•  

  Polacy coraz chętniej dbają o zdrowie. Nie wiadomo, skąd to nagłe zainteresowanie, ale polscy naukowcy po latach testów odkryli, że generalnie lepiej być zdrowym niż chorym, bo jak człowiek jest zdrowy, to lepiej się czuje, a jak jest chory, to wygląda jak kurz.

  Ale jak w każdej nowej modzie - tak i tutaj pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Największy dramat jest w Słupsku, gdzie telegrafiści błędnie odczytali instrukcję użycia kremu do twarzy, co zapoczątkowało masowe zatrucia wśród ludności. W Łodzi są też pierwsze ofiary źle rozumianego pilates.

  Przypominamy, że są trzy podstawowe filary zdrowia: jedzenie, ruch, medycyna.

  JEDZENIE. Wbrew temu co się powszechnie uważa – jedzenie jest tak samo ważne jak picie. Okazuje się też, że to, co się je, ma znaczenie i np. opierdolić pepperoni z podwójnym serem to nie to samo co zjeść sałatkę z kiełkami. Należy jeść mało, ale często, wobec czego spożywamy 24 posiłki na dobę i nie mieszamy suchego z mokrym, jasnego z ciemnym i produktów niewiadomego pochodzenia z tymi, które dostaliśmy od mamy w słoikach. Jemy oczywiście powoli, jeden posiłek najlepiej z godzinkę, a jako że odejmujemy jeszcze 12 godzin na sen, to nam daje w sumie 12 godzin na 24 posiłki, czyli z poniedziałku na wtorek przechodzi 12 niezjedzonych posiłków, co nam z kolei daje 36 posiłków we wtorek, 48 w środę i 124 małych posiłków w niedzielę. A jako że nie jemy po 18tej, to z 12 godzin robi się 6, więc podnosimy wszystko do kwadratu i wyciągamy całki.

  RUCH. Od razu dwa słowa wyjaśnienia: jak uciekasz przed matką, która chce ci umyć szyję, to to jeszcze nie jest jogging, tylko brak własnego zdania. Z kolei w Sosnowcu od lat planuje pogląd, że bieganie za samochodem to dyscyplina olimpijska. Mieszkańcy Sosnowca twierdzą nawet, że regularnie przywożą medale z Igrzysk, ale MKOL całą historię dementuje uśmiechem.

  Mówi się, że w zdrowym ciele – zdrowy duch, w związku z tym trzeba sobie od razu odpowiedzieć na pytanie, jakie duchy lubimy najbardziej. Oczywiście najbardziej lubimy duchy zagraniczne, takie jak duch Patricka Swayze z filmu "Duch". Aby uzyskać takiego ducha, należy dać sobie spokój z przysiadami i kulaniem piłki lekarskiej po domu i zacząć uprawiać sporty zachodnie, takie jak jogging, joga, pilates, fitness, parkour. Dzięki temu nasz duch będzie uprzejmy i pachnący. A jak będziemy dalej forsować skłony i bieg z szarfą po klatce schodowej, czyli sporty polskie, to nasz duch będzie głównie spał i kradł.

  MEDYCYNA. Wszyscy pamiętamy, co się stało z kolesiem, który zapomniał pójść na przegląd do dentysty. Umarł. Nikomu nie trzeba zatem przypominać, że powyższe dwa punkty będą bez znaczenia, jeżeli będziemy martwi. W związku z tym chodzimy regularnie badać się do lekarza. A jako że na wizytę do lekarza specjalisty czeka się w Polsce od roku do dwudziestu pięciu lat, to można skorzystać z prostego tricku, który przyspieszy cały proces, czyli wejść na Orlą Perć, wpaść w szczelinę i zaczekać na helikopter TOPR-u. I jak już jesteśmy na pogotowiu i z powrotem przyszywają nam twarz do głowy, to to jest ten moment, kiedy próbujemy nieśmiało wtrącić, że coś nas ostatnio boli dolna czwórka albo że mamy zaczerwienienie w okolicach dużego palca. Pamiętajcie jednak, żeby nie przesadzić: wprawdzie zdrowie jest najważniejsze, ale nie aż tak, żeby ryzykować życiem.

