Wpis z mikrobloga

https://www.youtube.com/watch?v=Eo-jDyh5nrA

Obejrzałem właśnie 3 odcinek i aż nie do wiary jak socjalistyczna propaganda może być podobna do siebie niezależnie od kraju. Ceny rosną? To na pewno wina złych imperialistów/żydów/klasy średniej, Prądu nie ma? Imperialistyczne USA zniszczyło sieć, bo to oczywiście nie tak że elektrycy zamiast pracować musieli iść pogrzebać w śmietniku żeby dożyć następnego dnia w socjalistycznym raju który popierają tak cywilizowane kraje jak Chiny, Rosja i Pakistan xD Normalnie jakbym #antykapitalizm czytał. Jestem autentycznie przerażony jak podobną retorykę prowadzą obecnie politycy PiSu i Lewicy i wcale bym się nie zdziwił jakbyśmy niebawem mieli podobnie skończyć.

#polityka #neuropa #4konserwy
  • 18
@Gokerson: prosty mechanizm. Wystarczy w ludziach wzbudzić nienawiść do jakiejś grupy społecznej i oferować ochronę przed nią w zamian za dostęp do nieograniczonej władzy. W przypadku 3 rzeszy tą grupą byli żydzi, a w przypadku socjalizmu burżuazja. Tak samo PIS zbudował swój elektorat strasząc totalną opozycją, uchodźcami i lgbt. A to wystąpienie Maduro to zupełnie jak 2 minuty nienawiści u Orwella
Ceny rosną? To na pewno wina złych


@Gokerson: no ale niestety amerykanie nałożyli sankcje na Wenezuelę i tym samym mają problemy ze sprzedażą ropy naftowej i dostępu do kredytów. Trochę w tym prawdy jest
@mikka22: Bieda i hiperinflacja były na długo przed sankcjami. Sankcje słusznie pojawiły się gdy dopiero gdy Maduro zbanował całą partie opozycyjną(twierdząc a jakże że ich głosy były kupione xD)
@Gokerson: nie. za czasów Chaveza Wenezuela była najbogatszym państwem w ameryce łacińskiej i południowej. Amerykanie nałożyli sakncje wtedy kiedy znacjonalizowano wydobycie ropy. Amerykanom nie podobało się że nie mogą już czerpać zysków z ropy.
@mikka22 No wlasnie. Czyli sankcje usa nie mialy zadnego wplywu.
W 2014 roku zaczynaly spadac ceny ropy a idiota Chavez uzaleznil gospodarke Vene praktycznie od ropy i sie skonczylo socjalistyczne eldorado i trzeba jesc gruz teraz.
@mikka22 Na kryzys.
Nie wiem jak byla przeprowadzona nacjonalizacja ale jak #!$%@? wszystkie firmy i nie doszlo do ugody w kwesti odszkodowania to tylko pokazuje debilizm socjalistow bo musieli sie z tym liczyc, ze dostana sankcje.
@mikka22 No jest istotne. Bo jesli tam byly amerykanskie firmy to sankcje sa obowiazkowe.

Dodatkowo to tez pokazuje braz mozgu Chaveza. Zamiast sie zastanowic nad konsekwncjami to wolal doprowadzic caly kraj do ruiny, a rodzina i znajomi obiady w Paryzu po 1000€. No chyba, ze taki mial cel:)
@blindguardiano: zwróć uwagę że ropa naftowa należy do wenezueli a nie do USA, więc może by tak wenezuela zaczęła czerpać z tego zyski. Tym bardziej że amerykanie nie byli skłonni do płacenia podatków.

Zwróć uwagę jak bardzo za Chaveza zlikwidowana została bieda. Pewno o tym nie wiesz ale skrajna bieda została mocno zmniejszona.
@mikka22 Tylko, ze dzieki zagranicznym koncernom udalo im sie ta rope wydobywac, co nie jest latwe tam.

To tak jak ty bys mi pokazal wszystko, dal swoj sprzet, a ja po jakims czasie bym ci powiedzial " wez spadaj, ja sobie bede od dzisiaj sam dzialal". Powiedzialbys ok?