•  

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w Polsce osoby z Ukrainy mogą sobie studiować na publicznej uczelni na studiach dziennych (które teoretycznie są darmowe) i je opłacać i jednocześnie nie obowiązują ich takie zasady jak Polaków?

Nie zabraniam im studiowania w Polsce, ale skąd taka dyskryminacja. Powinny być te same zasady rekrutacji lub powinni iść na studia prywatne, które są płatne.

Zastanawia mnie to, bo ja nie dostałam się na mgr na kierunek, który chciałam kontynuować a zamiast tego jest kilku Ukraińców, którzy z nami nie studiowali i nawet nie mówią za bardzo po polsku.

#studia #studbaza #ukraina

•  

@Mrs_Red No widocznie oni spełnili warunki rekrutacji, a Ty nie. Gdybyś była wystarczająco dobra to byś się dostała skoro masa innych osób dała radę.

•  

@Mathas A to jest w ogóle zgodne z prawem, żeby warunkiem rekrutacji był kraj pochodzenia?

•  

@Mrs_Red A wiesz, że rzeczywiście tak było? Z tego co wiem to do rekrutacji na 2 stopień studiów bierze się pod uwagę trocje inne rzeczy niż kraj pochodzenia i to pewnie one zaważyły, że się nie dostałaś

•  

@Mrs_Red jezyka sie naucza, nie boj sie.

+: szampan
    •  

@Mrs_Red a ty nie możesz pójść na płatne studia w tej samej uczelni?

•  

dlaczego w Polsce osoby z Ukrainy mogą sobie studiować na publicznej uczelni na studiach dziennych (które teoretycznie są darmowe) i je opłacać i jednocześnie nie obowiązują ich takie zasady jak Polaków?

@Mrs_Red: Skoro jak piszesz opłacają to zapewne uczelni zależy na źródle dochodu.

•  

@Mrs_Red: nie może być kraj pochodzenia. Która uczelnia? Czytałaś uchwałę rekrutacyjną czy to tylko domysły?

Jeśli chodzi o płacenie za studia to w tej chwili Unia Europejska wymaga żeby cudzoziemcy z Europy mieli takie odpłatności jak mieszkańcy danego kraju. Student z Polski nie płaci za studia po polsku to każdy student z Europy nie płaci za studia po polsku.

•  

@Mrs_Red: Standardzik. Jak mój różowy chodził jeszcze na studia to uderzyło mnie to, że idąc korytarzem uczelni nie słyszało się innego języka niż ukraiński :).

•  

@Mrs_Red: za kazdego zagranicznego studenta uczelnia dostaje wiekszy hajs niz za polaka robaka. Mam nadzieje ze pomoglem.

•  

@MZ23: to chyba na Ukrainie musiała studiować

•  

@Mrs_Red: Ukraincy zabierają pracę i studia. Co te wykopki. Bolzga atakowana, oblężona twierdza

•  

@Mrs_Red: dodatkowy cash za goscia spoza PL. Z jednym miałem przez pewien czas kontakt to sam przyznał, że nie czuje zadnej presji ani stresu bo jak bardzo nie bedzie olewać uczelni to oni i tak sie sami podkładają i typa przerzucają z roku na rok. No ten temat juz był wałkowany i podsumowanie podparte faktami jest takie ze mają oni o wiele łatwiej niż polacy, począwszy od rekrutacji przez zaliczanie semestrów bo jest to profit dla uczelni.

•  

@Mrs_Red: zdobądź obywatelstwo innego państwa i aplikuj

•  

@Mrs_Red: Miejsce w akademiku też ciężko dostać, bo zagraniczni mają pierwszeństwo. Mam takie samo zdanie - nie zabraniam im studiować i ogólnie uważam, że Ukraińcy są sympatyczni, ale nie powinno się to odbywać na zasadzie dyskryminacji Polaków.

+: dafto
    •  

@Ld93: podczas przypisywania miejsc w akademiku kluczowym kryterium jest odległość miejsca zamieszkania od uczelni. Oczywistym jest, że obcokrajowcy mieszkają dalej niż rodacy, więc mają pierwszeństwo.

