•  

  Przekąski z salami są wdzięcznym tematem na imprezach i uroczystościach. Piękne kompozycje które wychodzą z pod ręki gospodyni są chętnie zjadane, również są ozdobą stołu (szczególnie na początku imprezy). Proponuję przekąskę w kształcie róży, muszki i spódniczki.
  Sposób I:
  – salami w plastrach z pieprzem
  – tortilla
  – serek śmietankowy paprykowy
  – czarne oliwki
  – natka pietruszki
  Tortillę smarujemy serkiem śmietankowo paprykowym, kroimy w paski 2 centymetrowe. Plastry salami kroimy na pół, układamy na paski tortilli tak, aby salami zachodziły na siebie. Na jednym końcu układamy oliwkę i zwijamy jak roladę. Ustawiamy na półmisku, na szpatułkę nadziewamy pół oliwki, przebijamy tortillę i wkładamy drugą połówkę oliwki. Wykańczamy natką pietruszki wkładając po listku w boczne oliwki.

  Sposób II:
  – salami w plastrach z pieprzem
  – bagietka
  – ogórek konserwowy
  – koper
  – serek śmietankowy paprykowy
  – oliwa z oliwek
  Bagietkę tniemy poprzecznie na 1-1,5 centymetrowe paski, skrapiamy oliwą z oliwek, zapiekamy w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 2-3 minuty. Po wyjęciu z piekarnika bagietki smarujemy serkiem śmietankowo paprykowym, kładziemy ogórka konserwowego pokrojonego w plastry i gałązkę kopru. Oliwki nacinamy z jednej strony. Salami zwijamy w harmonijkę, na środek wkładamy przeciętą oliwkę, układamy na ogórku. W środek wkładamy szpatułkę.

  Sposób III:
  – salami w plastrach z pieprzem
  – bagietka
  – jajko ugotowane na twardo
  – ogórek konserwowy
  – serek mozzarella w kulkach
  – serek śmietankowy paprykowy
  – natka pietruszki
  – oliwa z oliwek
  Bagietkę tniemy poprzecznie na 1-1,5 centymetrowe paski, skrapiamy oliwą z oliwek, zapiekamy w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 2-3 minuty. Ogórki konserwowe kroimy w centymetrowe kawałki, jajka w plastry, serek mozzarellę w kulkach na pół. Po wyjęciu z piekarnika bagietki smarujemy serkiem śmietankowo paprykowym, kładziemy po plasterku jajka, natkę pietruszki. Salami zwijamy w falbankę, kładziemy po jednej stronie jajka. Na szpatułkę nabijamy serek mozzarellę i ogórek konserwowy, wbijamy po drugiej stronie jajka ukośnie – wbijając w salami.

  Smacznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #gzw #mirkoprzepisypl #gotujzwykopem #przekaski #jedzenie

  źródło: youtube.com

  Gorące dyskusje ostatnie 12h