•  

Nie wierzyłem że spermiarze Konfederacji już parę dni po ruszą z projektem JEŻDŻĘ SZYBKO ALE BEZPIECZNIE XDDDD
    Dzięki tym głupim ludziom wasi bliscy mogą zginąć na przejściu, bo jakiś baran jechał za szybko
    Czekam na fikołki intelektualne kucy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #konfederacja #bekazpodludzi #polityka

źródło: FB_IMG_1575102250965.jpg

•  

@Print_Screen: kuce nie robią fikołków, tylko olewają takie wpisy, bo nie da się tego wybronić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Thon, gierape +4 innych
    •  

@Print_Screen: @Alsgn_:
      Daleko mi do kuca ale nie rozumiem gdzie tu beka?
      Wymiana tablic to kompletna głupota i niepotrzebny administracyjny bałagan. Po co? Jedna tablica na cale zycie samochodu by wystarczyła.
      Fotoradary - co niby jest złego w weryfikacji ustawienia fotoradaru? Czemu nie sprawdzić które faktycznie poprawiaja bezpieczeństwo a które są maszynkami do robienia pieniędzy? Może fotoradary które przez ostatni rok cyknely niewiele fotek lepiej będzie przenieść w inne miejsce?
      Światła - Co złego w dyskusji?
      Prędkość - dzisiejsze limity są zbyt niskie zwłaszcza na autostradach i ekspresówkach. W terenie zabudowanym 60 obowiazywało wcale nie tak dawno i działało.

•  

@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: 60 działało ale 50 działa jeszcze lepiej.

•  

@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: autorowi wpisu chodzi głównie o zmianę ograniczenia prędkości i to głównie mam na myśli. 50kmh nie jest granicą wziętą z czapy, tylko punktem, od którego statystycznie nie ma czego zbierać z człowieka na pasach. Wystarczy wziąć prosty wzór znany z fizyki, że energia kinetyczna to mv^2/2. Przy 50kmh ilość energii dla średniego samochodu osobowego to 125kJ, dla 60kmh to już 180kJ, a przy proponowanym 70kmh to prawie 250kJ czyli dwukrotność "mocy uderzenia" przy aktualnym ograniczeniu prędkości. To oczywiście wszystko uproszczone, bo nie będę robił dokładnych wyliczeń przy zderzeniach, chcę tylko zobrazować różnicę tego "trochę szybciej". Z bezwładności wiemy też, że samochód jadący o te 20kmh szybciej musi przebyć drogę hamowania o przynajmniej kilkanaście metrów dłuższą.

źródło: 2018112816063250a60kilometrow3.jpg

+: gierape, wyje_Bane +64 innych
    •  

@Print_Screen jeżeli tak będzie to sami sobiei wymrą więc coś za coś

•  

@Print_Screen: gdy potrącisz człowieka z prędkością ponad 60km/h na godzinę to na 90% go zabijesz. Potrącenie z prędkością 50km/h daje szansę przeżycia 50%. Osobiście uważam, że w terenie zabudowanym powinno obowiązywać ograniczenie do 30km/h (10% szans na wypadek śmiertelny)

•  

@wyje_Bane: a co to za przystojniak na av? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Alsgn_: a czego tu bronic? zalozenia sa proste i logiczne dla kazdego kierowcy, nie ma tu czego tlumaczyc.

+: Dutch
    •  

@Print_Screen: no ale dlaczego podniesie prędkości miałoby być takie straszne? Zauważ że droga hamowania z konkretnej prędkosci była mierzona 20 lat temu (jak nie lepiej), obecne pojazdy posiadają lepsze hamulce a ograniczenia prędkości zostały bez zmian.

Kucem nie jestem jakby co

•  

@Print_Screen jak ograniczenie będzie do 70 to wszyscy będą jeździć 80-100

•  

@Rodriquez zapomniałeś dodać, że piesi są dziś bardziej nieśmiertelni niż kiedyś więc można w nich walić z większą prędkością.

•  

@Print_Screen: gdy potrącisz człowieka z prędkością ponad 60km/h na godzinę to na 90% go zabijesz. Potrącenie z prędkością 50km/h daje szansę przeżycia 50%. Osobiście uważam, że w terenie zabudowanym powinno obowiązywać ograniczenie do 30km/h (10% szans na wypadek śmiertelny)
      @wyje_Bane: Wprowadźmy 0kmh 0% szans na wypadek śmiertelny

+: doustnie, aptudeskaj +2 innych
    •  

Ja uważam, że nie prędkość 50 km/h jest problemem, ale ilość tych terenów zabudowanych. Droga krajowa, szerokie pobocze, stoją cztery chaty na krzyż i cyk- teren zabudowany. To jest idiotyzm.

+: icex, Dutch
    •  

@Rodriquez: Niestety za hamowanie w samochodach ciągle odpowiada tylko stara poczciwe tarcie. Współczynniki tarcia mocno zależą od tego jakie opony kupimy, niestety są ludzie oszczędzający na oponach (╯︵╰,). Dopóki nie dodasz siły hamującej nie zależnej od kontaktu opon z jezdnią droga hamowania znacząco się nie skróci.