•  

@Mrs_Red: Oczywiscie, że powinni moc studiować tylko na prywatnych uczelniach. Przeciez ja nie płacę podatkow po to, zeby ukraiński biedak mi tu przyjeżdżał i edukował sie za moje pieniadze. Ukraina nie jest w Unii a ta biedota wjeżdża tutaj jak do siebie.

•  

@invictuss: @Mrs_Red: oprócz tego za % studentów-obcokrajowców dostaje punkty w jakichś śmiesznych rankingach = większe siano

•  

Przeciez ja nie płacę podatkow po to, zeby ukraiński biedak mi tu przyjeżdżał i edukował sie za moje pieniadze.

@kezioezio: Skandynawskie biedaki robią to samo.

@Mrs_Red: Uczelnie po prostu na tym zarabiają. Idealnie byłoby gdyby nie musiały tego robić, ale w większości przypadków są zmuszone bo brakuje im środków.

•  

@manekin: Skandynawowie nawet za swoja minimalną nie są biedni. Poza tym, Szwecja i Finlandia jest w UE, a Norwegia jest jednym z ważniejszych partnerów UE, a ty mi tu porównujesz - tfu - ukraine do krajów 1 świata.

•  

żeby cudzoziemcy z Europy mieli takie odpłatności jak mieszkańcy danego kraju. Student z Polski nie płaci za studia po polsku to każdy student z Europy nie płaci za studia po polsku.

z Europy czy z Unii Europejskiej?

@captyn:

•  

@LazyInitializationException: Kilka lat temu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Możesz podjechać i sam się przekonać.

•  

@Mrs_Red: dzieciaczki z wykopu odkrywają jak działa świat

•  

@MZ23: no to zależy na jakim kierunku, jakoś te ukraińskiego nie słyszę.

•  

Skandynawowie nawet za swoja minimalną nie są biedni. Poza tym, Szwecja i Finlandia jest w UE, a Norwegia jest jednym z ważniejszych partnerów UE, a ty mi tu porównujesz - tfu - ukraine do krajów 1 świata.

@kezioezio: Jakie to ma znaczenie jeżeli jedni i drudzy płacą takie same pieniądze? To nie jest żaden sponsoring tylko 100% odpłatność.

•  

Kiedy w końcu powstanie ukrainskie w rzeczpospolitej trzy i pół?
      Albo chociaż partia w sejmie ukrainskich robolników

•  

@Mathas wg uczelni średnia ze studiów lub test

Tak jak mówię, oni z nami nie studiowali, więc na podstawie średniej się nie dostali. A co do testu to również na jego podstawie się nie dostali, gdyż wiem kto się dostał :)

•  

@penipeni nie ma takich chyba że zaoczne

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@adrian__ niby tak, ale z kierunku na którym było jakieś 120 osób zrobili magisterkę dla 30

•  

@Mrs_Red: To już chuj z tym, że studiują i zabierają Polakom miejsca, połowa ciągnie jeszcze stypendia 1000-1200zł i ma zapewnione mieszkanie w akademiku.
      W takim Rzeszowie najlepszy z możliwcych akademików oddany jest ukraincom (DS Alchemik).
      Polacy muszą się gnieździć jak robaki w jednej kuchni na cały korytarz, podczas gdy oni mają kuchnię z jadalnią dzieloną na dwa pokoje.

•  

@Mrs_Red: Polacy też studiują na Ukrainie ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Mrs_Red wola Ukraińców bo oni robią za każdą stawkę, Polak robak niepotrzebny pracodawcy i uczelni. Uczelnia dostaje profity za ukrainca dodatkowo

•  

A to jest w ogóle zgodne z prawem, żeby warunkiem rekrutacji był kraj pochodzenia?

