•  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Do końca rejestracji i weryfikacji zgłoszeń do drugiej edycji wykoPAKA zostało już tylko 5 dni. Czym jest wykoPAKA? O tym nieco niżej. Najpierw chcielibyśmy Wam ogromnie podziękować za tak liczne uczestnictwo w zabawie. Już teraz mamy ok. 150 zweryfikowanych uczestników więcej niż przed rokiem.

  Sporo kontrowersji w tym roku wzbudziło wymaganie przynajmniej 50 wpisów na Mikroblogu do udziału w zabawie. Jest to warunek, z którego nie zrezygnujemy, chcielibyśmy jednak przybliżyć Wam ideę jaka stała za jego wprowadzeniem. Wyjaśnienie tego oraz innych wymagań znajdziecie w komentarzu.

  Jak pewnie część z Was zauważyła, od wczoraj powiadomienia z tagu #wykopaka nieco się uspokoiły. To dlatego, że tag ten stał się naszym tagiem autorskim. Jeśli nadal chcecie otrzymywać powiadomienia z tagu od wszystkich, musicie w ustawieniach konta zaznaczyć opcję "przysyłaj powiadomienia z tagów autorskich od innych osób niż autor".

  pokaż spoiler Swoją drogą @moderacja, przydałoby się takie ustawienie do każdego tagu z osobna lub lista wyjątków.


  pokaż spoiler Jeśli widziałeś/widziałaś nasz pierwszy wpis o starcie zabawy to dalszą część możesz śmiało pominąć.


  Czym jest wykoPAKA?
  wykoPAKA to zabawa dla użytkowników Wykopu polegająca na wzajemnej wysyłce świątecznych podarunków z listem oraz upominkami. Ty przygotowujesz paczkę dla kogoś, a ktoś inny przygotowuje paczkę dla Ciebie - to proste!

  Jak wziąć udział w zabawie?
  Przede wszystkim musisz spełniać wymagania. W tym roku od uczestników zabawy wymagamy przynajmniej półrocznego stażu na Wykopie i minimum 50 wpisów na Mirko (dla uczestników poprzedniej edycji obniżyliśmy limit do 25 wpisów). Jeśli spełniasz wymagania odwiedź oficjalną stronę zabawy, gdzie czeka na Ciebie przycisk „Dołącz do zabawy”. Zrezygnowaliśmy z problematycznego przepisywania kluczy. W tym roku do zabawy zalogujecie się prosto dzięki WykopConnect wykorzystując swoje wykopowe konta.

  Jakie są terminy?
  Terminy zabawy opublikowane są na stronie wykoPAKI.

  Ile to kosztuje?
  Nic! Udział w zabawie jest darmowy. Ponosisz jedynie koszt przygotowania i wysyłki paczki. Minimalna wartość paczki to ok 50zł, nie wliczając w to kosztów wysyłki.

  Jak losowane są pary?
  Pary dopasowywane są do siebie głównie na podstawie preferencji wysyłki i odbioru paczki. Uczestnicy zabawy łączeni są w pary na zasadzie A->B, B->C C->A, więc niezależnie od ilości uczestników każdy znajdzie swoją parę.

  Czy można zrezygnować z zabawy/nie wysłać paczki?
  Bez żadnych konsekwencji można zrezygnować z zabawy do momentu weryfikacji Twoich danych. Jeśli zrezygnujesz po weryfikacji lub nie wyślesz paczki trafisz na Ścianę Wstydu. Jest to publikowana lista osób, które zawiodły w poprzednich edycjach i w „nagrodę” zostały wykluczone z uczestnictwa w kolejnych edycjach. Pamiętaj, że dane do wysyłki udostępniamy Twojemu nadawcy dopiero po weryfikacji Twojej paczki, także nie wysyłając paczki nie otrzymasz również swojej.

