyszedłem po nią odebrać
      - ale listonosz nie wrócił jeszcze
      - ale po co miał wracać jak on jej nie brał. Więc jak nie brał to jest tutaj tak?
      - no jest ale listonosz nie wrócił i jej nie mogę dać.
      - no ale on jej nie ma tak? bo jest duża więc nie brał
      - jak listonosz nie wrócił to nie ma paczki
      - dlaczego? Co on je w swoim sejfie zamknął? Gdzie wy macie te paczki?
      - ja nie wiem gdzie ona jest, może pan iść do kierownika
      - dobrze to gdzie jest kierownik?
      - na górę, pierwsze drzwi w lewo.

Idę do kierownika (kierowniczki) i opisuję sytuację. Idzie ze mną na dół. Wchodzi na zaplecze i po minucie wychodzi z moją paczką. Coś tam se zapisuje na kartce i mi daje. Zero podpisu nic XD.

Jeszcze potem pytałem czy jest możliwość by listonosz nigdy mi nie zanosił nic do domu, tylko zostawiał awizo tak żebym se mógł odebrać na poczcie. Nie ma takiej opcji. Mogę se skrytkę pocztową założyć. Jak chciałem założyć, to się okazało, że nie ma już wolnych XD. Jaja normalnie. Jeszcze jak z Ali będzie można przez inpost dostawać paczki, to na szczęście z PP już nie będę miał nic wspólnego oprócz rachunków (A te i tak wszystkie mailowo przychodzą).

•  

@konto_dla_trybu_nocnego: nie jest. Tu masz przykład awizo: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d7/Awizo_pocztowe.jpg
      Jeszcze nigdy nie widziałem żeby te rubryki z godziną lub innymi dniami były wypełnione.

•  

@jamnig: a na pieczątce to co jest? Co prawda jest ze po 18, ape to zalezy od rozmiaru urzedu

•  

@rozowyrychupeja69: Dlaczego zatrudniacie niepełnosprawnych listonoszy i przynajmniej raz w tygodniu w mojej skrzynce jest list do sąsiada albo numer domu się zgadza ale ulica już niekoniecznie( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tymi awizami to trochę parodia bo żadna firma kurierska nie ma takiego problemu. Albo umawiasz się na mieście po odbiór albo czeka w punkcie.

+: tmk1
    •  

@rozowyrychupeja69: Swojqa droga wasz zjebany listonosz zostawia awizo zamiast mi przyniesc list wiec bede wkurwiony przychodzac po niego na poczte.

+: tmk1
    •  

@rozowyrychupeja69: "To nie nasza wina, to wina systemu, wina procedur itp." gunwo prawda :) Pracujecie w jednej firmie, wiec mnie jako konsumenta, i klienta nie obchodzi ze to własnoręcznie nie pisałaś tego systemu. Skoro jest taki do dupy, to zglaszajcie wyzej ze nie dziala i trzeba zmienic to i to. Jak ide do restauracji i kelner przynosi mi gunwo na talerzu to mam mu się usmiechać w twarz i dziekować, bo to nie on robił?

•  

@rozowyrychupeja69: ale macie tam kołchoz, współczuję. Tak w ogóle to było by dobre #ama

•  

@komw: na poczcie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69: to z ciekawosci. Od niedzieli moja paczka ma status "przygotowana do doręczenia" . Paczka niby 48h ( ;) ) i nie ma jej. Wysłana w czwartek tydzien temu. Listonosz byl wczoraj - bez paczki. Możesz powiedzieć, czy mam się martwić czy czekać cierpliwie?

•  

@rozowyrychupeja69 nie macie stacji? żałuj xD ale dobrze ze planujesz to zmienić:)

•  

@rozowyrychupeja69: czy do odebrania poleconego/paczki w placówce pocztowej wystarczy podanie danych na które ta paczka jest? Na przykład, dzwoni do mnie ktoś z rodziny, że jest awizo i to z wczoraj (nikt nie zaglądał w skrzynkę) i wracając z pracy chcę odebrać polecony/paczkę bez awizo. Da się?

•  

Przepraszamy Królu, ale listonosze muszą przyjść z rejonów

@rozowyrychupeja69: Zwłaszcza jak paczka leży od rana na poczcie bo listonosz nie brał bo i tak zbyt duża żeby wrzucić do skrzynki

+: kolanin
    •  

@rozowyrychupeja69: Ludzie którzy chieliby odbierać wszystkie przesyłki nadane do ich bliskiej rodziny i mają focha o to że nie mogą chyba nie do końca ogarniają zasady otaczającej rzeczywistości. To że im się dobrze żyje ze sobą nie zmienia tego np. że w innym małżeństwie ktoś może chcieć podpierdolić list dla małżonka/małżonki w celu szpiegowania przed rozwodem itd. Jak się podniesie larum to zapewne będzie "ale czemu list do mnie został wydany komuś innemu" xD