@Mrs_Red: brzmi jakby nie powinno być legalnie, ale ostatnio sporo dyskryminacji wróciło i to dość popularne zjawisko, tylko trzeba to sprzedawać pod hasłem dyskryminacji pozytywnej i wtedy jest gitara

•  

@Mrs_Red: Powiem, Ci ze to pazerność twojej szkoły. U mnie na uczelni to do tego doprowadziło ze 70% to Ukraińcy. Łatwiej zdają, przepuszczają ich a większość tylko niepanimaju albo tak dukaja ze jest to straszne. Fakt na 3 i 4 roku coś gadają ale co z tego jak są lepiej traktowani. Szkoła ma za nich bardzo dużo kasy. A wiekszosc z nich ma karty Polaka na lewo. W rezultacie dostają po 1500zl miesięcznie na naukę a Polak ? Polakowi figę z makiem ;) i najebac warunków żeby płacił ;) Polskie uczelnie hh tfu

•  

za kazdego zagranicznego studenta uczelnia dostaje wiekszy hajs niz za polaka robaka. Mam nadzieje ze pomoglem.

@invictuss: Wszyscy sie mylicie, zaden z was nie ma racji. Ukraincy musza placic w Euro za mozliwosc studiowania, nieodplatne studiowanie jest dostepne tylko dla posiadaczy karty Polaka ale wtedy to przeciez "repatrianici" o ktorych tak walczyla prawica krzyczac "zamiast imigranta chcemy repatrianta".

•  

A wiekszosc z nich ma karty Polaka na lewo.

@dwarfguard: Jesli masz informacje o poslugiwaniu sie falszywa karta polaka to masz obowiazek powiadomic prokurature o popelnieniu przestepstwa, jesli nie to lepiej zamilcz bo sie osmieszasz.

•  

@Mrs_Red 2019, kobiety zaczynają rozumieć faktyczne znaczenie słowa "równouprawnienie"

•  

@Mrs_Red: studia uczo że życie to kurwa i tyle. Bardzo dobrze że faworyzują innych, może się nauczysz jak z tym żyć

•  

@Mrs_Red: nie mowię bynajmniej, że obecny system jest spoko, ale oprócz studentów zagranicznych na polskie uczelnie dostaje się też od groma głupich Polaków. Ja na magisterce z finansów miałem ludzi po licencjacie z jakichś akademii rolniczych, którzy nie mieli bladego pojęcia na jakie studia trafili.

•  

@AntyDojcz: Sam się ośmieszasz ;) W jakim ty świecie żyjesz dzbanie. Na Ukrainie możesz kupić wszystko za pare dolarów od prawka przez karte Polaka po papiery kapitana żeglugi morskiej.

•  

Na Ukrainie możesz kupić wszystko za pare dolarów od prawka przez karte Polaka po papiery kapitana żeglugi morskiej.

@dwarfguard: Glupi jestes jesli sadzisz ze ktos przyjmie cie na studia i bedzie wyplacal stypendium na swistek kupiony za pare dolarow na Ukrainie xD, karta polaka jest wydawana przez Polske a nie przez Ukraine i nasi wojewodowie doskonale wiedza komu jest wydawana. Zwykly naiwny pieniacz jak 3/4 wykopu

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@AntyDojcz: Ty chyba z Huja spadłeś xD wystarczy papier ze dziadek czy pradziadek był Polakiem i dostajesz karte Polaka :D nie pamietam dokładnie kryteriów ale tak jest. I karte wyrabia się tutaj dzbanie. Kolejny co wierzy w cudowna Polskę albo ruski troll xD

•  

Ty chyba z Huja spadłeś xD wystarczy papier ze dziadek czy pradziadek był Polakiem i dostajesz karte Polaka

@dwarfguard: To jedz i zalatw xD Prawicowiec klasycznie naiwny.

•  

@AntyDojcz: Ja mam w dupie ten kraj xD człowieku

•  

Ja mam w dupie ten kraj xD człowieku

@dwarfguard: 3/4 na kazdej uczelni ma karte polaka a wydajemy ich 2-3k rocznie, oj cos ta twoja narracja sie sypie

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Karta-Polaka-coraz-wiecej-cudzoziemcow-zostaje-na-dluzej-7588521.html

•  

@AntyDojcz: Nie muszę nic udowadniać dzbanowi co sobie tak myśli, ja rozmawiałem z ukrami i sami tak mówili, wystarczy trochę wódeczki i język się rozwiązuje ;) ale co będę dyskutował z ruskim trollem

•  

ja rozmawiałem z ukrami i sami tak mówili

@dwarfguard: A ja rozmawialem wczoraj z papieżem, mowil ze organizuje najlepsze popijawy w Polsce.

