•  

  Przeglądając github znalazłem fajny projekt open source napisany w c#. Obecnie netcore 2.0. Plany na 3.0 w najbliższym czasie. Według mnie projekt jest napisany całkiem zgrabnie. Osoby, które w przyszłości chciałby zostać programistami c# mogą sobie zobaczyć jak wygląda taki nietutorialowy projekt webowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  https://github.com/InstantASP/plato

  #programowanie #csharp #netcore

  •  

   To ja polecę coś prostszego: https://github.com/JasonGT/NorthwindTraders tym, którzy szukają inspiracji na czystą architekturę projektu w netcore.
   Zainteresowanym polecam obejrzeć film wyjaśniający co, jak i dlaczego (podlinkowany w docu).

  •  

   @uczeniemaszyn: taka czysta ale nie do końca dobra w mojej ocenie. Brakuje trochę dobrych praktyk TDD z bogatszym modelem domenowym, bo to co jest to totalnie ubogi i cała logika siedzi zamiast w domenie to w aplikacji

  •  

   @trustME: powiedziałbym, że tu zahaczamy o początek wielkiej dyskusji o to jaki poziom i w jakim stopniu obciążać logiką. W taką dyskusję nie chcę się angażować bo nie ma ona rozstrzygnięcia - można się przerzucać argumentami w nieskończoność. Myślę, że każdy musi na jakimś etapie spróbować różnych podejść a następnie wybrać takie, które w danym projekcie sprawdzi się najlepiej. There is no silver bullet.

   Co do braku praktyk TDD w podlinkowanym "NorthwindTraders" - to tu się nie zgodzę. Fakt, że zaproponowane tam testy nie pokrywają całego kodu tego projektu, ale pamiętaj proszę, że projekt jest jedynie prezentacją pewnej koncepcji architektury proponowanej przez autorów. W tym podejściu praktycznie wszystko od modeli aż po restowe endpointy jest testowalne. Podlinkowałem ten projekt, bo wykorzystuję tę koncepcję w jednym ze swoich projektów (komercyjnych - żeby nie było) i jak do tej pory taka architektura sprawdza mi się bardzo dobrze.

   Oczywiście nie twierdzę, że to najlepsze możliwe rozwiązanie. Informuję po prostu, że jest fajne i warte uwagi.

  •  

   Co do braku praktyk TDD w podlinkowanym "NorthwindTraders"

   @uczeniemaszyn: Damn it! Miało być DDD, a nie TDD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Damn it! Miało być DDD, a nie TDD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @trustME: no właśnie mi coś nie pasowało :) - tu się zgodzę że ten projekt niespecjalnie idzie w kierunku DDD. Czy to wada? W sumie zależy od projektu :) Są projekty w których Domain Driven Design się sprawdza i jest wręcz naturalnym wyborem, ale są i takie gdzie jest przerostem formy nad treścią i wprowadza niepotrzebne komplikacje. Ja zawsze powtarzam - there is no silver bullet.