•  

@rozowyrychupeja69: Moja mama pracuje na poczcie. Najgorszy kołchoz z możliwych. Nie mają ludzi i często musi zostawać na zmianach po 12h. Już nie wspominając, że np latem nie mają klimatyzacji i po prostu nie da się tam nawet oddychać. Ale zmienić pracy nie zmieni, bo nic innego nie ma ech. Współczuję pracy :(

•  

@komw: Jeśli system jest spieprzony bo to stary dinozaur to wątpię żeby niezadowolenie szeregowych pracowników miało wpłynąć na podjęcie kosztownej decyzji o zakupie nowego systemu. No i poczta polska to nie jest prywatna firma, świat państwowej biurokracji to trochę inny wymiar.

•  

pierwsza „poważna” praca, chxe spierdolic jak najszybciej :)

@rozowyrychupeja69: Łap cokolwiek i gdziekolwiek. Robiłem w tej samej grupie kapitałowej (ale nie na poczcie) i zdecydowanie szkoda życia.

•  

@rozowyrychupeja69: tylko paczkomaty! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69: o której robicie sobie z koleżankami pazury?

•  

Przestań się mazać, zawsze mogłaś pizzę wozić, albo w kopalni pracować

•  

Skad ten nick i co oznacza 69 na końcu ?( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69: ludzie to często chamy i zawsze patrzą tylko z perspektywy swojego stołka "bo ja to chce i już". Nie wiem na ile to pocieszające (wcale, wiem) ale w tej sytuacji co Ty znajduje sie każda ekspedientka/sprzedawca/kasjer. Reklamacje, "widzimisie" klientów, towar brzydki, zły, nie taki, "bo ostatnio kupiłem i się popsuło" - sprzedawca ma na to wszystko najmniejszy wpływ, a i tak zostanie potraktowany jakby osobiście dziergał ten sweter który Pani Bożena kupila.

•  

czy do odebrania poleconego/paczki w placówce pocztowej wystarczy podanie danych na które ta paczka jest?

@Kornad: Ja dostałem smsa, że paczka awizowana, a faktycznego awizo nie było. Zaszedłem na pocztę, dałem dowód i babka szukała po nazwisku. Co prawda nie znalazła (może dlatego, że paczka z Chin) i pokazałem jej smsa, ale odpowiedź na twoje pytanie brzmi: tak, można iść bez awiza, jeśli wiesz, że paczka faktycznie jest.

•  

@rozowyrychupeja69: Mam pytanie - kiedy gówno zwane Pocztą Polską zniknie? Nie, nie jest to przytyk do pracującyh tam ludzi jak Ty, ale do firmy ogółem. Ostatnio list polecony z sądu szedł z tego samego miasta do tego samego 24 dni... Nosz ku^%#a szybciej by to żółwiem wysłali

•  

@rozowyrychupeja69: brzmi jak robota na 2 godzinki ;)

•  

@konto_dla_trybu_nocnego: u mnie jest na następny dzień napisane zawsze

•  

@Ssssse: tak se wymyślam a 69 lubię;)

•  

@rozowyrychupeja69: dlatego zostaniesz zastąpiona przez paczkomat

•  

@rozowyrychupeja69: Wniosek nasuwa się sam, ten system jest specjalnie tak zrobiony, aby urosły na tym prywatne przedsiębiorstwa dostarczające przesyłki

•  

@karnom: W Polsce jest bodajże ponad 200 firm świadczących usługi listowe/kurierskie. Proszę pokaż mi, która z tych firm prócz Poczty Polskiej jest przygotowana do świadczenia usług powszechnych. I która z tych firm, w ogóle chce świadczyć usługi powszechnie? Zniknie Poczta i co w zamian? Skoro do przetargów nikt inny nie staje, bo nie mają ochoty budować sieci placówek i świadczyć usług powszechnie. W innych krajach to rozumieją i dają subwencje Pocztom za poniesione straty (utrzymywanie placówek/rejonów nierentownych) u nas jest to równe 0. Więc pytam. Jeżeli nie Poczta to jaka inna alternatywa?

•  

@rozowyrychupeja69: na górze czy dole ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69: często myślisz o sexie siedząc w okienku?

•  

•  

@jamnig: @konto_dla_trybu_nocnego: @Dawidi: Bez obrazy, ale sprawa jest prosta. Póki się listonosz nie rozliczy to przesyłki są u niego na stanie i on za nie odpowiada. Więc nawet jak leży obok was w UP to pani z okienka nie powinna jej wydawać.

Teraz druga sprawa. Największy pieprzony problem jest w tym, że 99% osób w tym pewnie też wy nie widzi różnicy między usługami. Nie widzi różnicy czy pudło z butami jest wysłane jako list nierejestrowany, list polecony czy jako paczka lub zagraniczny global expres.

