Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 294)

Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie horror Wesa Cravena, z elementami komediowymi...

"Ohyda" aka "Zbrodnia ze snu" aka "Shocker" (1989)

Horace Pinker to wyjątkowo zwyrodniały i bezlitosny morderca. Nie wykazuje żadnych ludzkich uczuć, a igranie ze śmiercią jest dla niego jedynie zabawą. Pewnego dnia jego ofiarą pada żona porucznika Dona Parkera. Jej syn Jonathan miał tej samej nocy sen, w którym widział dokładny przebieg zbrodni. To właśnie mroczne wizje jakie nawiedzają młodego chłopaka, przyczynią się do schwytania Horace'go. Psychopata otrzymuje najwyższy wymiar kary. Śmierć na krześle elektrycznym okazuje się być jednak dopiero początkiem koszmaru. Morderca powraca z zaświatów i nabywa moc wcielania się w ciała spotykanych osób oraz zabijania energią elektryczną. Jego głównym celem zostaje Jonathan.

Jednocześnie pokonać Pinkera może właśnie tylko Jonathan. Jego nietypowe zdolności pozwalają na przenikanie przez ekran telewizora. I wtedy zaczyna się szaleńcza gonitwa Horacego i Jonathana przez programy telewizyjne, wśród mrożących w krew w żyłach wydarzeń, filmów, konkursów.


Zwiastun. Strona Filmweb.

Film on-line, z lektorem na cda.
[LINK]

Trochę w podobnym motywie były dwa inne horrory, które już tu opisywałem...
"Więzienie" oraz "Impuls"...

Poprzedni wpis ⇨ psychologiczny thriller/dramat z Anthonym Hopkinsem. "Instynkt".
A jeszcze wcześniej inny film również z A. Hopkinsem... Survivalowa przygoda "Lekcja przetrwania".

⇨ #zlotaeravhs - mój tag autorski pod którym znajdziecie wszystkie poprzednio przypominane filmy, jak również kolejne prezentowane tytuły...
A ich wszystkie okładki łatwo zobaczycie w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#horror #nostalgia #filmnawieczor

Montago - (Wpis nr 294) 

Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie horror Wesa...

źródło: comment_rPepKR2v2C1AJ3MLHi9oD0jtHGb6rwAb.jpg

Pobierz
  • 5
@aegypius:

Ja też byłem zaskoczony tym tytułem, od czasów kaset to była "Ohyda", ew. oryginalny tytuł, a tu teraz na Filmwebie, i wszędzie ten dziwny tytuł...

Miałem tę kasetę, pilot serialu "Po tamtej stronie", ekranizacja powieści "Piaseczniki" Georga R.R. Martina...
I choć wtedy autor "Gry o Tron" nie był zbyt znany, mogli wykorzystać dla promocji ten tytuł (chyba że o kasę chodziło) zamiast tych swoich