  #pasta #zdrowie #protip #medycyna #taktrzebazyc #polska

  źródło: actual-footage-eating-healthy-memes.png

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Tymczasem w Jerez...
  #dtm #f1 #kubica

  odpowiedzi (18)

 • avatar

  Mirki, co ja wczoraj odjebałem :(
  Mieliśmy wczoraj firmową wigilię, hotel na zadupiu, DJ i dużo wódy, no ogólnie standard. Byli prawie wszyscy, lekko licząc będzie ze 30 osób. Na początku lekka stypa, ale po kilku kieliszkach zaczęło się rozkręcać.

  Właściwa akcja: między 22 a 23 jak wszyscy byli fajnie dziabnięci siedziałem akurat przy stole coś jadłem, podbiegła do mnie koleżanka, szefowa działu, ale nie moja przełożona. Warto dodać, że dziewczyna jest bardzo lubiana w firmie i jest dość młoda, ale tak prywatnie to trochę głupia, taka #p0lka xd no i ma kilkanaście kilogramów za dużo. No i podbiega do mnie z tekstem "depcioo dawaj na parkiet" Nie wiem co mi odjebało, ale średnio miałem ochotę z nią tańczyć i odpowiedziałem "z kurwami nie tańczę"...
  Jak się domyślacie, wyszedł z tego gruby przypał, koleżanka oburzona nazwała mnie tylko kretynem i poszła do innych dziewczyn, ale widziałem po ich minach i spojrzeniach, że mnie nienawidzą. Project Manager jak się dowiedział, to prawie mi zajebal ze złości przed budynkiem. Jak wróciłem, to już dosłownie każdy patrzył na mnie wilkiem, nie wiedziałem jak mam się zachować więc usiadłem sam na końcu stołu i piłem wódkę. Na chwilę przyszedł tylko do mnie szef i powiedział, że w poniedziałek będziemy musieli poważnie porozmawiać. Kurwa, nie wiem dlaczego to powiedziałem, na trzeźwo może nie tyle że ją lubię, ale toleruję i nic do niej nie mam.
  Co ja mam teraz zrobić? Przeprosić ją jakoś w poniedziałek, czy udawać że nic się nie wydarzyło? Mam szukać nowej roboty? Proszę o rozsądne rady xd

  #afera #korposwiat #alkohol #inba #pomocy #niebieskiepaski #przegryw
  pokaż całość

  odpowiedzi (129)

 • avatar

  Nie mogę przestać płakać. Do sedna. Przesunęli mi lot na wcześniejszą godzinę. Dlatego zdążyłem kupić żonie kwiaty i szczęśliwy zapukałem do drzwi. Moim oczom ukazał się

  pokaż spoiler potężny rabat 20% dla wykopu

  a do tego obok leżał

  pokaż spoiler rozdajo


  Jednym słowem znowu się zaczęło. Poprzednim razem z kuponu skorzystało 40 osób. Były lenny face w zamówieniach, a żona dalej myśli, że jakaś sekta.

  Poprzednio 40 osób wyraziło ubolewanie nad 15% rabatu. Macie wykopowe 20%. I obietnicę szybkiej wysyłki (2-3 dni i na miejscu). Święto.

  A Ci co wiedzą, jak się gra aby wygrać, to plusują i jutro robię rozdanie. Czego #rozdajo ?

  Dwa porcelanowe pojemniczki. Niektórzy zauważyli, że takie puchatkowe. Wg nas dobre do wszystkiego, możecie potem użyć jako kubka, doniczki lub (haa tfu) cukiernicy. Ręczna robota. A w środku? Miód leśny, czyli wielkokwiatowy ze spadzią oraz miód lipowy.

  No i najważniejsze, zakupy robimy tu: https://miododkulmy.pl/ bo zawsze zapomnę dodać.
  pokaż całość

  odpowiedzi (47)