•  

Dyskusja na temat powołania Sonny'ego Kittela do reprezentacji i ludzie piszący, że gość wyróżnia się w dobrej lidze, dlatego powinien dostać szanse. 27 lat, 2 gole w 58 meczach Bundesligi i nagła miłość do Polski przed dużym turniejem XD NO BŁAGAM!

#typeria #pilkanozna #reprezentacja #borek #polska #sport

•  

@Typeria: Widać nie tylko kibice są sezonowcami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@bajerek: i jeszcze Borek z tymi swoimi dyrdymałami: "Żaden z naszych pomocników nie ma takiego ciągu na bramkę" gruby argument
      ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Typeria: nie przed ważnym turniejem, bo Kittel deklarował chęć gry dla Polski jeszcze przed eliminacjami

•  

@rales: A dokładnie przed mundialem xD

•  

@rales: dobrze, no to przed eliminacjami, ale powiedz mi Mirku czemu wyrobił paszport akurat przed eliminacjami, czy w okresie poprzedzającym wielki turniej? 26 lat dojrzewała w nim myśl, że czuje się Polakiem i pragnie tego paszportu? Szanujmy się ( ͡° ͜ʖ ͡°) abstrahując nawet od jego jakości piłkarskiej, którą zweryfikowało już prawdziwe granie, czyli 1.Bundesliga

+: suchy06
    •  

@Typeria: Ale Football Manager 2020 w symulacjach już go przypisał do naszej repry więc brzęczek też niedługo to zrobi, PAN TRENER po prostu ostatnio nie miał czasu gierki odpalić by sprawdzić taktykę na następne mecze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Bulionek: Fajny ten nowy FM? Jest sens instalować i nie mieć życia przez to cholerstwo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @Emcis8: dobrze no, niech deklaruje nawet przed mundialem 2002, ale jakoś papierów nie wyrabiał, występował w niemieckich młodzieżówkach i naprawdę sprawa jest prosta jak drut :)

•  

@Typeria: Jeszcze nie kupiłem ale oglądałem symulacje o Michała Pola ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Typeria
    •  

@Typeria: A tak na poważnie myślę że każdy szanujący się piłkarz myślący poważnie o swojej karierze mając wybór w pierwszej kolejności wybrałby lepszą repre która bardziej się przyczyni do rozwoju jego kariery i nie można mu mieć tego za złe. Czy ktoś się wścieka że Podolski poszedł grać dla Niemiec zamiast czekać 10 lat na powołanie do Polski? Pewnie jakiś Janusz się znajdzie ale generalnie każdy rozumie i szanuje.

•  

@Bulionek: no nie wiem czy każdy, na pewno znalazłoby się kilku takich, którzy w tym temacie zachowali się w sposób może mniej opłacalny, ale zgodny z własnym sumieniem :) Problem z Podolskim jest taki, że on grał dla Niemiec, bo był wielkim talentem, a Kittel NIE GRA dla Niemiec, bo nie jest wielkim talentem. Ktoś ma dobry moment kariery w wieku 27 lat i na drugim poziomie rozgrywkowym, no dobra, ale czy to powód by go wpychać do kadry? Piłkarza jeszcze rozumiem, bo to w jego interesie, ale kibiców / tzw. ekspertów?

•  

@Typeria: Wszystko zależy od tego czy jest ktoś lepszy na jego pozycje. Popraw mnie jeśli się mylę bo młody jestem i mogę nie pamiętać ale czy Sebastian Mila też nie był trochę wepchnięty na Elm Euro? Miał "dobry moment kariery" (w dodatku w Ekstraklasie) i zaliczył brameczke z Niemcami czyli w jednym z najważniejszych meczy dla Polski.

•  

@rales: ciekawa sprawa ze deklarował, bo podobno do teraz paszportu nie ma :) tak mu zależy

•  

@Bulionek jak dla mnie Mila to zupełnie inny przypadek, debiutował w kadrze jeszcze za Janasa, moze nawet Bońka sto lat temu, potem miał długą przerwe i powrocil zrobic wisienke na torcie swojej kariery. Ale wszyscy go znalismy z ligi, obserwowalismy na codzien, wiedzielismy co umie, a co nie. Nie mowiac juz o tym, ze w przypadku Mili nie ma zadnych watpliwosci, czy ma Polske w sercu, czy inny kraj. No, a tu taki Sonny Kittel wyskakuje z drugiej Bundesligi, to nawet na atmosfere w kadrze mogloby nie podzialac pozytywnie ;) Smuda i jego farbowana ekipa juz powinna nauczyc wszystkich, ze nie ma co tego powtarzac

•  

Koleś chcę grać dla Polski tylko i wyłącznie żeby się wypromować. Tyle czasu stara się o paszport i nic. Już mieliśmy kilku takich i wystarczy.

•  

@Typeria: ale wiesz że to bramkarz który nie strzela dużo goli?

•  

@zosiasamosia1: pomyliło Ci się, to Andreas Küttel ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Typeria słowna Bońka chyba kończą temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      " We wszystkich reprezentacjach gramy Polakami, nie chcemy zawodników, którzy poczuli się Polakami tylko dlatego, że reprezentacja awansowała na jakaś imprezę. Nie znam Kittela, ale jeśli obywatelstwo potwierdza dopiero w wieku 26 lat i wtedy wyrabia paszport, gdy akurat jedziemy na mistrzostwa Europy, to nie interesuje nas taki piłkarz. To nie jest zawodnik, który 10 lat temu pukał do reprezentacji i chciał grać dla Biało-Czerwonych - stwierdził Boniek.
      Prezes PZPN zresztą kwestionuje również wartość sportową skrzydłowego Hamburgera SV. - Nie jestem pewien czy wyróżnia się na tyle, by grać w reprezentacji - powiedział Boniek w „Prawdzie Futbolu”."

PS. Gratki za vipa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)