> ale co będę dyskutował z ruskim trollem

Nie ma argumentow to jedziemy z ruskimi trollami xD

•  

@AntyDojcz: To sobie rozmawiaj z Papieżem, bardziej mnie utwierdziłes ze nie warto z Tobą dyskutować :) narazie

•  

To sobie rozmawiaj z Papieżem, bardziej mnie utwierdziłes ze nie warto z Tobą dyskutować :)

@dwarfguard: Ty opowiadasz bajki to ja tez, myslalem ze zmienilismy temat.

•  

@AntyDojcz przecież on ma rację, a ty wierzysz że w tym kraju wszyscy mają równe szanse. Po pierwsze to poziom edukacji na Ukrainie to kpina i efekt jest taki, że ukraincy biorę miejsce na polskich uczelniach, a później są najsłabsi na roku. Po drugie na Ukrainie możesz kupić wykształcenie, tak samo w Rosji, nie słyszałeś o korupcji rosyjskiej policji? Wyobraź sobie że ukry są 4x biedniejsi i mają jeszcze większy kurwidolek. Ostatnio na głównej było znalezisko jak proponowano sprzedaż karty Polaka xD Myślisz że to tak nie działa? W Polsce nie lepiej jest, ale nie do takiego poziomu. Myślisz że ci wszyscy studenci medycyny, czy inny kierunków gdzie trudno się dostać dobrze napisali mature? Sam znam przykład lochy co nie dostałaby się nigdzie na medycynę, a jednak ja przyjęli, bo ma rodzinę lekarska i wtyki. Jesteś naiwny, jeżeli wierzysz że w tym kraju wszystko działa jak powinno. Polska edukacja to dno

•  

@PrzegrywWykopek:

Po pierwsze to poziom edukacji na Ukrainie to kpina i efekt jest taki, że ukraincy biorę miejsce na polskich uczelniach, a później są najsłabsi na roku.

Dane z instytutu badan z dupy albo z mchu i paproci, brak wartosci w dyskusji.

Po drugie na Ukrainie możesz kupić wykształcenie

W Polsce tez możesz za 700zl zostac kolekcjonerskim obywatelem Niemiec, to nic nie znaczy.

https://dokumencik.com.pl/produkt/karta-personalausweis/

Ostatnio na głównej było znalezisko jak proponowano sprzedaż karty Polak

Jak wyżej

Myślisz że ci wszyscy studenci medycyny, czy inny kierunków gdzie trudno się dostać dobrze napisali mature?

Dywagacje z dupy, bezwartosciowe w dyskusji

Sam znam przykład lochy co nie dostałaby się nigdzie na medycynę, a jednak ja przyjęli, bo ma rodzinę lekarska i wtyki.

Dowod anegdotyczny, bezwartosciowy w dyskusji

tak samo w Rosji, nie słyszałeś o korupcji rosyjskiej policji?

Boczne tory, nie rozmawiamy o Rosji, ani o policji.

Podsumowujac, cienki jestes w merytorycznej rozmowie, nic dziwnego ze jestes taki naiwny.

•  

@Mrs_Red: bo gowin powiedzial ze ukraincy beda elita polski. pozdrawiam bez duzych liter. nie mam studiow.

•  

@Mrs_Red: Skoro nie jesteś w stanie konkurować z Ukraińcami, ktorzy nie panimaju po polsku, to może jednak nie nadajesz sie na ten kierunek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@AntyDojcz sprawdź sobie poziom edukacji w Ukrainie na tle innych krajów,, nie będę ci zastępował google.

W Polsce tez możesz za 700zl zostac kolekcjonerskim obywatelem Niemiec, to nic nie znaczy.

