Wpis z mikrobloga

Kiedys to bylo!

Zycie mlodego czlowieka we #wroclaw bylo znacznie latwiejsze niz obecnie!

Kiedys, tak 15-20 lat temu miasto mialo inny charakter - jeszcze nie pierwsza liga Polski (chocby w cieniu Poznania) ledwie kilka lat temu zalane podczas powodzi tysiaclecia, z nowa nawierzchnia Rynku, zasyfionymi kamienicami srodmiescia...
Co z tego, ze pensje byly male, skoro mieszkania byly 3x tansze, ceny w miescie byly 3x nizsze i jeszcze wybor byl malutki...

Ale! Kiedys to bylo miasto lubiace potanczyc:
- radio bar
- studio 54
- daytona
- wz
- kolor
- metropolis

Kiedys, kiedy mialo sie 18 lat, dostawalo sie w piatek od rodzicow 20 zl i cyk, szlo sie do miasta na 5 piwek. Wareczka za 4 zl na Rynku, zero turystow, potem cyk wbijalo sie do ktoregos z wymienionych klubow i po kilku godzinach tramwajem nocnym do domu... Wazne, zeby mialo sie pikolaki, bo brakmarze nie wpuszczali w butach sportowych. Reszta stroju byla nie wazna. Sieciowek jeszcze nie bylo, lub dopiero sie pojawialy w miescie...

A dzis? A dzis pokoj na wynajem dla studentow za minimum 1000 zl, piwo za 12 zl i wiecej, multum atrakcji, ogrom gastronomii, wielka presja, by bedac spoza miasta, czesto z wioski nie byc odrzuconym przez otoczenie, wazne sa wiec odpowiednie ciuchy, najlepiej vintage, spodnie levis baggy, vansy, bluzy z lat 80 tych, tatuaze, fryzura od barbera (nota bene od 60 zl) Dziewczyny wydaja krocie na kosmetyki z Douglasa, torebki Marca Jacobsa, ubrania polskich projektantow z Odder Side, paznokcie, wlosy (siostra mnie pytala ile moim zdaniem zaplacila za fryzjera ostatnio, strzelilem ze 300zl, ta zaplacila 600... Ale wlosy zrobila sobie piekne!)

Jak sie dzis spedza czas? To juz nie siedzenie na lawce, pijac warke, jak 15-20 lat temu! Teraz umawiaja sie kumpele czy koledzy na sw. Antoniego w KRVN na karafke wina, jakis lunch i cyk stowka znika... Kiedys jadlo sie knysze z Dworca za pare zlotych, dzis, wydaje sie 30zl za tarte na Nadodrzu...

Dzis spedza sie czas w kawiarniach, popijajac kawusie, Mache i jedzac wegetarianskie/ekologiczne zarcie!

Miej longboard, stylowe lat 80 tych, badz androgyniczna dziewczyna, nos dwa roznokolorowe buty, wasy - to jest Wroclaw AD 2019. Trzeba miec kase! Wszystko kosztuje, wszystko kusi! Co chwile jakies imprezy, panele, koncerty, co chwile nowe miejsca kulinarne, nowe festiwale filmowe...

Nie wiem ja wy sobie radzicie, ale jestem pelen podziwu!

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #polskiemiasta #kiedystobylo #takaprawda #studia #ekonomia
Pobierz J.....s - Kiedys to bylo!

Zycie mlodego czlowieka we #wroclaw bylo znacznie latwie...
źródło: comment_39tm7OTu25v4GLTsTkEZIII1zNA9SvkL.jpg
  • 34
@Jud-Suss: Ja czasem mam wrażenie, że w innej miejscowości żyjesz.

Masz niepolda tak jak miałeś kiedyś. W miejsce W-Z jest X-Demon. 18 dalej są po klubach. Do tego doszły sensowne knajpy gdzie można potańczyć nie tylko do łupanki ale do latino.

Ceny za wynajem poszły w górę ale i sporo studentów ma hajs bo jedzie do Anglii/Holandii i zarobi w 3 miechy wakacji tyle,że im styka na pozostałe 9. Ludzie się
- radio bar

- studio 54

- daytona

- wz

- kolor

- metropolis


@Jud-Suss: ech, już zapomniałam że bawiłam się w takich lokalach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A młodzi jak chlali na Wyspie tak chleją także XD


@Darth_Gohan: nie do końca. Pamiętam wyspę z czasów końca liceum/początku studiów i było to zupełnie inne miejsce. Były tłumy ludzi, ale spokojne, zero burd, nawet stosunkowo czysto było.
@Darth_Gohan: Moge ci wymieniac w nieskonczonosc - imprezy na Dworcu Swiebodzkim? Wagon! Columbus! Imprezy rockowe? 5 nutek, liverpool, od zmierzchu do switu, madness, rocker... Nic juz nie zostalo ze statych knajp!

Pilzner w Czeskim Filmie? 5zl. Dzis? 12...

Na zakupy sie jechalo do Korony lub na Bielany, by poczuc troche zachodu! Galeria Dominikanska dopiero powstawala!

Wyspa Slodowa? Miejsc zeby doatac wpiedol. Kiedys pilo sie po podworkach! Caly Gadow byl #!$%@? mlodymi
@krave: To ja mam wrazenie kolezanko, ze wlasnie kiedys wyspa byla ciemna, ponura, slabo oswietlona, bardziej niebezpieczna. Teraz to atrakcja turystyczna z budowanymi nieopodal kolejnymi apartamentowcami i beach barami (ktore juz opisalem... xD
@krave: Kolor nie zmienił potem nazwy na Grawitacja? i Alba wcześneij? Czy to był Plus i Minus najwcześniej? Bo cholera pamiętam, że tam 18 robiłem ale wtedy się na A nazywał ;p

Jasne, że łatwiej o zadymę bo normalni ludzie siedzą sobie właśnie w kawiarniach albo idą na imprezę do knajpy z latino bo ich stać albo nie chce im się marznąć. Ewentualnie siedzą sobie w domu. ;)

@Jud-Suss: A
@Jud-Suss: Jak ja nienawidze takiego #!$%@? 30 letnich "strauchów". Skoro ty nie umiesz sobie znaleźć w tym mieście zabawy bo masz lenia to nie znaczy ze całe miast jest złe. Mi stukła 40 w tym roku i uważam że teraz jest znacznie więcej miejscówek w których można znaleźć dobra muzyke do kulturalnej zabawy. Do tego #!$%@? się o wzrost cen. Nie wziołes pod uwagę że jak knysza kosztowała 5 zł to
@LazyInitializationException: Ty o jednej rzeczy ja o innej ale ok ;)
@efceka: Kurde Extasy jak powstawało to pamiętam, że próbowało być taką elitarną knajpą - szybko spadli w dół na ryj. Ja tam pamiętam, że największą dobijalnią to było Niebo na Niepolda zawsze otwarte i zawsze z tą samą playlistą z Winampa. Jak ja za nią tęsknię xD
@Jud-Suss: Jak ja nienawidze takiego #!$%@? 30 letnich "strauchów". Skoro ty nie umiesz sobie znaleźć w tym mieście zabawy bo masz lenia to nie znaczy ze całe miast jest złe. Mi stukła 40 w tym roku i uważam że teraz jest znacznie więcej miejscówek w których można znaleźć dobra muzyke do kulturalnej zabawy. Do tego #!$%@? się o wzrost cen. Nie wziołes pod uwagę że jak knysza kosztowała 5 zł to