•  

Przypomniało mi się zdjęcie z podobną karteczką z dopiskiem o deprawacji dzieci xdd

#rzeszow #heheszki #patologiazmiasta

źródło: 1574946806228.jpg

•  

@SweterWPaski:
      W sensie że wyprane gacie deprawują dzieci? I to ten sam rodzaj ludzki pisał?

•  

@Futsalista_cisowianka: zapewne regulamin spółdzielni mieszkaniowej czy czegoś podobnego. U mnie jest zakaz wywieszania prania powyżej balustrady i na zewnątrz balustrady.

•  

@maly_stary_rower: No ale to wiesz, równie dobrze mogą w swoim regulaminie zakazać oddychania pod prysznicem w piątki od godziny 21:12 do 21:37

•  

@Futsalista_cisowianka: bez przesady. Każdy przepis ma coś na celu. Ten zapewne ma na celu utrzymanie estetyki osiedla/budynku na odpowiednim poziomie. Tak samo nie powinno się robić remontów w sposób głośny w pewnych porach. Uważam, że taki przepis jest słuszny. Nie chcę oglądać bielizny obcych osób na balkonie obok. Wiem wiem. Mogę wybudować się w polu i żyć jak smotnik ale nie jest problemem wieszać prania tak by inni nie musieli go oglądać. Jeszcze zakaz palenia na balkonach by się przydał.

•  

@maly_stary_rower: No ale spoko, ty uważasz że jest słuszny, ja uważam że nie jest. Chciałbym jednak wiedzieć czy spółdzielnia faktycznie może sobie wymyślać takie regulaminy, albo inaczej - czy muszę się do takich wymyślonych zasad stosować.

+: b4rney
    •  

@Futsalista_cisowianka: Art. 54 k.w. Niestosowanie się do przepisów porządkowych
      Art. 54.

Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. Nie wiem czy akurat ten przepis może mieć tutaj zastosowanie. Może być tak że spółdzielnie mieszkaniowe nie mają uprawnień zapisanych w ustawie o SM i tym podobnych.

•  

@maly_stary_rower: Moje mieszkanie to raczej nie miejsce publiczne xD

•  

@Futsalista_cisowianka: ale obszar poza blokiem czyli na zewnątrz balkonu może być różnie postrzegany. Raczej nie można karać z tego artykułu. Nie chcę mi się czytać worków sądów ale zapoznalbym się z regulaminem spółdzielni.

•  

@maly_stary_rower: Ale tu nie chodzi o to czy w myśl regulaminu spółdzielni coś można czy nie można xD Pytam czy jest jakaś podstawa prawna która każe mi przestrzegać "dziwnych" a także bardziej normalnych zapisów w regulaminie spółdzielni w którym może być wpisane wszystko. I na podstawie jakiego artykułu mogę zostać ukarany jeżeli nie będę się stosować do tegóż regulaminu. Bo takie "na chłopski rozum" to mnie w ogóle nie interesuje. Dla Ciebie "bo już bez przesady" to jest zakaz oddychania a dla mnie zakaz wywieszania bielizny na balkonie.

•  

@Futsalista_cisowianka: Wyobraź sobie, że masz mieszkanie z balkonem w kamienicy na starowce w Krakowie, w strefie konserwatorskiej i wieszasz sobie zewnętrzną suszarkę poza obrysem balkonu - nie możesz bo jest np. strefa ochrony konserwatorskiej i na takie rzeczy musisz mieć opinie konserwatora, projekt, a jak będziesz mieć to nie wyda pozytywnej opini po bo to nie bedzie pasować estetycznie. A dwa wychodzisz z konstrukcją suszarki nad chodnik - nie możesz zgodnie z warunkami technicznymi, zapewne balkon ma już maksymalny dozwolony wysięg. (nieprzekraczalna linia zabudowy). Po trzecie musiałbyś mieć projekt na tą suszarkę, żeby nie zagrażała ludziom na chodniku. Powiesiłbyś zbyt dużo prania, a dajmy na to nie wytrzymałaby poręcz balustrady lub zaczep suszarki, spadło by na głowe komuś i zrobiło kuku... więc pewnie wszystkie "nielegalne" suszarki nadzór może uznać za samowole i nakazać rozbiórkę/demontaż suszarek, które potraktuje jako urzadzenie budowlane albo obciążenie balustrady balkonów niezgodna z projektem (one też są obliczone na obciążenia, dołożenie małej suszarki nic im nie powinno zrobić - ale zaraz sąsiad powiesi wiekszą, inny sąsiad kupi tandete chinczyka albo zrobi samoróbke ktora sie oberwie etc.) Np. na klimatyzator w blokach musisz mieć zgodę od sąsiadów i spółdzielni, projekt też, w zależności od montażu czy wieszasz za oknem czy stawiasz na balkonie.
      Inna sytuacja - balkon jest nad trawnikiem, trawnik należy do spółdzielni czyli do wszystkich jako część wspólna. Te same kroki odnośnie bezpieczeństwa, ale bez konserwatora. Spółdzielnia musi mieć dupochron wyrażając na coś zgodę. W sprawie bezpieczeństwa żeby nie było, że jestem jakiś nadgorliwy. Co innego suszarka zewnetrzna na balustradzie w czteropiętrowym bloku, co innego w 12pietrowym na ostatniej kondygnacji. Wysokość robi swoje, nie bez powodu nie można projektować balkonów na kondygnacjach powyżej 25m, mogą być już tylko loggie z pełnymi balustradami.
      Ostatnia kwestia estetyczna.. na swoim balkonie stawiaj i rób co chcesz.. ale gdyby pozwolić na samowole i montaż: satelit, klimatyzatorów, suszarek, trejaży, okiennic, osłon, zabudowe balkonów to zaraz robi się misz masz na elewacji budynku. Chaos.
      Jest od tego ustawa reklamowa, ale suszarek raczej noe obejmuje, tylko szyldy, banery, reklamy, witryny( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Futsalista_cisowianka: A jeśli chodzi o suszarke zajmująca wnętrze balkonu, np. taka z sznureczków to jakiś chory regulamin w tej spółdzielni..

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Krawczyk wykazuje się zdecydowanie większym rigczem niż wypokowe #4konserwy plujące jadem na wybitną Polkę tylko dlatego, że śmie mieć inne poglądy:

#polska #bekazprawakow #takaprawda #neuropa #gownowpis

odpowiedzi (14)

#kawa #kawatime #rozdajo #swieta

Dzień dobry Mirabelki i Mirasy!
    Dziś piątek 13-go, ale wcale nie musi być pechowy (chyba, że jesteście templariuszem i żyjecie w 1307 roku).

Mamy dla Was dziś świąteczne rozdajo. Wśród plusujących wylosujemy jedną osobę, która otrzyma od nas zestaw prezentowy w wersji de luxe (fota poniżej).
    Ponadto do końca roku na wszystkie zamówienia dajemy 10-procentowy kod rabatowy: 2bghek-w

Zasady:
    1. Plusujecie do niedzieli do północy
    2. W poniedziałek rano wylosujemy zwycięzcę

btw. mamy nową wersje sklepu (https://kawokado.pl) - prosimy nie zepsuć, prace wciąż trwają.
    btw2. Nasz sklep i Wykop mają jedną wspólną niedziałającą rzecz. Kto pierwszy zgadnie dostanie od nas niespodziankę.
    pokaż całość

odpowiedzi (20)

Tymczasem w Jerez...
    #dtm #f1 #kubica

odpowiedzi (18)