•  

Typowy kierowca MPK
    #krakow

źródło: scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net

•  

@goferek: Czasami mnie mocno wkurzają, ale z drugiej strony staram się ich zrozumieć, bo nie mają łatwo.

•  

@goferek: Zgaduję, że w przeciwną stronę jest korek. W tej sytuacji kierowcy jadący na wprost będą na pomarańczowym wjeżdżać nie zostawiając autobusowi miejsca. Albo wjedzie tak, albo w ogóle nie ruszy ze skrzyżowania...

•  

@goferek: Zgaduję, że w przeciwną stronę jest korek. W tej sytuacji kierowcy jadący na wprost będą na pomarańczowym wjeżdżać nie zostawiając autobusowi miejsca. Albo wjedzie tak, albo w ogóle nie ruszy ze skrzyżowania...

@Drmscp: czyli łamie prawo i blokuje ruch, żeby inni nie łamali prawa i nie blokowali ruchu? (-‸ლ)

•  

@goferek właśnie dlatego konieczne są buspasy aby autobusy nie stały w korku tworzonym przez kierowców samochodów osobowych.

+: Hesus52
    •  

@DanielPlainview: tutaj mamy korek stworzony przez dzbana kierującego autobusem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@goferek: Może warto dodać jak to wygląda od strony kierowcy tego autobusu ? Wyjazd z Puszkarskiej w lewo ? To odrazu za skrzyżowaniem ma wjazd na zatoke przystankową, wystarczy że obok stało auto które było zasłonięte przez drugie auto i skąd kierowca busa ma to wiedzieć ?

wrzucam od siebie, jakby sie ktoś zastanawiał czemu tramwaje sobie jezdzą jak chcą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 78158574_556696675150955_5597011813175656448_n.jpg

•  

@piekuo: co 2 dzień spotykam się z jakimś gościem w tramwaju, który blokuje przejazd dla aut na placu inwalidów (cały cykl świateł bo nie może zjechać dzban). W każdy dzień kierowca autobusu blokuje ludzi wyjeżdżających z Barskiej na rondo grunwaldzkie mimo, że przed sobą ma auta i czerwone światło, wystarczy przepuścić kilka aut (skręcających w lewo), które od razu mogą swobodnie wyjechać i nic na tym nie straci. Dlatego nigdy nie wpuszczam już żadnego autobusu jak chce chociażby wyjechać z zatoczki.
      @goferek:

+: goferek
    •  

co 2 dzień spotykam się z jakimś gościem w tramwaju, który blokuje przejazd dla aut na placu inwalidów (cały cykl świateł bo nie może zjechać dzban).

@bartez_94: spoko, kiedyś mi sie nudziło i stałem sobie pod muzeum narodowym czekając na czysty przejazd przez całe skrzyżowanie.
      5 minut stałem i mi sie znudziło bo za bardzo szanuje swoją przerwe.

Fota sprzed paru dni, 10 razy przejezdzałem przez to skrzyżowanie - 8 razy nie miałem jak wjechać,zjechać, wyjechać. Ja tak moge stać, do pracy sie nie spóźnie i dla mnie problemu nie ma. I uwierz mi że jak kiedyś nadejdzie dzień w którym w krakowskim MPK ktoś wymyśli strajk włoski w piątek to całe miasto będzie stało do północy :) własnie dzięki temu że tramwaj sobie stanie i będzie czekał godzine na puste skrzyżowanie.
      A na placu inwalidów tramwaje obowiązuje sygnalizacja "kolorowa" - jeżeli wjedzie na środek ale nie może zjechać bo ma czerwone to pretensje miej do urzędu miasta i prezydenta że wymyślają takie rozwiązania bo mają szczeline pionową na wjezdzie na skrzyżowanie mam prawo wjechać mając wolną droge, a to że światło po sekundzie sie zmieni i nie moge legalnie zjechać ze skrzyżowania i blokuje całą droge to już mnie nie interesuje.

źródło: 78969702_723290584818532_1462734052766253056_n.jpg

•  

@piekuo: może jakoś tam po chodniku czy trawniku się przejedzie, a jak nie to się poczeka i do północy jak będzie trzeba :|

•  

@bartez_94: własnie dlatego czekam na ten piękny dzień kiedy będe stał na rondzie grzegórzeckim i przez 30 minut na niego nie wjade bo na środku będzie stał inny tramwaj ʕ•ᴥ•ʔ ale to będzie cudowny dzień

•  

@piekuo: będzie czas na dobry film ( ͡° ͜ʖ ͡°)