Proponuję cofnąć się do podstawówki i nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Kupno wykształcenia = kupno papieru oraz korupcja, co jasno zaznaczyłem. Z kartą Polaka to samo i nie była to karta kolekcjonerska.

Boczne tory, nie rozmawiamy o Rosji, ani o policji.

Wcale nie rozmawiamy o Ukrainie, której korupcja jest o wiele gorsza niż w Rosji xD

Podsumowując, proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem i poznać trochę świata. Nikt ci nie będzie zastępował google

•  

@Mrs_Red: ale z ciebie pierdolony ksenofob, powinnaś ich przyjąć z otwartymi ramionami - może murzynów też wyganiać będziesz, rasisto, nacjonalisto, hitlerze ...

•  

@PrzegrywWykopek

sprawdź sobie poziom edukacji w Ukrainie na tle innych krajów,, nie będę ci zastępował google.

Stawiasz teze to ją musisz udowodnić, ja też mogę wymyślić sobie dowolną bzdurę i kazać ci sobie szukać w google ale nie tak wyglada merytoryczna dyskusja.

Kupno wykształcenia = kupno papieru oraz korupcja, co jasno zaznaczyłem.

Kolejny jakieś wynaturzenie bez jakiegokolwiek potwierdzenia.

Z kartą Polaka to samo i nie była to karta kolekcjonerska.

Skoro wydają je Polskie organy a można taką kartę kupić na Ukrainie to albo korupcja jest w Polsce albo kupujesz nic nie warty kawałek plastiku.

Nikt ci nie będzie zastępował google

No właśnie, dlatego zanim napiszesz jakiś wysryw to najpierw sprawdź, pamiętaj jak rozmawiasz z dorosłymi to obowiązuje zasada "ja stawiam tezę, ja ją udowadniam", jeżeli będziesz posługiwał się argumentami pozamerytorycznymi to możesz przekonać jedynie osoby które stoją na równym co do twojego poziomie intelektualnym, czyli niskim. Cieniutko na prawicy z argumentowaniem, oj cieniutko, musicie poćwiczyć.

•  

@AntyDojcz

No właśnie, dlatego zanim napiszesz jakiś wysryw to najpierw sprawdź, pamiętaj jak rozmawiasz z dorosłymi to obowiązuje zasada "ja stawiam tezę, ja ją udowadniam"

Gdy rozmawia się z dorosłymi na odpowiednim poziomie, to mają minimum wiedzy o otaczających ich świecie, więc nie potrzebują na wszystko badań xD Jeżeli powiem ci, że polskie uczelnie reprezentują znacznie niższy poziom niż uczelnie z Ivy League, to tutaj również będziesz potrzebował badań? To wiedza powszechna, tak więc jeżeli rozmawia się z kimś na poziomie, to zakłada się że są na tym samym poziomie.

Kolejny jakieś wynaturzenie bez jakiegokolwiek potwierdzenia.

Wynaturzenie w postaci twojego braku czytania ze zrozumieniem? Jasno zaznaczyłem korupcję we wcześniejszym poście oraz kupno wykształcenia, co sugerowało jednoznacznie wykształcenie dzięki któremu można dostać się na polskie uczelnie

Skoro wydają je Polskie organy a można taką kartę kupić na Ukrainie to albo korupcja jest w Polsce albo kupujesz nic nie warty kawałek plastiku.

Robisz to celowo? Zdobycie karty polaka wymaga tylko papierka, który można łatwo kupić na Ukrainie. To tak trudne?

Nie ma sensu z tobą dyskutować, nie masz pojęcia podstawowej wiedzy potrzebnej do rozmowy o Europie Wschodniej.

•  

@PrzegrywWykopek:

Gdy rozmawia się z dorosłymi na odpowiednim poziomie, to mają minimum wiedzy o otaczających ich świecie, więc nie potrzebują na wszystko badań xD

I stąd się biorą antyszczepionkowcy, kreacjoniści, frankowicze czy poszkodowani przez Amber Gold, bo takim chłopski rozum wystarczy

Jeżeli powiem ci, że polskie uczelnie reprezentują znacznie niższy poziom niż uczelnie z Ivy League, to tutaj również będziesz potrzebował badań? To wiedza powszechna, tak więc jeżeli rozmawia się z kimś na poziomie, to zakłada się że są na tym samym poziomie.

