•  

  327813,14 - 11,26 = 327801,88

  Jest! 5000! Pięć-ty-sięcy! Jeszcze przed grudniem przebiegane 5k km ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  Kurczę, pamiętam że jeszcze w 2017 marzyłem o tym by przebiec 3k w ciągu roku - ale się nie udało. Rok później - udało się, ale tak dosłownie na styk. A w tym roku coś mi odjetentegowało i sam nie wiem jak do tego doszło… Myślałem że dobiję do 4000, a tu proszę - koniec listopada i piątka na liczniku ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Najlepsze, że w sumie bym chciał trochę zluzować (w listopadzie już poluzowałem ciut, pierwszy miesiąc od maja poniżej 500km), ale… nie wiem czy mi się uda - to jest jak nałóg ¯_(ツ)_/¯

  Dobra, dość tego #chwalesie - teraz sam bieg. Pierwszy od niemal roku bieg na telefonie zamiast na zegarku… Garmin w końcu (po tygodniu czekania) wysłał mi instrukcję co do realizacji gwarancji i wczoraj fenix pojechał kurierem do serwisu. Ciekawe, ile im zajmie cała procedura - bo jeszcze dzisiaj do nich dojdzie. Tymczasem wygrzebałem z szafy starusieńkiego Pebble Time - w sumie nic prawie nie ma, bo nawet pulsu nie zbada, w sumie tylko kroki i sen monitoruje. Ale ma też powiadomienia z telefonu i budzik wibracyjny, więc dwie najważniejsze dla mnie cechy zegarka ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Rano miałem nastawiony budzik na 4:23 - tylko zapomniałem, że Pebble ma „smart alarm clock” i uznał, że idealny moment na pobudkę wypada o 3:55 xD Raczyłem się z nim nie zgodzić i poszedłem w kimono, następny budzik (już bez smarta) mając ustawiony na 4:33. Szczęśliwie dał radę mnie dobudzić. Spokojnie się pozbierałem, wiedząc że niezależnie ile przebiegnę to cel dzisiaj osiągnięty będzie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Sprawdziłem warunki… i tu miłe zaskoczenie: nie dość, że ciepło (5°C), to jeszcze wiatr rozwiał smog - co prawda airly pokazywało w mojej okolicy 150%, ale reszta miasta w sumie zielona (a na miejskich jeszcze lepiej). Jako, że ja jestem dużo wyżej niż te czujniki i postanowiłem lecieć po płaskim - mogłem zostawić maskę i rękawiczki i ograniczyć się do czołówki, zakładając krótkie ciuchy ( ͡º ͜ʖ͡º) Start o 5:10.

  Poleciałem na nietypową dla mnie trasę - ale całkiem przyjemną, bo przewyższeń niecałe 100m i ulicami, na których ruch jest minimalny. Tempo wrzuciłem takie pośrednie między relaksacyjnym truchtem a udawaniem że mi zależy - przez większość czasu coś w okolicach 5:40 min/km.
  Wracając zahaczyłem jeszcze o piekarnię, bo w domu groziła katastrofa kulinarna - brak mleka! A na ranek to litr spokojnie schodzi...

  W końcu doleciałem do domu - wyrabiając nawet nieco więcej niż planowałem. Średnia 5:36 min/km.

  Na ten miesiąc koniec - w sobotę urlop od biegania! Jeszcze tylko dzisiaj godzinka basenu i luzy ( ͡ ‿ ͡ )

  Miłego weekendu!

  pokaż spoiler #sztafeta #bieganie #biegajzwykopem #enronczlapie #ruszkrakow #zdrowie #sport #mikrokoksy

  źródło: embed.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Milik z karnego (hattrick), Napoli - Genk 3:0
  #golgif #mecz #ligamistrzow #napoli #golgifpl

  odpowiedzi (27)

 • odpowiedzi (20)

 • avatar

  #wiedzmin #netflix #seriale #baginski

  Plusy dla naprawdę Wielkiego Polaka.

  Niesamowite jest to jaką bezczelną ignorancją, by nie powiedzieć głupotą i niewdzięcznością wykazują się ludzie wyśmiewający Bagińskiego. Człowiek, bez którego nigdy nikomu na Zachodzie do głowy by nie przyszła adaptacja Wiedźmina. Od którego wszystko się zaczęło i nota bene, na którym wszystko się skończyło - bo był przecież ze swoim zespołem odpowiedzialny za wiele efektów i całą obróbkę wideo.

  Ponadto to dzięki roli jaką pełnił uczestniczył i miał swój wkład w dosłownie każdy element toczącej się produkcji, od osi fabularnej, po działania na planie. Nie reżyserował odcinka właśnie dlatego, że na reżyserce najmniej się znał, a w roli jaka została mu przypisana wybitnie trudno kogoś zastąpić (sam mówił o tym w wywiadzie). W istocie został kimś wiele ważniejszym, niż reżyserem, szkoda że tak niewielu to widzi. Niesamowity przykład, jak ludzie czytając tylko nagłówki newsów tworzą sobie wyimaginowany obraz i piszą później pierdoły w stylu "HA HA, wydymali Tomcia!".

  A ja tymczasem chciałem powiedzieć wyraźnie, dziękuję Panie Bagiński i gratuluję sukcesu.
  pokaż całość

  odpowiedzi (36)