+: Alsgn_
    •  

Dzięki tym głupim ludziom wasi bliscy mogą zginąć na przejściu

@Print_Screen: Aha, czyli przed rozjeżdzaniem ludzi powstrzymuje nas tylko przepis ograniczenia do 50kph... którego nikt nie respektuje. Brawo. Szkoda komentować twojego pierdolenia, a Berkowicz ma w tej kwestii moje 100% poparcie. Można bardzo łatwo logicznie wykazać, że sztywne ograniczenia prędkości są w ogóle absurdem, ale to zbyt skomplikowane rozumowanie dla ciebie będzie.

•  

@Alsgn_:

kuce nie robią fikołków, tylko olewają takie wpisy, bo nie da się tego wybronić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Wam już to ideolo do reszty uderzyło do główek, że nawet rozumu i godności człowieka trzeba bronić?

50kmh nie jest granicą wziętą z czapy, tylko punktem, od którego statystycznie nie ma czego zbierać z człowieka na pasach
      A powinno mnie to obchodzić, bo...?

Pieszy (pomijając sytuacje ekstremalne, typu wjazd w przystanek autobusowy) nie ma prawa znaleźć się na torze kolizyjnym z pojazdem mechanicznym. A ten gazetowy Seba (rób notatki) co to bawi się w carmageddon na przejściu pomarańczową becią ma w piździe ograniczenia i pruje stówą+. Mordercza prędkość 70 km/h, przecież to jest kabaret. Kto dyskutował z wykopowymi teoretykami ruchu drogowego którzy auto widzieli tylko w świątecznym katalogu Hot Wheels, ten się w cyrku nie śmieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@K0saHejter:

jak ograniczenie będzie do 70 to wszyscy będą jeździć 80-100
      Dajmy 20 km/h, wtedy nikt nie przekroczy pięćdziesiątki. Skąd wy bierzecie rozum, z pola kapusty?

Jednym z najbardziej palących problemów tego chlewu są nierealistyczne ograniczenia prędkości, zaniżane celowo (!) - o czym niejednokrotnie, bez wstydu, mówili w wywiadach rzecznicy drogówki - które uczą tylko tego, że nie należy ich respektować. A pośrednio - że prawo jest głupie i można go nie respektować per saldo. To że Konfederacja adresuje ten problem po raz kolejny pokazuje, że to formacja oparta na rozumie i umiłowaniu krytycznego myślenia.

+: IgorK
    •  

Jednym z najbardziej palących problemów tego chlewu są nierealistyczne ograniczenia prędkości, zaniżane celowo (!) - o czym niejednokrotnie, bez wstydu, mówili w wywiadach rzecznicy drogówki - które uczą tylko tego, że nie należy ich respektować.

@Dutch: "przejechałem się" kiedyś na tym podczas pierwszego wyjazdu do Chorwacji. Na Jadrance trafiłem na ograniczenie do 40 km/h. Szybko się przekonałem, że w Chorwacji ograniczenia prędkości są ustawiane, tam gdzie faktycznie są potrzebne i do tych potrzeb dostosowane. Na szczęście obyło się bez "dzwona".

•  

To że Konfederacja adresuje ten problem po raz kolejny pokazuje, że to formacja oparta na rozumie i umiłowaniu krytycznego myślenia.

@Dutch:

źródło: 244.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (14)

Nie mogę przestać płakać. Do sedna. Przesunęli mi lot na wcześniejszą godzinę. Dlatego zdążyłem kupić żonie kwiaty i szczęśliwy zapukałem do drzwi. Moim oczom ukazał się

pokaż spoiler potężny rabat 20% dla wykopu

a do tego obok leżał

pokaż spoiler rozdajo

Jednym słowem znowu się zaczęło. Poprzednim razem z kuponu skorzystało 40 osób. Były lenny face w zamówieniach, a żona dalej myśli, że jakaś sekta.

Poprzednio 40 osób wyraziło ubolewanie nad 15% rabatu. Macie wykopowe 20%. I obietnicę szybkiej wysyłki (2-3 dni i na miejscu). Święto.

A Ci co wiedzą, jak się gra aby wygrać, to plusują i jutro robię rozdanie. Czego #rozdajo ?

Dwa porcelanowe pojemniczki. Niektórzy zauważyli, że takie puchatkowe. Wg nas dobre do wszystkiego, możecie potem użyć jako kubka, doniczki lub (haa tfu) cukiernicy. Ręczna robota. A w środku? Miód leśny, czyli wielkokwiatowy ze spadzią oraz miód lipowy.

No i najważniejsze, zakupy robimy tu: https://miododkulmy.pl/ bo zawsze zapomnę dodać.
    pokaż całość

odpowiedzi (48)

Co za pojebana akcja, komuś przed chwilą trumna wypadła z auta xD

odpowiedzi (16)