Wpis z mikrobloga

Nando's znów to zrobiło. Sieć południowoafrykańskich restauracji serwujacych kurczaki w stylu portugalskim znana jest ze swoich politycznie niepoprawnych, trafiających w punkt i do tego zabawnych reklam, które często banowane są w publicznych mediach - na szczęście jest internet!

Najnowszym dzieckiem marketingu Nando's jest Mzansipoli (Mzansi to określenie na ogół mieszkańców #rpa), czyli wersja znanej na całym świecie planszówki Monopol, w której wykorzystano motywy i problemy trapiące Republikę Południowej Afryki.

Inna znaną reklamą tej sieci restauracji jest ta, przedstawiająca Roberta Mugabe, jako ostatniego dyktatora, ktory wspomina "stare, dobre czasy" przy pustym stole.

Zapraszam do obserwowania tagu: #rpameksykiemafryki

A także na kanał YT https://youtube.com/c/ethwdurbanie

  • 4
ale niezbyt często.


@Ethordin: no tak, nie da się tam jeść codziennie ;D Patrząc jednak na to, że nie chodzę do McD czy KFC i odrzuca mnie sam zapach tych sieci, a jednak do Nando's czasem chodzę. Sosy też mam.
@asique z południowoafrykanskich fast foodów jest jeszcze Steers będący niezłym zamiennikiem dla McD, a przynajmniej w mojej opinii.

W RPA w KFC jadłem 2 razy, w Macu tak samo, a lata lecą i nie planuję powrotu do tych restauracji.