•  

  Krzysztof Bosak gwiazda dnia rosyjskich mediów po wypowiedziach w których krytycznie odniósł się do polityki ''wkurzania Rosjan'' przez Polskę.
  W tv Rossija24 prowadząca mówi: w Polskim Sejmie powiedziano, że nadeszła porta zmienić stosunek do Rosji.
  Zaznaczyła, że Bosak jest jednym z możliwych kandydatów w wyborach prezydenckich.

  W komentarzach Rosjan w na jednym z portali widać zadowolenie, że nawet w Sejmie są zdrowo myślący ludzie, że ''są jeszcze w Polsce ludzie z mózgami''.
  Wypowiedź Bosaka o niezłoszczeniu Rosji wybito na nagłówki wielu znanych portali m.innymi - Pravda, RIA Novosti, komunistyczna Komsomolska Pravda.
  Artykuł zamieścił także portal RT. No tam komentarze mniej przyjazne - nie będę tłumaczył żeby nie psuć atmosfery. To być może efekt, że dali bardziej złożóny tytuł.

  To co zwraca moja uwagę to pominięcie przez Rosjan przynależności partyjnej Bosaka.

  Dla jasności - wywiad Bosaka dla Rzeczpospolitej po polsku - klik

  Jak znam zycie to już rosyjscy reporterzy dzwonią do Bosaka z prośbą o wyłaczny wywiad. Mam nadzieję, że on wie w jakim celu Rosjanie brali wywiady u L.Millera, Kornela Morawickiego, Korwina Mikke, J.Sanockiego i zastanowi się czy warto się pchać do tamtejszych mediów. Może zna jeszcze bardziej wyrazisty przypadek sprzed paru lat z wywiadu swojego kolegi z Młodzięzy Wszechpolskiej, który Rosjanie zmanipulowali tak, że lektor postawił tezę, której tamten działacz do kamery zaprzeczał - no to było słychac tylko w tle gdy się znało polski, bo lektor powiedział to co pasowało Rosjanom pod tezę - czyli, że narodowcy maja roszczenia terytorialne wobec wschodnich sąsiadów.

  #rosja
  #rosyjskiemediaopolsce #polityka #neuropa #4konserwy #konfederacja

  źródło: krzyszb.jpg