Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Testuje sobie monitory studyjne Kali LP-6 i dochodzę do wniosku, że ponad połowa moich ulubionych kawałków brzmi jak Gówno XD. Ja wiem ze Spotify itp, ale serio większość które da się dobrze słuchać są to radiowe kawałki. Naprawdę da się zauważać jak Figo fagot i reszta pseudo grajków w ogóle się nie przykładają do mixu i robią na #!$%@?, aby bass łomotał.

XD

A co do samych monitorów to są zajebiste. Nic nie przeklamuja, grają naprawdę czysto i mają dużo wejść i ustawień z tyłu. Jedyne co uwazam u nich z minusów to lekki szum gdy nic nie gra, ale podobno to norma w zmacniaczach typu D. Śmieszne jest to też że w monitorach Krk rokit w 3 generacji wsadzili klasę A/B a już w 4 generacji typu D. Hehe Czyżby cięcie po kosztach?

Tak czy siak. Muszę jescze wygluszyc bardziej pomieszczenie, bo jednak słychać lekki poglos np. Przy kaszlnieciu i wtedy sprawdzę jak się sprawują do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aa i wymienić też interfejs na focusrite

Jak na cenę 1500zl za dwa monitory daje 9.5/10

#produkcjamuzyki #muzyka #glosniki #audio #kali
Damianowski - Testuje sobie monitory studyjne Kali LP-6 i dochodzę do wniosku, że pon...

źródło: comment_JVcNup5v1PqM2nkiF47chsMasU4cW1rl.jpg

Pobierz
  • 20
A co z behringerem nie tak że zmiana na focusrite? Może jakiś wyższy model masz na oku?
Figo fagot to nawet nie ma co brać pod uwagę jeśli chodzi o mix, bo na tanich pchełkach usłyszysz że mix wart 0,7 krupnika.
Porównaj sobie może jakiś polski rap vs coś z USA popularniejszego. W drugim przypadku bas robi łubudu jak i reszta pasma brzmi nieźle (zazwyczaj). W pierwszym przypadku wszystko sprasowane kompresorem i
@Damianowski: po co mają się przykładać do mixu jak i tak ich target będzie słuchał tej "twórczości" na wieżach MEGA BASS TURBO ULTRA EQUALIZER 6000 z presetami na pasma typu "POWERFUL", "BOOSTBASS", "TURBOWIDE" etc. co byś nie wykrzesał na etapie mixu/masteringu to i tak wszystko pójdzie w piździec xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
A co z behringerem nie tak że zmiana na focusrite? Może jakiś wyższy model masz na oku?

Figo fagot to nawet nie ma co brać pod uwagę jeśli chodzi o mix, bo na tanich pchełkach usłyszysz że mix wart 0,7 krupnika.

Porównaj sobie może jakiś polski rap vs coś z USA popularniejszego. W drugim przypadku bas robi łubudu jak i reszta pasma brzmi nieźle (zazwyczaj). W pierwszym przypadku wszystko sprasowane kompresorem i
jak #!$%@? brzmi utwór to hi fi nic nie da xdd


@Damianowski: Źle zrozumiałem. A co do klasy D, sam zrobiłem sobie wzmacniacz na płytce od chińczyka no i WOW. Jakby to zalać 10kg żywicy to by się nad tym wszystkie adiozboki spuszczały. Żeby usłyszeć szum własny trzeba przykładać ucho. Do tego 30 letnie kolumienki yamahy i więcej mi do szczęścia nie trzeba.
Polecam ogarnąć sobie jakieś podstawki żeby mieć monitory na wysokości uszu - zobaczysz jaka jest różnica w dźwięku jak są poprawnie ustawione :) proste podstawki z mdf z Allegro wystarcza ;)


@stefan71: mam dość wysokie biurko, są idealnie ustawione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Damianowski: odgrzebię trochę temat - jak sprawowały Ci się te monitorki? Właśnie myślę nad ich zakupem tylko tej wersji v2, która jest pozbawiona szumów. Nie wiem czy warte to 2k czy lepiej coś innego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@martinis96: te Adamy t7v to tylko z nazwy Adamy. Słuchalem, tak samo. Jak i jbl, ale co z tego jak nie miałem porównania w tych samych warunkach akustycznych. Pamiętaj że monitory to jedno a cała adaptacja to drugie. Jeżeli chodzi o wybór to przejrzyj trochę recenzji i zestawień w tych samych warunkach akustycznych, bo trochę filmików jest na ten temat. Recenzenci wybierali Kali. Nie będziesz żałować serio. Bo w tej cenie