•  

Marzy mi się deregulacja służby zdrowia. Rozkmińcie jak wszystko stałoby się piękniejsze tańsze i szybsze gdybyś zamiast studiów mógl sobie zrobic kurs na wycinanie na przykład wyrostka, albo kurwa leczenie złamań. Robisz takie kursy, cyk otwierasz gabinecik, cyk kolo ciebie zaraz ktoś też otwiera i cyk ceny 2 razy tańsze kolejek brak, walka o klienta, musisz być coraz lepszy w fachu żeby konkurent ci nie odebrał klientów, cyk NFZ idzie się jebać bo u was taniej lepiej i nie jebie starą babą, ehh
    #ekonomia #sluzbazdrowia #4konserwy #polska

•  

@Jestem_robotem123: to najdziwniejszych pomysł dotyczący reformy służby zdrowia jaki słyszałem +za abstrakcyjne/nieszablonowe procesy myślowe ᶘᵒᴥᵒᶅ

•  

@Jestem_robotem123: I tak cyk połowa osób umierałaby albo ciężko chorowałaby bo nim doszedłbyś do takiego doświadczenia jak profesjonalni lekarze to by okazało się, że parę setek zabiłeś :).

•  

@Jestem_robotem123: wyrostka to nie - ale jest bardzo dużo zabiegów których nie musi lekarz wykonywać tylko wykwalifikowany personel i można byłoby je zderegulować

•  

@Ratelmidozer: bo to nie jest pomysł na reformowanie tzw służby zdrowia tylko pomysł na to jak pozwolić jej zdechną i wprowadzić o wiele lepszy system czyli system zderegulowanej wolnej gospodarki

•  

I tak cyk połowa osób umierałaby albo ciężko chorowałaby bo nim doszedłbyś do takiego doświadczenia jak profesjonalni lekarze to by okazało się, że parę setek zabiłeś :).

@Micho_master: tak by było XD Zakazać prywatnych restauracji bo ludzie są truci XD

+: ibilon
    •  

@Micho_master: A profesjonalny lekarze gdzie te doświadczenie nabiera?

•  

tak by było XD Zakazać prywatnych restauracji bo ludzie są truci XD

@Jestem_robotem123: Ale jednak zupełnie czym innym jest przygotowywanie posiłku a czym innym wycinanie wyrostka. Pamiętaj, że lekarz nim rozpocznie operacje uczy się tego jak wygląda ciało człowieka, zapamiętuje gdzie konkretnie są jakie kości, mięśnie, ważne narządy, umiejscowienie żył. I nie robi to tak na początku na żywym organiźmie.

Więc tak - tego typu porównanie jest durne.

A profesjonalny lekarze gdzie te doświadczenie nabiera?

@m00n: Zdobywa wiedzę przez wiele lat stopniowo coraz bardziej zagłębiając się w temacie.

•  

@Micho_master: No jak każdy specjalista w każdej dziedzinie.

+: ibilon
    •  

@Micho_master: i kto zrobi to lepiej, lekarz który ma presję na to żeby zrobić to dobrze bo konkurencja go wygryzie, czy lekarz który ma w dupie wszystko bo i tak go nie wywalą, a jego dobra praca nie rzutuje na większe zarobki? XD

•  

Pamiętaj, że lekarz nim rozpocznie operacje uczy się tego jak wygląda ciało człowieka, zapamiętuje gdzie konkretnie są jakie kości, mięśnie, ważne narządy, umiejscowienie żył. I nie robi to tak na początku na żywym organiźmie.
      @Micho_master: Uważasz, że ktoś by zatrudnił w prywatnym szpitalu chirurga bez żadnej wiedzy i umiejętności?

To już chyba prędzej na państwowym ktoś załatwi robotę szwagrowi bez dyplomu.

•  

@ibilon: W prywatnym szpitalu owszem nie. Ale sens wypowiedzi to była deregulacja a la gabineciki a nie wielkie szpitale.