A różnica jest chociażby dlatego, że niektóre usługi obejmują doręczenie do ręki - a niektóre doręczenie do SKRZYNKI. I na tej podstawie listonosz wie co musi zabrać a czego nie musi zabrać. Jeżeli duża przesyłka to list polecony to listonosz ma obowiązek go zabrać w rejon i próbować doręczyć. Rozmiar przesyłki nie ma znaczenia.

Natomiast przesyłka nierejestrowana, która nie wchodzi do skrzynki lub np. Global Expres mówię o tym, ponieważ przesyłki z CHIN z 95% całego szajsu z aliexpress jest nadawane jako przesyłki nierejestrowane lub przesyłki typu Global expres A te usługi gwarantują doręczenie do skrzynki - jeżeli nie wchodzą do skrzynki listonosz ma prawo awizować i nie musi wchodzić i dawać do rączki tego.

I 90% osób, które kręci małysza na poczcie to własnie są osoby typu. 3 opakowania butów przyszły mi a listonosz leń nawet nie wziął ich w rejon. Ależ nie musiał, bo to był "global" i nie wchodziły te 3 pary butów do skrzynki! JAK TO NIE MUSIAŁ ONA PŁACI WYMAGA. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Do tego jeszcze kilka wrzutów o komunie i jak to jeszcze istnieje itp. itd. A listonosz nic złego nie zrobił, pracował zgodnie z obowiązującymi przepisami.

•  

@rozowyrychupeja69: Masz szczęście! Jak na pierwszą pracę to może być, ale uciekaj stamtąd jak najszybciej! :)

•  

@rozowyrychupeja69: lubisz kurewskie wzorki na rajtuzach? Wolisz rajstopy czy ponczochy?

•  

@rozowyrychupeja69: czytacie na poczcie listy w wolych chwilach?

•  

@rozowyrychupeja69: to po cholere pracujesz w tym gownie? Bede jeszcze glosniej narzekal, czepial sie i sapał na poczcie ze swiadomoscia ze siedza tam takie nieudaczniki co nie potrafia pracy zmienic tylko siedza i stekaja jak im zle. Prywatne uslugi pocztowe i tak dzialaja dziesiec razy lepiej od was.

•  

@haosek: Nie chodzi o to, że ktoś winą obarcza panią w okienku, bo ona se tego nie wymyśla. Ja wiem, że kierowniczka wydała moją paczkę poza procedurami. Chodzi o to, że procedury są kretyńskie, a poczta jest nieelastyczna i nie potrafi ogarnąć tego, że w takim paczkomacie jak paczka idzie jeden dzień to masz go na następny po wysłaniu do odbioru. A jak na poczcie duży polecony idzie jeden dzień to na następny listonosz ma go w wirtualnym doręczeniu, bo ani go nie bierze ze sobą, ani nie możesz go na poczcie sam odebrać. Więc finalnie i tak najwcześniej możesz mieć po 2 dniach. Na szczęście znicz możesz kupić zawsze.

•  

@rozowyrychupeja69: dlaczego poczta zwróciła mój list mimo ze mam usługę przechowywania i dlaczego w automacie miałem awizo?

źródło: D245F23D-9635-4C9D-944C-7F312ACAA1FC.jpeg

•  

@Woo-Cash1900: no to gitarka w takim razie, będę pamiętał na przyszłość. :)

•  

@rozowyrychupeja69: Nie mam i nigdy w życiu nie miałem nic do pań pracujących na poczcie, nigdy praktycznie nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69: Ty nie pisz do nas co jest źle, bo my wiemy. Ty - jako praktyk tego systemu - wymyśl jak to poprawić i pisz do osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy.
      Takich systemowych rzeczy, które by po trochu poprawiały pocztę jest sporo. Pierwsze co przychodzą do głowy:
      - tylko jedno okienko na usługi dodatkowe (płacenie itp.) a reszta do normalnej obsługi pocztowej,
      - każdemu kto przychodzi z awizem podsuwanie do podpisu formularza na wrzucanie poleconych do skrzynki (małymi krokami do celu),
      - te znaczki które nakleja obsługa poczty można zastąpić stemplami (kolejne 45 sekund na każdym kliencie).
      Wystarczy być kreatywnym, a nie narzekać na ludzi, że narzekają na patologiczny system.

•  

@rozowyrychupeja69: Masz pewnie wielę racji w całym wpisie ale co do awizo: dziesiątki razy słyszałem historie jak to listonosz wrzuca awizo do skrzynki w bloku nie pukając w ogóle do drzwi. Nie ma się więc co dziwić że ktoś kto czeka na ważną paczkę bierze awizo za pół godziny do łapy i leci na pocztę. No a paczki nie ma bo d.bil listonosz nosi ją w torbie do końca dnia. Także ten problem o którym piszesz można u was łatwo rozwiązać przyciskając listonoszy aby rzeczywiście dostarczali paczki. Chociaż widzę że oni mają tam u Was nadal jak u Pana Boga za piecem, skoro układacie im listy alfabetycznie i adresami jak dzieciom.

