•  

  Jako że wykopowe prawactwo doznaje kolejnego wzmożenia na froncie walki z Żydami (i nabijania kasy kolejnym żerującym na głupocie prawactwa cwaniakom), przypomnijmy mało znane, a godne pamiętania dokonania ich bohaterskich poprzedników.

  Pod datą 8 listopada 1931 r. ksiądz Bronisław Żongołłowicz zanotował w dzienniku: „Senaty nie mają żadnego wpływu, komisje dyscyplinarne nie potrafią odpowiednio ukarać winnych za barbarzyńskie ekscesy, które doszły do wyrzucenia przez studentów dzieci żydowskich z wózków w Saskim Ogrodzie".

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1566849,1,getta-lawkowe-w-przedwojennej-polsce.read

  #historia #zydzi #antysemityzm #wpolsceniemaantysemityzmu

  źródło: static.polityka.pl

  •  

   @Andreth Warto by nagłośnić sylwetkę Berka Joselewicza z czasów (przed) Legionów Dąbrowskiego....

   Ten wykopek mi ostatnio przypomniał o tym patriocie...
   Posiadam trochę dodatkowych materiałów. ;)

   https://www.wykop.pl/wpis/45677861

   +: willard
  •  

   @Andreth: fajne bajeczki, masz jeszcze jakies?

  •  

   @Andreth: jak to jest że Anglia i Francja wyrzuciły całość Żydów i antysemickie nie są a Polska nie wyrzuciła i z powodu tarć które wywoływali Żydzi i Polacy antysemicka jest?

  •  

   fajne bajeczki, masz jeszcze jakies?

   @RubinWwa: "Bajeczki" bo dziennik ówczesnego wiceministra jest falsyfikatem, czy ksiądz Żongołłowicz kłamał we własnych zapiskach? Czy tak sobie powrzaskujesz "a właśnie że nie!" bez cienia myśli?

   @Usmiech_Niebios: Nie wiem o czym ty do mnie piszesz, bo nie jest mi wiadomym, jakoby "Anglia i Francja wyrzuciły całość Żydów" w latach 30-tych XX wieku, i jak to ma usprawiedliwiać (zakładając optymistycznie, że jest w tym jakiś ślad sensu) bandyckie zachowania przedwojennych polskich nacjonalistów.

  •  

   @Andreth: nie rozumiesz prostego stwierdzenia "narody które wygnały Żydów wygnały i antysemityzm, a Polska popełniła błąd nie biorąc z nich przykładu? To dam zródło wybitnie prożydowskie:
   https://www.michaellaitman.com/articles/people-hate-jews-rise-anti-semitism-today/

   When Hitler rose to power and blamed the war on the Jews, hardly anyone objected. Initially, he did not plan to exterminate the Jews, but only to expel them from his country. In the summer of 1938, when Hitler heard that there is a conference in Evian, France, to discuss the possibility of helping the Jews move out of Germany, he said, “We are ready to put all these criminals at the disposal of these countries, for all I care, even on luxury ships.”[27] But as the nations do not want the Jews today, they did not want them then. With suave indifference, country by country excused itself from taking in Jews. The Australian delegate, T. W. White, sarcastically noted, “As we have no real racial problem, we are not desirous of importing one.”[28]
   Polska zafundowała sobie "racial problem" i cierpi za to do dziś. Anglia i Francja Żydów wygnały odpowiednio wcześnie (nigdzie nie pisałem że w latach 30 XX wieku). Polska była diasporą nawet w latach 30 XX wieku. Potrafisz spojrzeć szerzej?

  •  

   @Usmiech_Niebios: Piszesz bzdury. Ani Anglia, ani Francja nigdy nie "wyrzuciły całości Żydów" (uprzejmie informuję, że do dziś tam Żydzi żyją). I w żaden sposób nie usprawiedliwia to bandytyzmu antysemitów, a o tym tu rozmawiamy. Z mądrościami typu "a gdyby w Polsce nie było Żydów, to by nie wyrzucali dzieci żydowskich z wózków" proszę gdzie indziej.

  •  

   @Andreth: nawet nie dam Ci zródła książkowego tylko najbardziej banalne:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Expulsions_and_exoduses_of_Jews

   Ani Anglia, ani Francja nigdy nie "wyrzuciły całości Żydów
   Wyrzuciły ich odpowiednio dużo. 1290 i 1394 są sporo przed latami 30 XX wieku, prawda?

   Z mądrościami typu "a gdyby w Polsce nie było Żydów, to by nie wyrzucali dzieci żydowskich z wózków" proszę gdzie indziej.
   to śmiesznie ponieważ ta mądrość to prawda. Ale udowodnij że nie. Gdzie żyli Żydzi bez żadnych napięć, bez antysemityzmu?
   I bardziej: gdyby w Polsce nie było największej diaspory to i tarć międzygrupowych byłoby mniej. Mniej Żydów - mniej tarć.
   A że temu nie zaprzeczysz - podchodzisz emocjonalnie do tematu.

Gorące dyskusje ostatnie 12h