Bo tak naprawdę co da deregulacja skoro potrzebujesz i tak ogromne pieniądze? Więc już w praktyce ogranicza cie.

•  

@Jestem_robotem123: Mam lepszy.
      Prywatyzacja policji. Sam byś wybierał komu płacić za ochronę i ile. Prywatne agencje ochrony by się prześcigały w tym, by zapewnić Ci najwyższy standard.
      Albo jeszcze lepiej - sądy. Nie spodobał Ci się wyrok sądu - idziesz gdzie indziej, płacisz i masz taki jaki chcesz.

•  

@Fan_Morawieckiego: No deregulacja policji również powinna nastąpić, prywatne firmy ochroniarskie są o wiele bardziej wydajne i zajmują się tym czym powinny. Sądy to bardziej skomplikowany temat, ale jasne że kiedyś to nastąpi

•  

@Jestem_robotem123: @ArpeggiaVibration: To sobie każdy zrobi kurs z medycyny, jeden złamania, drugi odma a trzeci jakieś nerki na kiju tak? xD

Z drugiej strony wkrótce przyjadą do polski Ukraińcy więc widzę, że zrobiono to tylnymi drzwiami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@gracilis: nie kurs medycyny a przykładowo pielęgniarstwa. To pielęgniarka lub pielęgniarz albo technik robi większość zabiegów. Nie piszę tu o chirurgicznych tylko zwykłych mało wymagającychi nie ma potrzeby by było to zbiurokratyzowane dogranic i by przechodziło przez aparat państwowy. Część z zabiegów jak dializy czy morfologia z resztą są już częściowo poza szpitalami.Tak samo jak wiele specjalistycznych prywatnych klinik mogłoby powstać założonych przykładowo przez grupy chirurgów i specjalistów gdyby nie petryfikacja systemu i dbanie o to by państwo miało 100 procent kontroli administracyjnej biurokratycznej i finansowej.

Takie i tak powstają np. zajmującesię zabiegami tylko na oczy lub kolana ale dopiero jak w promieniu conajmniej 200 kilometrów jest pustynia i ludzie z zaćmą lub rozwalonymi stawami nie mają gdzie iść nawet na NFZ

•  

@ArpeggiaVibration:"

To pielęgniarka lub pielęgniarz albo technik robi większość zabiegów. "

Oni nie robią zabiegów a wykonują badania diagnostyczne, i na pewno nie większość. Lekarz radiolog, radiolog i technik radiologiczny to trzy różne osoby o różnych kompetencjach. Radiolog albo technik robi EKG i RTG. Resztę często robią lekarze.

Tak samo jak wiele specjalistycznych prywatnych klinik mogłoby powstać założonych przykładowo przez grupy chirurgów i specjalistów gdyby nie petryfikacja systemu i dbanie o to by państwo miało 100 procent kontroli administracyjnej biurokratycznej i finansowej.

Nie ma czegoś takiego. Każdy może sobie założyć klinikę, nawet nie będąc lekarze, podpisać kontrakt z NFZ na robienie czegokolwiek, zatrudnić ludzi po studiach i stażu i robić tam przeszczepy serca. Żeby w Polsce robić większość procedur wystarczy staż po studiach. Dlaczego nikt tego nie robi? Bo nikt nie jest szaleńcem i nie bierze się za coś o czym nie ma zielonego pojęcia.

•  

Dlaczego nikt tego nie robi? Bo nikt nie jest szaleńcem i nie bierze się za coś o czym nie ma zielonego pojęcia.
      @gracilis: W takim razie skąd przekonanie, że to by robił, gdyby służba zdrowia została sprywatyzowana?

•  

@ibilon: Pytanie do panów z góry. Myślę że nie robiłby, na pewno nie te które są nieopłacalne, albo ich wycena znacznie poszłaby do góry osiągając stawki niedostępne dla zwykłych śmiertelników. W końcu LUXMed i cała reszta nie dokonuje skomplikowanych zabiegów w ubezpieczeniu za 99zł miesięcznie.

Gorące dyskusje ostatnie 12h