Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Mam światłowód, który doprowadzany jest z gniazdka do routera za pomocą kabla optycznego SC/UPC-SC/UPC (mała dygresja - nie jestem jakimś znawcą tematu, ale wydaje mi się, że dwie niebieskie końcówki oznaczają ten właśnie rodzaj kabla, w przypadku SC/APC końcówka ma kolor zielony, prawda?). Okazało się, że mój aktualny router nie posiada gigabitowych portów Ethernet (10/100), a tak się złożyło, że usługodawca zaproponował ciekawą ofertę na większy pakiet. Myślę nad zmianą routera, lecz router, który mnie interesuje posiada port GPON SC/APC i stąd moje pytanie: czy zastosowanie takiego kabla sprawdzi się? Tzn. od gniazda będzie szła końcówka SC/UPC, a w routerze będzie SC/APC. Czy to wymaga jakiejkolwiek modernizacji ze strony usługodawcy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mój aktualny router
Router, który mnie interesuje

mariobit - Hej Mirki,
Mam światłowód, który doprowadzany jest z gniazdka do routera ...

źródło: comment_ge4FVVP2GMRZgPOJomA4oi395MWJZZGf.jpg

Pobierz
  • 3
@mariobit: Zamiast pytać się na wykopie pytaj się swojego ISP. Te Huawei'e oba modele mogą działać z EPONem i GPONem w zależności od wersji firmwareu i konfiguracji. W obu wypadkach to ISP powinien Ci skonfigurować urządzenie i przygotować wszystko. Samemu NIC absolutnie nie grzeb.