Wpis z mikrobloga

Przez dłuższy czas nie mogłem znaleźć pracy. Kiedy w końcu się udało, to niestety praca okazała się bardzo słaba i bez perspektyw na polepszenie (taki charakter pracy, trafiłem do złego departamentu, a nie ma możliwości zmiany). Z tego powodu zaczynam ponownie szukać innej roboty - czy powinienem do CV wrzucić tę nową robotę w której jestem od listopada? Czy może ten fakt ukryć, bo może to źle wygląda, że chcę zmienić tak szybko?
#pracbaza #korposwiat #cv #hr #pytanie
  • 12
@wiecek3: jak umiesz się wybronić z pytania które padnie to nie ukrywaj. Mnie zawsze dupe zawracali tym ze miałem roczna przerwę w cv, „jak to tak, dlaczego, czy to pomyłka”xD
@wiecek3: Tak, szukając pracy od razu przejmuj się uczuciami rekruterki która będzie szukać speca, jeszcze ją przeproś że żyjesz jak zadzwoni.

Mówi się że firma nie wywiązała się ze swojej części umowy i kończysz z ich winy
@bizn: Wybronić to raczej dam radę się wybronić - jestem w miarę świeżo po studiach i szukam roboty, gdzie będę mógł się rozwijać, pracować merytorycznie i pogłębiać kompetencje. A trafiłem do działu gdzie tylko przeglądam dokumentację. Generalnie admin ¯_(ツ)_/¯
@Majkel94: @suqmadiq2ama: Dzięki panowie!
@wiecek3 powodzenia! Pamiętaj mimo, że patrzysz na wynagrodzenie priorytetowo, przyjrzyj się warunkom pracy. Pracuj tam gdzie będzie tobie dobrze, a nie gdzie wpadniesz w depresję, kosztem pieniędzy.

Taka mała rada bo jak sam twierdzisz, zaczynasz dopiero.
@Majkel94: Ha! Akurat trochę tutaj do powiedzenia mam ;)
Może nie do końca dopiero zaczynam, bo już mam prawie dwuletnie doświadczenie. Problem w tym, że próbuję zmienić branżę - ta w której dotychczas pracowałem była całkiem nieźle płatna, ale wpędziła mnie właśnie w depresję. I to dość mocną. Zwolniłem się już ponad pół roku temu i od tego czasu szukam szczęścia gdzie indziej, ale niestety dotychczas idzie miernie.
Tak czy inaczej
@Majkel94: Doradztwo podatkowe. Pewnie są gorsze branże, ale ja w swojej tyle się stresu najadłem, że już dziękuję. Próbuję przejść teraz do jakichś finansów czy generalnie czegoś opartego mniej na przepisach, a bardziej na liczbach
@wiecek3: pracowalem wczesniej w SSC i to byla 100x bardziej porywajaca i niedobijajaca robota, nie spodziewalem sie tego kompletnie - tu codziennie po przebudzeniu mam ochote wydlubac sobie oczy