•  

@Wykopowiedz: Programista za 3700 na rękę ? stary weź ty lepiej kielnie do tej ręki bo chyba nie podumałeś. U mnie w firmie świeżaki po studiach (albo w trakcie magisterki jeszcze) dostają 8000 brutto podstawy + bonus + akcje

•  

@rozowyrychupeja69: a jak jest awizo od paru dni a na poczcie ani śladu przesyłki to co wtedy?

•  

Co Cię zmusza do pracy u najbardziej patologicznego pracodawcy w Polsce?

@Tomcio_W: brak kwalifikacji, a co innego?

•  

•  

@rozowyrychupeja69: dlaczemu mimo aktywacji eINFO:awizo listonosz uporczywie zostawia awiza papierowe, a elektronicznego nie dostaję?

•  

Tak was widzę

źródło: IMG_20191126_114844.jpg

•  

@rozowyrychupeja69: Akcja humanizowania pracowników poczty. Szanuję.

•  

@rozowyrychupeja69: ya yebe, w zeszłym tyg poszedłem na poczte, gdzie nikt normalny dobrowolnie nie pójdzie - jak z więzieniem. Wchodzę, kolejka 2 osoby plus babcia. Babcia płaci rachunki. Trwało to z 20 minut. Wkurw na maxa. Drugi koleś podchodzi. Coś jest nie tak i babka za ladą woła drugą babkę, która siedzi na stoisku z kredytami i nic nie robi. 5 minut sterczą nad kompem i nic się nie dzieje. Pierdłem rzygłem i wyszłem, bo chamstwa nie zniesę.

+: hu-nows
    •  

@banan5005: Nikt nikomu nie układa listów czytaj ze zrozumieniem, a potem dopowiadaj sobie historie do tego.
      Ty słyszałeś dziesiątki historii o tym jak to zły listonosz nie doręcza przesyłki. Ja słyszałem dziesiątki stop, czekaj.. przeżyłem dziesiątki sytuacji gdzie to ludzie dają dupy a nie listonosz.

Pierwsza formalna sprawa jest taka, że listonosz nie doręcza paczek tylko listy. Wszystko co ma listonosz jest formalnie listem, więc przestańcie traktować to jako paczkę. Bo wszystko co ma listonosz to list, czyli usługa przeznaczona do wysyłania korespondencji.

A chcesz wiedzieć jakie to dziesiątki sytuacji? Ok tak na szybko sytuacje, po których była skarga/lub mogła być skarga, że listonosz leń.

- Dziadek był w piwnicy po ziemniaki, ja w tym czasie awizowałem mu list. (wróciłem do niego po 15 minutach [bo zawsze jest w domu] i stąd wiem).
      - Kobieta brała prysznic, ja w tym czasie pukałem (sąsiadka wyszła, że ona u siebie słyszy wodę)
      - Kobieta gada przez telefon i 10 minut nie słyszy dzwonka
      - Głośno grająca muzyka
      - wyczerpana bateria w dzwonku
      - ogrodzony dom, zamknięta furtka (skarga i tak była, że listonosz leń)
      - kobieta nie chciała wziąć listu do syna "niech se idzie na pocztę" / synowi powiedziała, że listonosza nie było
      - standard to skargi dla listów, których nie trzeba doręczać do ręki (nierejestrowane/global expres) a ludzie oczekują, że listonosz będzie biegać pół dnia za nimi
      - biegający pies brak możliwości wejścia na ogród (dzwonek przy drzwiach za furtką)
      - dzwonek do drzwi słyszę starszą babcie "nie otwieram, nie otwieram, jezu kto" / na wieczór skarga, że babcia cały dzień w domu i przesyłka do córki awizowana
      - brak dostępu do bramy, nikt nie chce otworzyć
      - słyszę, że ktoś jest w domu / grac w CS / nie słyszy dzwonka
      - piętro gdzie jest 10 mieszkań, na żadnym nie ma numeru - awizo do skrzynki, nie mam obowiązku szukania czy 'to tutaj'
      - brak numeru na budynku - nie mam obowiązku sprawdzać czy ten dom to ten / narażam się na doręczenie komuś innemu przesyłki, a to nie mój obowiązek mięć oznaczony dom
      - dzwonie 10 minut domofonem do wszystkich ludzi w bloku w tym adresata / udało mi się wejść po kolejnych 10 minutach jak jakaś babcia wracała do domu / awizo - jak 10 minut nie otwiera ktoś domofonu to nie będę leciał na samą górę / skarga - "polecony to się przynosi w zębach do drzwi"
      - agresywny klient / z góry awizo (wpisany w rejestr zagrożeń)
      - słyszę, że ktoś jest wdomu - nikt nie otwiera / awizo -> skarga
      - ktoś odkurza nie otwiera
      - dzwonie "EEE młody otwórz" cisza... "kur.. idziesz czy nie?"... "a hu.. z tym" / awizo
      - dzwonie dzwonkiem słyszę krzyk kobiety "NO KTO KURW. ZNOWU", nie odzywam się czekam na to aż ktoś normlanie się spyta,albo otworzy drzwi. Cisza, po chwili tylko krzyk "to pier.. nie otwieram" / awizo
      - facet grzebie coś w garażu (nie wiedziałem, że to adresat) poszedłem do drzwi pukam, nie otwiera nikt / awizo oczywiście skarga
      - byłem u państwa X, awizowałem 2 listy do nich, poszedłem 2 piętra wyżej.. doręczam list innej Pani. Zbiegam na dół wrzucam awizo do skrzynki do państwa X. Pech w tym, że akurat jak byłem 2 piętra wyżej to oni wrócili do domu przy okazji sprawdzający czy nic nie ma w skrzynce (a nie było, bo dopiero wrzuciłem wychodząc z bloku).
      - U pani C jestem między 11-12. Pewnego dnia miałem bardzo dużo pracy i byłem tam koło 14. Awizo. Pani C uznała, że skoro jej córka była 13:30 (wychodziła do pracy o tej), a listonosz zawsze jest 11-12. To listonosz leń je..ny i tylko awizo wrzucił. Skarga of kors.

