•  

(masz zamiar wkroczyć w obszar bardzo słabej polszczyzny; zrób to na własny koszt) #pytanie #rosja #polska
    38. Małpkę łatwo zakazać, ale dzisiaj nie możemy ignorować głównego pytania:
    Kto może wypić więcej wódki za jeden raz, zwykły Polak czyli Rosjanin?

źródło: uyutn1.jpg

Kto wypije więcej?

• 14 głosów (38.89%)
      Polski pijak
    • 22 głosy (61.11%)
      Rosyjski pijak
    •  

@mobutu2: pojęcie "na raz" (na jeden raz) oznacza wypicie całej butelki jednym łykiem, co się u nas jak najbardziej się zdarza.
      Picie półlitrowych butelek wódki na raz obserwowałem wielokrotnie.

Zdjęcie zastawionego stołu sugeruje cały wieczór. A w przypadku całego wieczora obowiązuje zasada aby się ruszać (np. tańczyć) i wtedy można wypić znacznie więcej w kontekście całego wieczora.

Z drugiej strony u nas powoli mija moda na picie do oporu, więc trudno powiedzieć.

•  

@imateapot: ja pierdole czyli to za jeden raz czyli w jeden raz albo jak ty mówisz na jeden
      dla mi zwykła impreza to 200ml wódki (4x50), ale jeśli chcę napijać się to 400ml
      nigdy nie widziałem człowieka który by mógł zrobić butelkę 500ml jednym zamachem, mój rezultat tu będę 150ml
      w ciągu 10 lat w Rosji zostali pić bardzo mniej, z 15 litrów na człowieka w rok do 11 litrów
      teraz polski mężczyźni nawet liderują (światowa statystyka)
      dzięki za odpowiedź

•  

@mobutu2: np. mam kolegę ze szkoły podstawowej, co jak się spotykamy na piwo, to on bierze dwie małpki (250ml) i tak jak my pijemy powoli to on po kolei raz jedna "na raz" potem druga "na raz". Ale jak dla mnie to on już jest alkoholik.

•  

@imateapot: zdecydowany alkoholik, albo kolejno pić piwo po wódce to dobry pomysł, zawsze tak robię
      wino nie wiele lubię bo kiedy go duże spożywasz to będzie na jutro chory

•  

@mobutu2: hehee śmiesznie się czyta zwłaszcza udając rosyjski akcent w głowie :D pozdrawiam i życzę powodzenia w nauce

+: mobutu2