  Co musi zawierać paczka?
  Jedyną rzeczą, której wymagamy jest list. Nie weryfikujemy jego treści, musi on jednak mieć formę listu, zatem np. karta pocztowa nie przejdzie. Reszta paczki to już Twoja inwencja. Pamiętaj, że paczka musi być spersonalizowana pod odbiorcę. Wykorzystaj przygotowany przez niego opis, a także porady zamieszczone w sekcji „Inspiracje” na stronie głównej zabawy. Przygotuj paczkę jaką sam/sama chciałbyś/chciałabyś dostać.

  Co nowego w tym roku?
  Oczywiście nowy wygląd strony. Prócz tego logowanie za pomocą konta na Wykopie oraz zwiększone wymagania dotyczące uczestnictwa w zabawie oraz minimalnej długości opisu. W tym roku po raz pierwszy możecie brać udział w zabawie jako uczestnicy i/lub jako wolontariusze. Wolontariusz to osoba, która w przypadku, gdy ktoś nie otrzyma przesyłki z winy nadawcy lub przewoźnika przygotuje zastępczą paczkę dla odbiorcy nie otrzymując nic w zamian. Można brać udział w zabawie tylko jako wolontariusz, tylko jako uczestnik lub jako wolontariusz i uczestnik jednocześnie. Mimo wszystko mamy nadzieję, że w tej edycji wolontariusze nie będą potrzebni, a wszystkie paczki dotrą do swoich odbiorców jeszcze przed Świętami.

  Jacyś organizatorzy?
  Organizatorami zabawy jesteśmy my: @chybaDapi oraz @dobry_programista, a w rozpatrywaniu zgłoszeń weryfikacyjnych pomagać nam będzie w tym roku @trusru. Podobnie jak w poprzedniej edycji również bierzemy udział w zabawie, ale nie możemy weryfikować swoich paczek ani paczek naszych nadawców. Nie wiemy także kto przygotowuje dla nas paczki – lubimy niespodzianki tak samo jak Wy :).

  W razie pytań i problemów jesteśmy do waszej dyspozycji pod tagiem #wykopaka oraz na PW.

  Zapraszamy do rejestracji i dziękujemy, że jesteście z nami!

  Ekipa wykoPAKI.

  No i tagi #wykopaka i #wykopoczta dla zasięgu.