Oczywiście takie osoby często są pierwsze do darcia się i kręcenia afer.

•  

@rozowyrychupeja69: Ja problemu nie mam ogółem do tych opisanych spraw.

W zeszłe święta wysyłałem cztery paczki.

- Kindle do USA do koleżanki (w sensie, że os. prywatna -> os. prywatna) (elektronika bez sprzedaży)
      - prezenty świąteczne do USA do koleżanki i kolegi
      - piwo domowe (moje) do RPA do kolegi

Tam pracują trzy panie. Jedna ok. czterdziestki, dwie około sześćdziesiątki. Wysłanie tych paczek to była droga przez mękę. Nie wiedziały, jak wycenić przesyłki. Nie wiedziały, co to jest proforma i jak ją wypełnić poprawnie. Pomimo sprawdzania czegoś przez 15 minut, nie były w stanie powiedzieć, czy można wysłać piwo domowe do osoby prywatnej do RPA. Potem to znalazłem w 3 minuty na stronie PP w spisie, czego nie wolno wysyłać do jakiego kraju - pozycja wg mnie obowiązkowa, jasna i przejrzysta. Paczka do RPA została źle nadane, bo w tym "kliknął się" inny kraj (jakaś wyspa na środku Pacyfiku) i musiałem się pierdzielić ze zwrotem kasy, bo źle tez wybiło cenę.

Ogółem to PP nadaje się do tego, żeby wysłać nieważny list i do obsługi instytucji państwowych.

•  

@rozowyrychupeja69: naziści też tylko wykonywali rozkazy...
      Dla mnie to takie durne, pracujesz dla firmy X to bierzesz odpowiedzialność za całą politykę tej firmy.
      Przecież kolejki na poczcie wynikają z tego, że jest za mało placówek i to jest problem dla was, bo macie więcej pracy i dla klientów, którzy muszą stać w ogromnych kolejkach.

•  

@rozowyrychupeja69: Poczcie Polskiej chcę podziękować za zajebanie 4 paczek/listów rejestrowych z Chin

•  

@rozowyrychupeja69: No cóż tutaj dodać - taka prawda. Masz przejebane, bo jesteś na pierwszej linii kontaktu z klientem - to do ciebie będą kierowane pretensje że, nie wiem, listonosz coś odjebał, że paczka nie dotarła, że sratatata...

...mimo, że twój wpływ na to wszystko, jako "szeregowy pracownik PP", jest żaden. Nie ty ustawiasz reguły gry, nie ty tworzysz przepisy i regulacje, nie ty ustawiasz ceny.

Moja rada - olej to. Bezpośrednia praca z klientem jest TRUDNA, wymaga twardego dupska - nie pozwalaj więc na to, by takie dziwaczne sytuacje dnia codziennego wpływały na ciebie, na twoją psychikę i samopoczucie. Swoją pracę wykonuj najlepiej jak potrafisz... i tyle.

Stara zasada pracy z trudnym klientem, w sytuacji gdzie nie jesteś odpowiedzialna że coś się zjebało - jednym uchem wpuszczaj, drugim wypuszczaj, z fałszywym uśmiechem na ustach. Nadmierne przejmowanie się tym wszystkim niczego nie zmieni.