Jeżeli tak powiesz to będziesz baaardzo nieprecyzyjny, bo nie określasz w czym są konkretnie lepsze? W liczbie studentów czy może w czystości toalet a może w miękkości papieru w kiblu? Chcesz mi pokazać że Ukraińska edukacja jest taka kiepska to pokaż mi dane które cokolwiek pokazują?

Jasno zaznaczyłem korupcję we wcześniejszym poście oraz kupno wykształcenia, co sugerowało jednoznacznie wykształcenie dzięki któremu można dostać się na polskie uczelnie

Ale to są jakieś bzdury, opierasz to na swojej nieznajomości procedury przyznawania karty Polaka, 40x tłumacze że możesz kupić wszystkie dokumenty świata a wojewoda nie koniecznie przyzna ci taką kartę- dokumenty sa sprawdzane. Jeśli twierdzisz że wojewoda przyzna kartę polaka na podstwie fałszywych papierów to musiałby być debilem xD. Tak samo "zakup edukacji", możesz kupić falsyfikat dyplomu ale uczelnie w Polsce nie przyjmują na podstawie samego dyplomu.

Nie ma sensu z tobą dyskutować, nie masz pojęcia podstawowej wiedzy potrzebnej do rozmowy o Europie Wschodniej.

Jak narazie to jedyną osobą która dowiodła że nie ma żadnej wiedzy to jesteś ty, wszystko co wiesz to jakieś anegdotki i popularne ale często niemające nic wspólnego z rzeczywistością mity.

•  

@AntyDojcz

Tak samo "zakup edukacji", możesz kupić falsyfikat dyplomu ale uczelnie w Polsce nie przyjmują na podstawie samego dyplomu.

https://kandydaci.agh.edu.pl/rekrutacja/warunki-i-tryb-rekrutacji-na-studia-w-agh/warunki-i-tryb-rekrutacji-na-studia-i-stopnia-w-roku-akademickim-2020-2021/

Punkt 3.4, Ukraińcy dostają się na polskie uczelnie na podstawie ocen końcowych na dyplomie, nie piszą matury międzynarodowej, ani polskiej. Najlepsze jest to, że sugerujesz kupno falsyfikatu, a co jeśli powiem ci ze szkoły na Ukrainie wystawia ci oryginalne świadectwo za odpowiednią sumę pieniędzy? Co jeżeli powiem ci, że dobre świadectwo wystarczy żeby dostać się na praktycznie każda polska uczelnie? Masz swoje źródło w procesie rekrutacji AGH, to za dużo żebyś wywnioskował resztę?

•  

a co jeśli powiem ci ze szkoły na Ukrainie wystawia ci oryginalne świadectwo za odpowiednią sumę pieniędzy?

@PrzegrywWykopek: To ja powiem że to nie prawda. W Niemczech tak samo mówi się o Polsce a jaka jest prawda każdy wie.

Co jeżeli powiem ci, że dobre świadectwo wystarczy żeby dostać się na praktycznie każda polska uczelnie?

Oczywiście, musi być legalnie zdobyte wraz z apostile, nie da się kupić edukacji, a ci Ukraińcy z którymi rozmawiałeś sobie jaja z ciebie robili a ty naiwny wierzysz xD. Trzeba mieć dobre świadectwo i jeszcze spełnić warunek podany na tej stronie:

https://kandydaci.agh.edu.pl/wp-content/uploads/sites/6/2019/05/ZARZA%CC%A8DZENIE-NR-21_2019-za%C5%82a%CC%A8cznik-nr-3-cudzoziemcy.pdf

Mam nadzieje ze cennik już zakończy temat, nie masz racji i głupio kluczysz. Daj sobie kolego spokój, szkoda się już ośmieszać.