•  

Czas do pracbazy, w pracbazie najgorszy projekt, rozjebane dependency tree , chodzi na wersji Pythona i framework na którym pracujemy które nie są już supported, klient nie wie czego chce , project manager nie potrafi się z dogadać i wychodzi na to że programista (czyli ja) ma robić decyzję biznesowe. Drużyna skupia się jedynie na poszczególnych feature i swoich ticketach, zero agile, rozmowy o tym jak co ma działać z czego wynika że codebase wygląda jak kisiel, zero dokumentacji , duplikaty funkcji , ostatnio się CI build rozjebał więc jedziemy w ciemno. Wypierdalać, szukać nowej roboty ? Mamy fajnych seniorów ale oni się poustawiali ze swoimi własnymi projektami o które dbają i wygląda na to że mają w dupie resztę
    . #programista15k #programowanie #python

•  

Wypierdalać, szukać nowej roboty ? Mamy fajnych seniorów ale oni się poustawiali ze swoimi własnymi projektami o które dbają i wygląda na to że mają w dupie resztę

@chrabia_bober: Szukaj fajniejszej roboty. Jeśli nie masz ciśnienia (nikt Cię nie wywalił, więc masz źródło utrzymania) to po prostu rozejrzyj się po rynku i zmień w dogodnej chwili. Nie napisałbyś tego posta gdyby Cię Twoja robota serio nie wkurwiała.

•  

@chrabia_bober: macie tam jakieś code review? U mnie w projektach zawsze było tak, że łączyliśmy sobie CI z code review i jak pan Jenkins mówił, że nie działa, to nie było bata, żeby jakiś pull request przeszedł. Do tego statyczna analiza kodu, która też uwala PRy, jak pojawia się coś o odpowiednim priorytecie. Może spróbujcie coś podobnego zmontować u siebie. Małymi krokami codebase powinien się poprawić. No ale to prawdopodobnie wymaga poparcia managera/kogoś kto odpowiada za dowiezione rzeczy przed klientem.
      A jak nie, to zmieniać pracę i liczyć na to, że gdzie indziej będzie lepiej.

•  

@chrabia_bober: praca na fatalnych projektach daje jedną bezcenną rzecz - doświadczenie. Ja bym jednak na Twoim miejscu od razu szukał innej pracy, albo żądał absurdalnie wysokiej podwyżki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@chrabia_bober Brzmi to jakbyś był u mnie w projekcie tylko my robimy jave

•  

@chrabia_bober: ja w ostatniej robocie(inna branża) wziąłem się ambitnie za prostowanie gówna - 1,5 roku stresu, non stopa fajki, początek wrzodów chyba a na końcu i tak mnie wyjebali. Nie warto kurwa. Nie twoja firma to się nie przejmuj rolą.

•  

@KaraczenMasta: doświadczenie z gównianego projektu może być zgubne dla junior/midów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@chrabia_bober:

klient nie wie czego chce , project manager nie potrafi się z dogadać i wychodzi na to że programista (czyli ja) ma robić decyzję biznesowe.

Jezeli to nie nalezy do twoich obowiązków to miałbym wyjebane tak jak oni. To nie twoja brocha żeby się dogadali. Jedyne czego mnie nauczyło kropo to to, że jeżeli nie musisz czegoś robić (ale mozesz) to tego nie rób bo dasz sobie wejść na głowę.

•  

@Ilythiiri: Hej, chyba tak zrobię. Powoli zacznę się rozglądać.
      @Solidly: Mamy, ale akurat ten projekt jest rozjebany, stary codebase , każdy rozsądny dev już na nim nie pracuje więc jest na nim dwóch Juniorów ( w tym ja) i jeden Mid/Senior który ma backlog na dwa lata. Lead developer robi code review ale chyba ma wyjebane bo wie że projekt i tak jest zgubiony.
      @KaraczenMasta: Jedyne czego mnie to nauczy to cierpliwość. Próba zrobienia czegoś rozsądnego w tym projekcie kończy się na hackach i shortcutach bo inaczej nie można.
      @Pshem: I feel you bro
      @zly_wuj: właśnie nie chcę tak skończyć
      @bussior: zgadzam się 100%
      @bbsxbsbbsxbsbbsxbs: to nie korpo ale wiem o co Ci chodzi. Już zauważam że szef coraz więcej mi tego daje bo na początku próbowałem w cholerę naprawiać to gówno i być proactive gdzie nie potrzeba było

•  

@chrabia_bober: Jeśli jesteś juniorem to zmienia to postać rzeczy, gromadź doświadczenie i nie płacz tak bardzo. W przypadku juniora przeczekać pół roku to jest nieraz dostać 1000 więcej w następnej robocie.

Ponadto ponieważ jesteś juniorem to lekko tracisz wiarygodność - Twoja ocena może nie być adekwatna do tego co się tam faktycznie dzieje.

•  

Rzeźba w gównie. Dzień jak codzień. I niech mi ktoś powie, że praca w IT jest taka prosta i bezstresowa. Ty tylko klikasz w te przyciski.

•  

@chrabia_bober:

chodzi na wersji Pythona i framework na którym pracujemy które nie są już supported
      czy ja wiem czy to taki problem? czasami te stare mają lepsza dokumentacje niż nowsze

project manager nie potrafi się z dogadać
      zacznijcie rysować z klientem, kółeczka szlaczki, czyli use case. widać, że gość się nie nadaje na funkcje zarządzające

(czyli ja) ma robić decyzję biznesowe.
      Klient nie wie czego chce, ale na pewno wie, czego nie chciał ( ͡º ͜ʖ͡º)

ostatnio się CI build rozjebał więc jedziemy w ciemno
      ale będzie zabawa z wycofywaniem zmian

•  

czy ja wiem czy to taki problem? czasami te stare mają lepsza dokumentacje niż nowsze

@blend: Dokumentacja dokumentacją, ale łataj sobie potem wszystkie bugi i vulnerabilities