Inaczej, po prostu, się nie da - bo człowiek prędzej czy później zwariuje.

Trzymaj się ciepło.

•  

@rozowyrychupeja69: Te kary na poczcie to są chyba tylko na papierze :D Wczoraj specjalnie w domu zostałem bo oczekiwałem na list.. A tu JEB! Awizo się pojawiło w skrzynce i nawet nie wiem kiedy.. No tak.. Po co nosić paczkę jak można dać awizo :D

•  

@Sierran: tak? Musimy zapłacić 2000 podzielone na wszystkie babki na okienku za zaginięcie listu sądowego XD

•  

Poczta to masakra. Mam skrytke, pani potrafi awizo do poleconego adresowanego ja skrytke wrzucić do skrzynki w domu zamiast do skrytki, bo tak i cco jej zrobisz, można iść na skargę do dyrektorki ale godziny jej przyjmowania są takie że musiał bym okupować ta pocztę by się do niej dostać. Obowiązek dwukrotnego awizowana mają w dupie i dostaje tylko jedno awizo. Jeśli termin odbioru pisma minie potrafią po paru dniach wyjąć awiza że skrytki tak , że nawet nie wiem , że było jakieś pismo. I drobiazgach typu odesłanie pisał dzień przed terminem bądź odesłanie nie tego listu przy kilku awizowanych z różnymi terminami nawet nie wspominam. Panie są mile ale kurewsko nie kompetentne. Ich pomyłki mogą skutkować u ludzi którzy nie odebrali pism odpowiedzialnością karna, strata pieniędzy i innymi poważnymi konsekwencjami. Przy tym kłamią jak najete by bronić własnej dupy. Bo jak ja ma udowodnić w sądzie , że nie otrzymałem awizo?

•  

@rozowyrychupeja69: Ja zawsze odbieram awizo z tego samego dnia, przychodzę około 18 i jest gites.

•  

@rozowyrychupeja69: jak to jest...któryś już raz przychodzę na pocztę, wyjmuję ze swojej skrytki awizo, idę do baby z okienka, pokazuję, że znalazłem w skrytce i za każdym razem jest zamieszanie z szukaniem przesyłki...po czym dostaję prosto na twarz hasło 'Pan już to odebrał' (ʘ‿ʘ) ...za każdym jebanym razem mnie trolujecie wy baby z okienka wy.
      przecież se nie wrzucam awizo do skrytki z powrotem, bo to się przecież zostawia przy odbiorze... ¯\_(ツ)_/¯

•  

@haosek: Niech to wysyłają kurierem , paczkomatem , gołębiem. cokolwiek. Mogę dopłacić, byle nie czekać fhooj czasu albo ślęczeć na poczcie po awizo. Godzinka spędzona na poczcie to godzinka mniej na pracę i przyjemności, więc same straty...

•  

@rozowyrychupeja69: Mieliście kiedyś u siebie na urzędzie sytuacje, że płaciłyście to mityczne 2 koła? Przecież PP bierze na "klatę" te kary i nie obciąża nimi pracowników. Ja mam przepracowane 4 lata i nie znam nikogo kto był obciążony w ten sposób (kara 2 tyś).

•  

@karnom: Jak trzeba walić skargę to odbiorca mówi "płacę wymagam". Jak chodzi o coś innego to "nadawca to klient i on kupuje usługę nie ja, który nigdy bym nie wybrał PP". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rozowyrychupeja69: tego debila co wymyślił, że Polecone zagraniczne listy ( ich numery) będziecie ręcznie wpisywać w książkę nadawcza to bym ......

•  

@rozowyrychupeja69: Poznałaś Kękiego osobiście?

•  

@rozowyrychupeja69: Też tam pracowałem, najlepsza rzecz jaka mi się tam przytrafiła to złożenie wypowiedzenia ᕦ(òóˇ)ᕤ

•  

Przepraszamy Królu, ale listonosze muszą przyjść z rejonów, ekspedycja musi je wpisać w system dać nam dwa pudła listów, które następnie musimy wpisać do systemu

@rozowyrychupeja69: Z całym szacunkiem do całej reszty, to jest bulszit. W 95% przypadków listy zostały w placówce a doręczyciel wziął same awiza. Więc komplet informacji na poczcie jest, ja wiem że mój list też tam jest, ale nie dostanę go, bo tak. A i tak stoję w kolejce na poczcie i truję wam dupę tylko dlatego, że listonoszowi się nie chciało i przy porannej kawce wybazgrał kilkaset awiz, poroznosił po blokach i cyk, pora na CSa.