  źródło: wykop.pl

  •  

   Mirki i Mirabelki! W odniesieniu do wymagań jakie w tym roku postawiliśmy przed uczestnikami:
   - wymaganie 6 miesięcznego stażu w zabawie nie jest nowe i pojawiło się już w poprzedniej edycji. Jeśli ktoś twierdzi, że nie spełnia tego wymogu, ale brał udział w poprzedniej edycji innym kontem, oznacza to, że również wtedy znał zasady i mógł się domyślać, że również w tej edycji nic się w tym temacie nie zmieni
   - wymaganie 50 wpisów (25 dla ubiegłorocznych uczestników), czyli temat, wokół którego zrobiło się niezwykle gorąco – spełnia ono podwójną rolę. Po pierwsze jest dla nas sposobem na odfiltrowanie potencjalnie fejkowych kont z niską aktywnością. Po drugie wpisy są dla nadawcy dodatkową okazją, żeby dowiedzieć się czegoś o swojej parze. Możecie nam wierzyć lub nie, ale niektóre opisy nie rozbudzają wyobraźni, a zapewne każdy z Was chciałby zarówno otrzymać wyjątkową i spersonalizowaną paczkę, jak i samemu móc taką przygotować. Wielu uczestników ceni sobie możliwość "stalkowania" swojej pary. Naszym celem nie jest bicie rekordów – wolimy 300 zadowolonych uczestników, niż 500, z czego połowa miałaby mieć pretensje, że dostała paczkę, która nie trafia w jej gust lub sama nie potrafiła przygotować fajnej paczuchy. Jako że wykoPAKA jest akcją, która wypełniła pustkę po WykoPoczcie, musimy zaznaczyć, że również w WykoPoczcie były wymagania dotyczące aktywności (i to bardziej restrykcyjne, bo wymagane było nie 50 wpisów jak u nas, a w zależności od rodzaju od 200 do nawet 1000 akcji!), więc tym bardziej nie rozumiemy zdziwienia użytkowników z np. 10 letnim stażem.
   - uczestnictwo pod jednym kontem jako para – w zeszłym roku pojawiło się kilka wpisów mówiących o tym, że przygotowanie w pojedynkę paczki dla kilku osób jest problematyczne. Jest to nie tylko większe obciążenie finansowe, bo ciężko przygotować sensowną paczkę dla kilku osób w limicie do 50zł, ale również wymaga większego zaangażowania podczas gdy "stalkowanie" staje się niemożliwe. W tym punkcie zostawiamy sobie jednak nieco miejsca na indywidualną decyzję przy każdym zgłoszeniu, zależnie od treści opisu uczestnika.
   Dostajemy zapytania o możliwość robienia wyjątków. Chcielibyśmy, żeby każdy mógł wziąć udział w zabawie, ale jeszcze bardziej nam zależy na tym, żeby cała zabawa przebiegła bezproblemowo i żeby każdy otrzymał swoją paczuchę. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak ciężko ogarnąć setki zapytań spływające każdego dnia od idącej ku tysiącowi liczby uczestników. Każdy wyjątek powodowałby lawinę kolejnych zgłoszeń o kolejne odstępstwa od reguł, a my, zamiast nad weryfikacją i czuwaniem nad prawidłowym przebiegiem zabawy, siedzielibyśmy nad wklepywaniem wyjątków do systemu zabawy. Żeby nas nieco odciążyć, wymagania dotyczące stażu na portalu czy ilości wpisów są weryfikowane automatycznie. Nie sposób dostrzec, że to drugie łatwo obejść, a my nie zawsze to wychwycimy, choćby ze względu na dysproporcję między liczbą uczestników a organizatorów. Niestety praktykowane w tej edycji sztuczne nabijanie statystyk shitpostami jest dla nas niedopuszczalne i nic nie wnosi do zabawy, dlatego w przyszłej edycji nie zrezygnujemy z wymagań co do aktywności, jednak wprowadzimy zmiany w ich weryfikacji o czym informować będziemy odpowiednio wcześniej.
   Mamy nadzieję, że ten wpis pozwoli Wam nas nieco lepiej zrozumieć.

  •  

   @wykoPAKA super, że się tym zajmujecie :)
   Co do 50 wpisów szkoda, że nie było wiadomo o tym trochę szybiej to byłaby szansa na spokojnie dodawać wpisy a nie teraz na siłę robić #gownowpis właśnie dlatego, że trafiając na taką osobę trudno będzie coś wywnioskować z jej profilu.
   Limit poprieram bo sama miałam problem z napisaniem czegoś o sobię i myślę, że nie jestem w tym osamotniona ;)

  •  

   miałam problem z napisaniem czegoś o sobię

   @CurlyHairGirl: nigdy nie uzupełniałaś Złotych Myśli? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @CurlyHairGirl: Niektórzy zwyczajnie nie dodają wpisów, a np. je komentują i swoich mają kilka, a komentarzy z 2k. Mogą mieć nawet tysiąc pod znaleziskami. Jak dla mniej pomysł z wagą aktywności + punkty za staż, to było idealne rozwiązanie. Co mi teraz po tych nabitych wpisach? Nie piszę tego dlatego, że się nie łapię - bo jest wręcz przeciwnie.

   @wykoPAKA: Będzie możliwość zadania pytań anonimowo swojej parze? Przy takim sposobie weryfikowania aktywności podejrzewam, że będzie to konieczne.

