•  

  W sumie wrzucę i tu:

  Odpisałem komuś na innej grupie ale w sumie przyda się wszystkim:

  JAK POLICZYĆ ILE ZAROBISZ ZA GRANICĄ

  Jak przeglądasz oferty za granicą to nie przeliczaj na złotówki, tylko zorientuj sie jaki jest największy podatek i taki odejmij (np połowe w dani) nie doliczaj też benefitów, urlopowych, zwrotów podatków i innych rzeczy za którymi się nie będziesz i tak chciał bujać za miesiąc jak Cie zwolnią.

  Dalej liczysz minimum godzin czyli po 8 bez weekendów - bo nadgodziny obiecują wszędzie a jest różnie, przeważnie nie ma, jak będą to dobrze ale w umowie ich nie będzie, słowo pośrednika jest nic nie warte, jego praca polega na kłamaniu.

  Dalej odliczasz zakwaterowanie i to za co potrącają (w holandii np zabiorą ci kaucje za wszystko np za kluczyk wart jedno euro zabiorą sto, ubezpieczenie i inne którymi się nie chwalą, powiedzą ci jak to pan nie wiedział że tak iest w holandi?)

  Wtedy jak już wiesz ile zarobisz na 100% to wchodzisz na cenynaswiecie i sprawdzasz co ile kosztuje w danym kraju co będziesz kupował, czyli żarcie bankowo.

  Teraz dopiero możesz policzyć ile tam wydasz i ile ci zostanie - bywa tak że po dwóch miesiącach za granicą masz mniej kasy niż u siebie pod domem w robocie.

  Dlatego polują na jeleni co to tylko stawke razy godziny na złotówki umią policzyć.

  Jak ktoś ci gada ile tysięcy złotych zarobisz przez telefon to w chuja wali bo szuka napaleńca co to szczaw na miejscu bedzie żarł.

  I jedno z najważniejszych to zawsze kłamią na ile jest robota, nigdy nie bierz taniej ani nie wierz że na stałe, dostaniesz kopa jak tylko zejdzie produkcja, często gęsto zwłaszcza teraz będą takie pułapki że pojedziesz w grudniu tylko na święta za kogoś na urlopie a potem kopu w rzopu pod byle pretekstem.

  Aha i jeśli podpisujesz umowe na 10€ brutto a pośrednik obiecuje pod stołem to nie licz tego co obiecuje, jutro możesz już nie być jego kolegą a o dodatkowej kasie oczywiście nie będzie mowy, widziałeś co podpisałeś.

  #pracbaza #emigracja #pracaspawaczamnieprzeistacza #protip #praca #zagranico