•  

@rozowyrychupeja69: każdy zawód ma strony, o których ktoś w nim nie pracuje nie wie. Panie z poczty, urzędnicy, tirowcy, budowlańcy, hydraulicy, policjanci, nauczyciele, kasjerzy itd itd o wszystkich są różne stereotypy. Nie można patrzeć na ludzi przez pryzmat wykonywanej pracy tylko przez ich podejście, bo zawsze trafi się leniwa, egoistyczna pała, która łaskę robi, że pracuje, a z drugiej strony są też osoby, które pracują z zaangażowaniem i starają się innym pomóc.

•  

@rozowyrychupeja69 masz najlepszy nick w historii tego portalu ❤️

•  

@rozowyrychupeja69: Jesteście czegos jeszcze ciekawi?
      Jakieś pytania? Bo w sumie to tak obszerny temat, ze mogę pisac i pisac

Tak. Na chuj pracujesz w tak gownianym miejscu? Jak zarobki w stosunku do tego nakładu pracy i odpowiedzialnosci finansowej? PS: nigdy nie uważałem ze sie obijacie, wrecz przeciwnie

•  

Przepraszamy Królu, ale listonosze muszą przyjść z rejonów, ekspedycja musi je wpisać w system dać nam dwa pudła listów, które następnie musimy wpisać do systemu my, a co jest ciężkie przy klientach, robimy to godzinę po zamknięciu poczty i listy są na następny dzien, trzeba je poukładać alfabetycznie ulicami po wpisaniu do systemu i włożyć do szuflady. Nie bądźcie głupolami, i nie sądźcie, ze wyciągamy skądś ten list (chyba z dupy listonosza) i od razu możemy wam go dać.

@rozowyrychupeja69: chuj mnie to obchodzi, jak jestem cały dzień w domu, paczki nie ma a awizo jest
      nawet jebane patałachy z dpd mogą jakoś paczkę dostarczyć

•  

Nie bądźcie głupolami, i nie sądźcie, ze wyciągamy skądś ten list (chyba z dupy listonosza) i od razu możemy wam go dać.

@rozowyrychupeja69: Tak jakby listonosz miał ten list fizycznie przy sobie, a nie od razu wychodził z wypisanym awizem, tfu.

Skup się na przepisach siostry eutanazji.

•  

@rozowyrychupeja69: jak dziala envelo? Czy rzeczywiscie jest pierwszenstwo w kolejce?

•  

@rozowyrychupeja69: wyslalam ponad tydzien temu list polecony priorytetowy i nie dotarl do adresata (╯︵╰,) moge cos z tym jeszcze zrobic? Nie mam żadnego potwierdzenia ani nic wiec zakladam ze juz przepadl?

•  

@rozowyrychupeja69: Rychu, jak tam minęła dniówka?! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Estazolan: skoro był polecony to musiałaś dostać kartkę, jak dostałaś to to jest Twoim prawem do jakichkolwiek roszczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Tomcio_W: już wychodzę, 12 h dzisiaj ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@przystan-na-wyspie: U nas nikt z envelo nie włazi bez kolejki w sumie, ale jak jest duża a się wciśniesz to inni klienci coe zjedzą xd

•  

@majkel_bialkov: doswiadczenie, ale raczej długo tu nie popracuje;)

•  

Ludzie którzy chieliby odbierać wszystkie przesyłki nadane do ich bliskiej rodziny i mają focha o to że nie mogą chyba nie do końca ogarniają zasady otaczającej rzeczywistości.

@PodprzestrzennyKolektywPizzy: no popatrz a listonosz przychodząc do domu jakoś ma to głęboko w dupie i daje wszystkie przesyłki pierwszej napotkanej osobie pod adresem. Więc?

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Sam sobie kupię ( ͡° ʖ̯ ͡°)

odpowiedzi (18)