  •  

   @wykoPAKA: Jak już zrobię opis i wylosujecie mi Hanehalle to podzielę się z Wami tym co dostanę. Deal?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @wykoPAKA: Macie w dupie argumenty o tych 50 wpisach, na zarzuty odpowiadacie ,,to zróbcie sobie sami zabawę", a teraz jeszcze blokujecie pod siebie tag, na którym ludzie dzielą się swoimi paczkami XDD Chryste, czemu wykopoczta przeszła w ręce takich buców

  •  

   @problemat: Dzięki za opinię, słuchamy wszystkich głosów. Nie wiem czy wiesz, ale tagi autorskie na wykopie funkcjonują już od dawna i każdy dobrze wie jak to działa.

  •  

   @dobry_programista: Czym różni się wrzucenie 25 zdjęć w 2 dni od wrzucenia 25 zdjęć w ciągu roku jako wpisy? Szkoda, że nie bawię się z wami bo mam cygaro, które krąży w paczkach od jakiegoś czasu. Może jeszcze kiedyś będzie okazja przekazać je dalej.

  •  

   @wykoPAKA: Brawo wy!! Super akcja. Super zabawa. Super emocje.

  •  

   @wykoPAKA: kiedyś zawiodłem pewną osobę z wykopaki i niestety dostałem bana to było dwa lata temu żałuję do dziś

  •  

   @wykoPAKA: lipa że tylko wy możecie się udzielać na tagu wykopaka :( tak to miał swój klimat ten spam ...

  •  

   @ketiow: nadal każdy może się udzielać pod tagiem, jednak jeśli chcesz dostawać powiadomienia od wszystkich, musisz mienić swoje ustawienia - domyślnie Wykop pokazuje powiadomienia w tagach autorskich tylko od autora.

  •  

   @wykoPAKA: szkoda że eliminujecie osoby które mają już tutaj dziesiąte z kolei konto ;) Dużo osób pewnie takich tutaj. Elo.

  •  

   @wykoPAKA: raz brałem udział było fajnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   Uwaga! To jest nic nie znaczący gównopost, aby dobić do 50 wpisów na mirko.
   Tak, jestem tutaj już prawie 12 lat i głównie lurkuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @wykoPAKA świetnie opisane i wytłumaczone, może jeden z drugim poczytają, no chyba, że tl;dr ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @wykoPAKA: eh. ;) Wszystkim nie dogodzicie, nic nowego. :)
   Powodzonka! (。◕‿‿◕。)

  •  

   @b__g: Dzięki! ʕ•ᴥ•ʔ
   Jakby co to dla Ciebie miejsce w zabawie też mamy, wymagania chyba spełniasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @wykoPAKA: Szkoda, że ograniczacie ludzi tylko do Mirko a akcje na głównej nie są brane pod uwagę :(

   +: O....y
  •  
   O....y

   +3

   @iwan59: komentarze sie nie liczą
   Musisz stworzyc nowy temat. Ja mam 5000akcji, napisalam 700komentarzy, konto uzywane codziennie od dwoch lat. Bralam udział w poprzedniej edycji .

   W tej sie nie kwalfikuje
   @wykoPAKA:

   +: O.........k, oszty +1 inny
  •  

   @wykoPAKA: o, w końcu wiem jak działają tagi autorskie xD

  •  

   Jak pewnie część z Was zauważyła, od wczoraj powiadomienia z tagu #wykopaka nieco się uspokoiły. To dlatego, że tag ten stał się naszym tagiem autorskim. Jeśli nadal chcecie otrzymywać powiadomienia z tagu od wszystkich, musicie w ustawieniach konta zaznaczyć opcję "przysyłaj powiadomienia z tagów autorskich od innych osób niż autor".

   @wykoPAKA: nie dziala ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @Ohjeny dlaczego się nie kwalifikujesz?

  •  
   O....y

   0

   @Mato: bo trzeba byc autorem 50wpisow , a ja głównie komentuje.