Sobota, ach sobota...
    To już dziś! Dziś jest ten dzień! Dzień na który wszyscy czekali cały tydzień!
    No może prawie wszyscy... Bo na tagu #przegryw dzień jak co dzień... Wstać z łózka, śniadanie, wykop, masturbacja, wykop, obiad, wykop, masturbacja, masturbacja, kolacja, masturbacja, sen.
    Ale nie dla wszystkich! Dla lepszych genetycznie mężczyzn, właśnie o tej porze zaczyna się sezon godowy!
    Oskar ma 21 lat. Studiuje w Warszawie, na prestiżowej prywatnej uczelni. Mieszka w ścisłym centrum Warszawy w mieszkaniu kupionym mu przez ojca - właściciela firmy deweloperskiej. W związku z tym, Oskar nie musi się martwić o pieniądze na czesne, rachunki, czy też imprezy. Te ostatnie są jego ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Właśnie skończył trening ze swoim trenerem personalnym, i wrócił do domu. Jest umówiony na godzinę 21:00 w warszawskim klubie The View - najdroższym i najbardziej ekskluzywnym. Bawi się tam tylko i wyłącznie Warszawska elita. Oskar zna właścicieli klubu więc, wejdzie bez kolejki, jak prawdziwy VIP. Szybko ubiera się w swój nowy strój z VITKAC-a. Całość kosztowała jedynie 17500zł. Zakładając zegarek Audamers Piguet za 54000zł, który dostał na urodziny od taty, szybko sprawdza w lustrze formę. "Jest dobrze!" pomyślał Oskar prężąc swoje wyrzeźbione, niczym posąg Myrona ciało. W końcu trener personalny inkasujący jedynie 120 zł za godzinny trening wie jak robić progres.
    Nasz heros, po nałożeniu na swój pędzel ekskluzywnej włoskiej pomady do włosów, celem nadania mu sprężystości, oraz spryskaniu się perfumami Toma Forda, z limitowanej serii za jedyne 1830 zł, zamawia Ubera.
    O 21 będzie już w klubie. Już od przekroczenia drzwi, większość dziewczyn będzie oglądać się za Oskarem. "Anka, widziałaś go? hehe Jakie ciastko hehe" Na parkiecie nie będzie miał dużego problemu w znalezieniu partnerki do tańca. Jedna z dziewczyn która przyjdzie do klubu z innym chłopakiem na 1 randkę, zastawi go by po 2 minutach tańca całować się z języczkiem z Oskarem. To będzie już 6 dziewczyna przelizana na parkiecie.
    Ach, taki to pożyje!
    Wtedy uroczy młodzieniec wypatrzy...ją! Twoją przyszła, żonę! Biedaczka doskonale widziała jak Oskar obraca inne dziewczyny. Do niej też podchodzili inni chłopcy. Byli normalnymi, miłymi mężczyznami.
    "-Część, nazywam się Mirek. Sama tu przysz...
    -Nie jestem zainteresowana, mam chłopaka" (Chłopaka oczywiście nie miała)
    Powie, z pogardą, tuż po zobaczeniu linii włosów typu norwood 3, oraz oczu posiadających negatywne canthal tilts.
    Koleżanki będą jej mówić:
    "-No ale, czemu go spławiłaś? Był bardzo miły...
    -Sama nie wiem, po prostu nie było między nami chemii..."
    Wtedy podejdzie do niej Oskar...pijany jak burza
    "-Ssoo est cipcia?
    -Ojej, jeszcze nikt nie zagadał do mnie takim odważnym tekstem... Nazywam się <Imię Twojej przyszłej żony>"
    "Ale jest odważny... hmmm kręcą mnie pewni siebie faceci!" pomyśli, wpatrując się w głęboko osadzone w czaszce wojownika, oczy łowcy Oskara. Nie minie minuta jak już się będą całować... Oskar będzie musiał się mocno garbić, żeby dobrać się do jej ust. W końcu to jeden z minusów 197 cm wzrostu.
    "-Ale Ty wysoki jesteś, hehe! Ja wyglądam przy Tobie jak mała dziewczynka, hehe. Mam tylko 153 cm, ale zawsze wolałam wysokich hehe"
    Za godzinę będą już w jego mieszkaniu na strzeżonym osiedlu wybudowanym przez firmę deweloperską jego ojca.
    Nie chcesz wiedzieć co będą robić...
    "Jaki piękny świat! Jaki piękny świat, gdy się ma 20 lat" podśpiewuje Twoja przyszła żona jadąc windą do apartamentu Oskara.
    Teraz będzie główny punkt wieczoru! Teraz posmakuje tego boskiego, umięśnionego ciała którego proporcje zawstydziłyby nawet Lazara Angelova!
    Będzie się dławić Oskarową dwudziestką-trójką. Jej ślina będzie aż kapać na podłogę podczas face-fucka. Potem jak posłuszna sucz, dosiądzie tego króla życia, i zaspokoi jego nienasyconą rządzę! Nad ranem nasza dwójka młodych pół-bogów, po wielokrotnych orgazmach zaśnie wtulona w siebie, i nie będzie niczego żałować. Kilka godzin później się pożegnają i nigdy więcej nie zobaczą.
    Gdy za 10 lat obniży standardy i zwiąże się z Tobą, to nie myśl, że będzie Cię traktowała na równi z Oskarem. Ty będziesz samcem, któremu ewolucja przypisała rolę przynoszenia mamuta do jaskini. Nie rolę rozpłodu! Ona jest przewidziana jedynie dla wybrańców, szczerze pożądanych przez samice. Takich wybrańców jak bohater tej historii... Taki los Twój... Taki los milionów polskich mężczyzn!
    Miłej sobotniej nocy, Wykopki!
    #przegryw #wygryw #blackpill #redpill #przygodyprzyszlejzony #logikarozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #podrywajzwykopem #stulejacontent #spierdolenie #wzrost #pasta
    pokaż całość

odpowiedzi (51)

globalne ocieplenie to nie zarty

odpowiedzi (2)